دکتر هما فاتحی - پوست و مو

تأثیر افتادگی گوشه لبها بر چهره

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031

جوانسازی دور لب با افزایش سن و از دست دادن کلاژن پوست و کاهش فعالیت آنها ضرورت پیدا می کند. انعطاف پذیری پوست در اثر وجود فیبرهای کلاژن است. اگرچه کاهش کلاژن با افزایش سن شدت پیدا می کند؛ اما برخی عادات زندگی، ژن، عوامل محیطی و … نیز بر افزایش چین و چروک پوست بدن از جمله پوست نازک صورت تاثیر می گذارد. همچنین، با بالا رفتن سن، حجم استخوان فک بالای صورت کاهش یافته و تحلیل می رود و باعث می شود لب از فرم زیبای خود خارج شود و دچار چین و چروک شود. افتادگی گوشه های لب، خطوط گوشه های به پایین چرخیده دهان هستند که به دلیل انقباض عضله depressor anguli oris ایجاد می شوند. در این حالت، عضلات پوست صورت کشیده شده و حالتی افتاده پیدا می کند. فشار این افتادگی به بخش های زیرین صورت، جایی که لب ها حضور دارند، بیشتر است. در نتیجه، فرم کلی لب در گوشه ها حالتی خمیده پیدا می کند.

روشهای مختلفی مانند تزریق فیلر برای رفع افتادگی گوشه لب وجود دارد که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان انجام می پذیرد. شما می توانید برای آگاهی بیشتر از این روشها و همهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

علل افتادگی گوشه لب

از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تأثیر افتادگی گوشه لبها بر چهره

این خطوط باعث می شوند که چهره حالت غمگین و عبوس پیدا کند.

روشهای غیر جراحی رفع افتادگی گوشه های لب

لیفت لب با نخ

این روش، بدون درد بوده و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. در طول جلسات مشاوره پیش از لیفت لب با نخ، پزشک محل های ورود و خروجی نخ ها را دقیقا مشخص می کند. پس از آن در طی جلسه درمانی نخ ها به کمک سوزن های بسیار ظریفی وارد بافت لب شده و فرم موردنظر را در آنها ایجاد می کنند. زخم های ریز ناشی از ورود و خروج سوزن از لب تا یکی دو روز باقی خواهند ماند؛ اما این به این معنا نیست که شما پس از انجام لیفت لب با نخ نیاز به استراحت دارید. توجه کنید که نخ های مورد استفاده در این روش قابل جذب هستند. بنابراین پس از مدتی نتایج لیفت لب با نخ از بین رفته و نیاز به ترمیم مجدد دارد. بسته به اینکه چه نوع نخی برای شما استفاده شود، اثرات این روش بین ۱ تا ۲ سال باقی خواهند ماند. نتایج لیفتبا نخ تقریبا مشابه نتایج لیفت لب با جراحی است. بنابراین با استفاده از آن می توان فاصله زیاد میان بینی و دهان را از بین برد، افتادگی گوشه های لب ها را برطرف کرد و بخش صورتی لب ها را نیز نمایان تر کرد.

لیفت لب با بوتاکس

لیفت لب با بوتاکس را می توان به منظور افزایش اندازه لب بالایی و پایینی یا رفع افتادگی های گوشه دهان استفاده کرد. توجه کنید که در لیفت لب با بوتاکس حجم لب های شما افزایش پیدا نمی کند. در این روش تنها لب ها کمی به سمت بالا می روند تا اندازه آنها با یکدیگر متناسب باشد. برای رفع افتادگی اطراف دهان با این روش نیز ماده بوتاکس به طور مساوی به طرفین دهان تزریق شده و حالتی قرینه به آن می بخشد. این روش نیازی به دوره نقاهت نداشته و مراقبت خاصی نیز نیاز ندارد. تنها باید توجه کنید که بر روی نواحی تزریق فشار وارد نکنید و آن ها را ماساژ ندهید. فرایند لیفت لب با تزریقبوتاکس بین ۲۰ تا ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید و زیاد وقت شما را نخواهد گرفت. در این روش پزشک پیش از تزریق شما را معاینه می کند تا محل های تزریق به طور دقیق مشخص شوند. پس از آن در طول جلسه درمانی تزریق بوتاکس انجام شده و نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل تشخیص است. این نتایج حداکثر تا یک سال دوام آورده و پس از آن نیاز به ترمیم دارند.

لیفت لب با ژل

در این روش از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود که کاملاً با ساختار پوست سازگاری داشته و قابلیت حجم دهی دارد. پس از اینکه پزشک، بررسی های اولیه را انجام داد و مقدار ژل تزریقی و محل مناسب تزریق ژل مشخص شد، محل تزریق بیحس و ضدعفونی می شود. در گام بعدی، با استفاده از سرنگ های مخصوص و سوزن هایی ظریف مواد به لایه های پوستی یا زیرپوستی در لب ها تزریق می شوند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به طور مکانیکی، سطح پوست را صاف می کند. این تکنیک شامل سایش لایه فوقانی اپیدرم از طریق لایه فوقانی درم می باشد. پس از این درمان، شما ممکن است مقداری درد، التهاب و تورم داشته باشید که در حدود 1 تا 2 هفته برطرف خواهد شد.

هایفو تراپی

هایفو یک روش پزشکی است که از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای حرارت دادن موضعی به منظور لیفت پوست در اطراف لب استفاده می کند. هایفوتراپی نوع جدیدی از روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که مشابه روش اولتراتراپی است که از اولتراسوند متمرکز و روند بهبود طبیعی صورت برای لیفت، انعطاف پذیری و سفت کردن پوست شل صورت استفاده می کند. روش هایفو از سطح پوست عبور کرده و انرژی هدف دار را بطور اختصاصی به بافت ها و عضلات عمیق ساختاری که کلاژن در آنجا است اعمال می کند. با تحریک لایه های ساختاری عمیق پوست واکنش طبیعی و بازسازی شروع می شود و رشد کلاژن جدید تحریک می شود که با گذشت زمان، پوست را صاف و سفت می کند و خطوط و چین و چروک در اطراف لب را از بین می برد.

تأثیر افتادگی گوشه لبها بر چهره

مزوتراپی

در طول درمان های مزوتراپی ، 14 ویتامین، 24 اسید آمینه و دو ضد اکسید در داخل پوست تزریق می شوند تا پوست را تقویت کنند و کلاژن را که باعث کاهش چین و چروک پوست می شود افزایش دهند. امروزه مزوتراپی (سوزن های میکرو) تکنیکی است که در پزشکی زیبایی استفاده می شود تا نفوذ محصولات مراقبت از پوست ، پوست را بهبود بخشد. درمان های مراقبتی مزوتراپی باعث تحریک تولید کلاژن و فیبرهای الاستین در پوست می شود. این کار در حالی که روند پیری پوست را کند می کند اثرات مضر گذر زمان بر روی پوست شما را اصلاح می کند.

رادیو فرکانسی (آراف)

رادیو فرکانسی (RF) با کمک روش های افزایش کلاژن می تواند باعث جوانسازی پوست اطراف لب ها شود. در این روش به جای استفاده از نور لیزر از انرژی رادیو فرکانسی برای ترمیم و بازسازی پوست صورت استفاده می شود. در واقع آر اف، فرکانسی بالا و با حداقل نفوذ را به لایه های پوست اعمال می کند که منجر به تولید گرما می شود. این گرما باعث تحریک فیبروبلاست ها و تولید کلاژن و الاستین می شود. این مواد، اصلی ترین ترکیبات برای ساخت سلول های پوستی جدید هستند.

اندولیفت

اندولیفت نوعی روش لیزر درمانی کم تهاجمی است که با هدف لیفتینگ یا بالا بردن اجزای صورت انجام می شود. در این روش برخلاف جراحی لیفت، نیازی به برش، بی هوشی، بخیه و بستری شدن نیست. با این حال اثر این روش درمانی شباهت زیادی به جراحی لیفت دارد و شاهد بهبود افتادگیپوست و از بین رفتن چین و چروک هایی مانند خطوط اندوه و خط لبخند در صورت خواهیم بود.

لیزر درمانی

از لیزر های مختلفی می توان برای کاهش یا از بین بردن خط اندوه استفاده کرد. این لیزرها بدون آن که به طور ناگهانی یک لایه از پوست را کنار بزنند، موجب بهبودی بافت های زیرین پوست می شوند. در این روش ها معمولاً دوره ی درمان شامل چندین جلسه ی درمانی می شود و نتایج حاصل از درمان، به تدریج به دست می آیند.

تزریق چربی

یکی از روشهایی که میتوان افتادگی گوشه لب را از بین برد تزریق چربی به خطوط اندوه است. مراحل تزریق چربی به این شکل است که پزشک در ابتدا پس از معاینات لازمه و آزمایشاتی که انجام میدهد از پهلوها، ران ها و شکم فرد چربی را برمیدارد و سپس از طریق سانتریفیوژ چربی را خالص سازی میکند و طی مراحلی چربی ها را به خطوط گوشه لب تزریق میکند.

مراقبت های قبل از لیفت لب بدون جراحی

مراقبت های پس از لیفت لب بدون جراحی

  1. حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام این عمل استراحت مطلق داشته باشید.
  2. از ورزش کردن شدید و کشیدن سیگار بپرهیزید.
  3. از خوابیدن روی صورت و از باز و بسته کردن دهان خود بپرهیزید.
  4. لب های خود را مرطوب نگه دارید و ضدعفونی کنید.
  5. آنتی بیوتیک های خود را طبق نسخه پزشک مصرف کنید.

عوارض لیفت لب بدون جراحی

هزینه رفع افتادگی گوشه لبها

هزینه هر روش درمان، بسته به عمق خطوط اطراف لب، روش مورد استفاده، مهارت و تجربه پزشک می تواند متفاوت باشد.

پی آر پی (prp) که با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت خون خود شما انجام میشود؛ می تواند با نتایج شگفت انگیزی در جوانسازی پوست ، درمان ریزش مو و بسیاری دیگر از مشکلات و عوارض پوست و مو همراه باشد. شما می توانید برای انجام پی آر پی (prp) در اصفهان به مطب دکتر هما فاتحی مراجعه نمایید. تلفن تماس این مرکز : 32245018 - 031


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

سن مناسب لیفت لب

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1401-01-13تاریخ بروز رسانی : 1401-01-22

لیفت لب چگونه انجام میشود؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-08-20تاریخ بروز رسانی : 1400-08-22

آیا لیفت لب با تزریق ژل امکانپذیر است؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-07-27تاریخ بروز رسانی : 1400-08-11

لب هایی جذاب با لیفت لب

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-01-17تاریخ بروز رسانی : 1400-01-24

لیفت سانترال لب

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1398-09-13تاریخ بروز رسانی : 1400-06-14

رفع نقایص ظاهری لب با تزریق ژل

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1398-03-11تاریخ بروز رسانی : 1400-06-12

جراحی لیفت لب

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین[ پرتال اطلاع رساني ]تاریخ انتشار : 1397-01-09تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

تزریق بلوک عصبی SNRB چیست؟

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اهمیت بررسی ضخامت رحم با سونوگرافی

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

نقش اسپری در درمان حساسیت ریوی یا آسم کودکان

دکتر محمد رضا مدرسی [ فوق تخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

ارتباط علائم استرس پس از سانحه با رفتار بیش فعالی جنسی

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

روشهای رفع و درمان گودی زیر چشم

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بررسی علت دردهای کرامپی یا کولاکی شکم با سونوگرافی

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاربرد و نحوه انجام رادیوگرافی ساده زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

بیماری های قابل درمان با سلول های بنیادی

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

مقایسه برخی از روشهای جوانسازی پوست

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

لیفت شقیقه با ژل چگونه انجام میشود؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

نکات ايمنی و بهداشت در طراحی تاريکخانه راديولوژی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انواع عمل های جراحی اورولوژی

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

بررسی اثر لیزر اگزایمر در درمان پسوریازیس

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

علت افتادگی و کوچک شدن سینه بعد از عمل پروتز سینه چیست؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

ضعف دست نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

نکات مهم برای از بین بردن ورم بعد از تزریق ژل

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

آیا درمان قطعی دیسک گردن با ورزش امکان پذیر است؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

چگونه زوج ها می توانند زمان بیشتری برای رابطه جنسی داشته باشند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

چه عواملی احتمال ابتلای افراد را به تومورهای مغزی افزایش می دهد؟

دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

منوال تراپی کمر چه کاربرد هایی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

استرچ مارک یا ترک بدن چیست؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

علت ریزش مو در مردان و زنان بالای ۴۰ سال

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

بهترین روش برای رفع تیرگی کشاله ران

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

جراحی پروستات به روش رادیکال پروستاتکتومی

دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت