سوال :

سلام و خسته نباشید دکتر من پسری 22 ساله هستم که دو سالی هست موهام از شقیقه یکم عقب رفته. من تا 4ماه پیش موهای ضخیمی داشتم. حدود 5ماه پیش بنده بدن سازی میرفتم و حدود 1ماه از 110 قرص استرودید استفاده کردم و دقیقا بغد از ماه رمضان که روزه هم کرفتم دیدم موهام نازک شدن خیلی و 1-2 ماه بعد شروع کردن به ریزش که انتهاشون ی دونه سفید رنک بود و ازمایش دادم که تستسترون بالای حدنرمال بود.البته من 13کیلو وزن کرفتم و بعد ماه رمضون کم کردم. 1-ایا نازکی مو از استروئید بوده؟ 2-افزایش تستسترون بعد 6ماه از استروئیده؟ 3-ایا موهام رفتن فاز تلوژن و برمیکردن؟چهپیشنهادی دارین؟


دکتر جمال الدین حسن زاده :

مصرف داروهای هورمونی مورد استفاده در دوپینگ در کنار عوارض متعدد میتونه موجب ریزش مو نیز بشه. پیشنهاد میکنم زیاد دنبال درمان موهاتون نباشید به جای اون توع نگاهتون رو به مقوله سلامت و ورزش تغییر بدید و دیگه این اشتباهات رو تکرار نکنید. [1401-06-23]


پاسخ سوال پزشکیدرمان ریزش مو

آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم
تلفن : 33246361 - 087

اندولیفت غبغب چیست؟ هزینه، مزایا، ماندگاری + عکس قبل و بعد

دکتر اکبر مزروعی [ پوست ، مو و زیبایی ]
روشهای تعیین جنسیتدکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]
تزریق فیلر خط لبخند توسط پزشک متخصص در کلینیک صدفکلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]
کاشت ناخن چه آسیبها و عوارضی دارد؟دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
مزیت ژوویدرم بر ژل های دیگردکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
لیپوم چیست؟دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]
روشهای ترکیبی در درمان پیری پوستدکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
گلوکوم یا آب سیاه چشم چیست؟دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]
علائم آرتروز مهره هادکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]
کفی طبی بر چه اساسی ساخته می شود؟دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت