دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

پیوند چربی چیست؟

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031

پیوند چربی روشی می باشد برای انتقال چربی از محلی که مقدار آن زیاد است به محل دیگری که به دلایل اناتومیکی، کاهش وزن شدید یا افزایش سنبافت چربی خود را از دست داده است. به گفته دکتر مریم ملکی، این روش به بیماران امکان می دهد به طور همزمان به جوانسازی محل تحت درمان و شکل دهی مجدد آن به صورت مشخص و بازگرداندن حجم از دست رفته و اصلاح خطوط ناشی از سن بپردازند.

انتقال چربی در جراحی پلاستیک زیبایی برای چه منظورهایی کاربرد دارد؟

 1. شکل دهی باسن از طریق تزریق چربی یا پیوند چربی
 2. صاف کردن و ترمیم دست های پیر شده
 3. پر کردن چروک ها و صورت های پر چین
 4. ایجاد کردن انحنا و قوس های زیباتر در باسن، بزرگ کردن سینه ها
 5. پیوند چربی در ساق پا
 6. شکل دهی لب ها
 7. کاشت چربی درچانه و گونه
 8. ترمیم کردن نوک سینه های برگشته به سمت داخل
 9. افزایش قطر الت تناسلی مردانه
 10. بزرگ کردن لوب های الت تناسلی زنانه

انتقال چربی به دست

دست های پر چروک، استخوانی، با رگ های ضخیم، لکه های ناشی از آفتاب و شیارها مسن بودن را آشکار می کنند. حتی اگر بیمار جراحی های جوانسازی صورت، سینه و بدن را انجام داده باشد. تعداد کمی از پزشکان از پرکننده های پوستی مانند رستیلن و ژوی درم استفاده می کنند، اما آخرین روش بنظر می رسد انتقال چربی از طریق تزریق است و گزارش شده که برای سال ها دوام دارد.

انتقال چربی در صورت

تکنیک لیپوساکشن برای بدست آوردن چربی و آماده کردن آن بکار می رود. سپس چربی در بخش هایی از صورت که مورد نیاز است تزریق می شود. با استفاده از متد تزریق میکروذرات چربی بسیار ریز در لایه های متعددی از پوست صورت جایگزین می شوند. فرآیند تزریق چربی در صورت معمولا با بی حسی موضعی و استفاده از یک آرام بخش خوراکی ضعیف قابل انجام است.

مکان های شایع تزریق چربی در صورت شامل:

شکل دهی لب

خطوط ناشی از رژلب، خطوط ناشی از سیگار و خطوط مارینوت وجود دارند اما خطوط لب، نشانه قرمز زیبایی هستند که بر روی پوست صورت شما حک شده اند. تعداد زیادی متقاضی برای انجام فرایند پر کردن خطوط پر چین لب ها وجود دارند. راه حل هایی که برای این سطح وجود داشت معمولا به اندازه کافی برای بازگرداندن جوانی به لب ها کافی نبودند. اما خوشبختانه در حال حاضر راه حلی مانند انتقال چربی وجود دارد که تا حد زیادی در کاهش یا محو کردن خطوط عمودی لب ها و همچنین بازگرداندن بخشی از حجم از دست رفته می تواند موثر باشد. جراح چربی را از یک محل مناسب اهدا دریافت و سپس به ارامی در لب بالا و لب پایین برای برجسته شدن تزریق می کند. این روش بی خطرتر و نرم تر و طبیعی تر از روش های معمول شکل دهی لب با پرکننده های قابل تزریق مخصوص صورت مثل رستیلن یا مواد پرکننده پزشکی مثل گور-تکس و پولی تترا فلوروتیلن می باشند.

شکل دهی باسن از طریق تزریق چربی

دو روش برای برجسته شدن باسن وجود دارد:

 1. روش تزریق چربی
 2. پروتز سیلیکونی

زنان و تعداد افزایش یافته ای از مردان خواهان داشتن باسنی با قوس بیشتر، گردتر و زیبا تر هستند در حالی که بیماران لاغر برای از بین بردن این کاستی می بایست جراحی شوند تا پروتزهای مخصوص باسن را جایگزین کنند. می توان به جای این روش از چربی برای روش تزریق چربی استفاده کرد که این پروسه جراحی را گلوتوپلاستی یا بالا کشیدن باسن می نامند.

بیشتر بیماران ترجیح می دهند از چربی بدن خودشان برای اضافه کردن به حجم، شکل دادن و برجسته کردن باسن استفاده کنند همین طور لاغری های دیگری که در مچ، کمر و ران ها وجود دارد. جراح از طریق برش کوچکی که در شیار پایین باسن ایجاد می کند دوزهایی از سلول های چربی را به ناحیه پشت بیمار تزریق می کند. بعد از این پروسه بیمار باید به مدت 6 هفته از یک لباس کششی {گن} استفاده کند و یک هفته هم روی شکم بخوابد.

فعالیت های غیرورزشی و رانندگی کردن باید به مدت 5 روز کاهش یابد. ایجاد کردن فرم باسن بصورت گرد، سفت، محکم و برجسته با این تکنیک ممکن می باشد و در کنار یک باسن برجسته ایده ال امکان دارد شلی پوست و سلولیت این ناحیه بهبود یافته یا کلا برطرف شود.

میزان چربی که می توان از محل اهدا به باسن انتقال داد بستگی به اهداف زیبایی شناسی شخصی دارد.

 1. تقویت باسن از طریق شکل دهی مجدد: گرد، کوچک کمتر از 400 سی سی
 2. تقویت باسن به شکل برزیلی: منظم، چانه ای شکل و بزرگ، بیشتر از 401 تا 600 سی سی
 3. تقویت باسن به شکل ماه کامل: خیلی بزرگ و به شکل ماه کامل بیشتر از 601 سی سی

در این روش مختصری ناراحتی وجود دارد که به آسانی با استامینوفن برطرف می شود. بیماران می توانند طی مدت کوتاهی پس از جراحی شکل دهی باسن بنشینند و در عرض چند روز به فعالیت های کاری خود بازگردند.

شکل دهی سینه ها از طریق پیوند چربی

بکار بردن پیوند چربی به سینه برای افزایش سایز سینه ها یکی از تمایلات در حال افزایش در جراحی زیبایی می باشد. انتقال بافت چربی برای شکل دهی سینه ها به دلایل زیبایی و بعد از جراحی سرطان سینه بکار می رود. این روش، پروسه تهاجمی نسبتا خفیفی است و یک جایگزین برای جراحی کاشت پروتز سینه است که می تواند از گذاشتن اجسام خارجی در سینه ها جلوگیری کند.

در مرکز وستون پیوند چربی برای سینه های خانم ها به دلایل زیبایی، شکل دهی سینه ها و برطرف کردن غیرقرینگی سینه ها انجام می شود. بسیاری از بیمارانی که شکل دهی سینه انجام داده اند به طنز می گویند وقتی بطور معجزه آسایی امکان انتقال چربی از یک منطقه به مناطق دیگر وجود دارد استفاده از پروتز ضروری نیست. دانشمندان به صورت مختصر می دانند برای دستیابی به مشتقات چربی یا روش های درمانی سلول بنیادی در بزرگسالان فقط نیاز به انقلاب در جراحی پلاستیک نیست باید بطور کلی روش های مراقبت پزشکی تغییر یابد.

سلول های بنیادی که از بافت چربی بدست می آیند و سلول بالغ نامیده می شوند مجددا به همان بدن معرفی می شوند و به این ترتیب ناسازگاری با سلول های بنیادی اولیه وجود ندارد و این پیوند همساز باعث جراحی های پلاستیک بسیار مهمی شده است. نتایج این جراحی ها بستگی به این فرایند دارد مانند بازسازی سینه ها بعد از جراحی خارج کردن کامل سینه ها، شکل دهی سینه ها به دلایل زیبایی، جوانسازی دست ها به دلایل زیبایی و همین طور ترمیم زخم ها، سوختگی، جای جوش و پوست های آسیب دیده از تششعات.

اصلاح کردن غیرقرینگی سینه ها از طریق پیوند چربی

بیشتر از 25 درصد زنان دارای غیرقرینگی دایمی و قابل رویت در سینه هایشان هستند که باعث اختلاف اندازه در حد یک سایز در کاسه سینه می شود. در ده درصد موارد اختلاف سایز بسیار شدید است و در 62 درصد زنان سینه چپ بزرگتر است.

نتایج شکل دهی سینه ها

زیبایی آن در بدون برش بودن، بدون جای زخم بودن و طبیعی بودن می باشد. پیوند چربی در سینه ها یک روش بی خطر در بیماران انتخاب شده است و نتایج آن به تکنیک اجرای این پروسه توسط جراح و مهارت او بستگی دارد.

موارد مناسب برای پیوند چربی سینه شامل

سینه های کوچک، بدشکلی بعد از شکل دهی سینه هابا یا بدون گذاشتن پروتز، سینه های پر از برجستگی، بدشکلی بعد از خارج کردن کامل سینه، نقایصی که به علت درمان های محتاطانه یا بازسازی سینه ها بعد از استفاده از پروتز یا بافت پیوندی ایجاد می شود، بافت آسیب دیده در اثر رادیوتراپی و بازسازی نوک سینه ها

نتایج پیوند چربی

جراحان معمولا مقدار زیادی از چربی تزریق می کنند و برای جلوگیری از جذب مجدد چربی، بیشتر از حد عیب را اصلاح می کنند. این روش باعث می شود که صورت بیماران بیش از حد برجسته و متورم برای مدت یک هفته بنظر برسد. اگرچه بسیاری از بیماران می توانند فورا به فعالیت های روزمره بازگردند بیشترین شکایات از سوزش، تورم و قرمزی در محل اهدا و تزریق چربی می باشد. نتایجی که از بیماران پزشکان و محققان به دست آمده است، نشان دهنده دوام تزریق چربی در هر محلی از بدن بین شش ماه تا هشت سال می باشد.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی پیوند چربی

ماندگاری انتقال چربی بین جراحان پلاستیک، متخصصین پوست و جراحان زیبایی مورد بحث می باشد هر چند که هر کدام روش های متفاوتی را به بیماران خود پیشنهاد می دهند و بیماران هم به خوبی می پذیرند. خطرات احتمالی انتقال چربی شامل خونریزی، تجمع خون زیر پوست و عفونت می باشد. گاهی اوقات تجمع مایعات یا سرم خون اطراف زخم جراحی اتفاق می افتد. همه این موارد به آسانی کنترل می شود و بهبود می یابد و شکایت جدی تری هم اعلام نشده است.

بطور کلی بقا چربی تزریق شده بستگی به چگونگی بدست آمدن چربی توسط جراح از محل اهدا آن، تکنیک آماده کردن چربی، خارج کردن سلول های چربی برای تزریق و محل تزریق آن دارد. موضوع میزان بقا بافت چربی بنظر می رسد تحت تاثیر محل انتقال چربی، تعداد محل های انتقال، میزان عضلانی بودن محل و وجود بیماری می باشد.

لطفا از عکس های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن: 03116662224


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

جوانسازی با تزریق چربی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1398-11-14تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

تزریق چربی زیر چشم

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-01-30تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

تزریق چربی به صورت های لاغر

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-07تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

ترمیم تزریق چربی صورت

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-13تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

عوارض تزریق چربی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-27تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

تزریق چربی نانوفت چیست؟

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-08-05تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

مراحل تزریق چربی

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-06-24تاریخ بروز رسانی : 1399-10-06

تزریق چربی به روش اس وی اف ژل (SVF Gel)

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1399-03-20تاریخ بروز رسانی : 1399-10-04

آیا تزریق چربی زیر چشم دائمی است؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

روز جهانی قلب و هشدارها و باورها ی غلط و راهکارها

[ 1392-07-08 ]دکتر مهراد فخرالدینی [ متخصص قلب و عروق ]

ریزش مژه

[ 1392-09-21 ]دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

خواص تخم شنبليله

[ 1396-08-11 ]دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

چه نکاتي را رعايت کنيم تا راحت تر به خواب رويم:

[ 1388-07-07 ]دکتر محمد والی پور [ متخصص روانپزشکی ]

میان وعده های کم کالری (قسمت اول)

[ 1398-10-09 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

علت چربی مو چیست؟

[ 1394-12-26 ]دکتر سهیلا طاهری [ متخصص پوست و مو ]

درمان جوش های جوانی

[ 1395-06-06 ]دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

اثرات خواب روى پوست

[ 1393-12-16 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

نقش روی در سلامت بدن ( قسمت دوم )

[ 1395-10-14 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

رژیم مبتلایان به زخم معده - دلایل، علائم و درمان ها (قسمت دوم)

[ 1399-10-27 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

هایفوتراپی بهترین روش غیرجراحی از بین بردن غبغب

[ 1399-10-26 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

معرفی لیزرهای تخریبی و کاربرد آنها

[ 1399-10-26 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر اربیوم چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

[ 1399-10-26 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چه مواردی موجب کاهش یا فقدان میل جنسی مردان می‌شود؟

[ 1399-10-26 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

رواندرمانگر خوب چه ویژگیهایی دارد

[ 1399-10-26 ]دکتر مطهره میردامادی [ متخصص اعصاب و روان ]

ضایعات رنگی پوست چه هستند و چگونه درمان می‌شوند؟

[ 1399-10-26 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

اقدامات پس از جراحی لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

[ 1399-10-26 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

شایعترین آسیبهای ورزشی زانو چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

ناباروری آقایان و علل آن

[ 1399-10-25 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

کیست تارلو یا کیست ستون فقرات چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

انواع جراحی زیبایی واژن

[ 1399-10-25 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

ترک‌های پوستی چگونه درمان میشوند؟

[ 1399-10-25 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا رفع ضایعات رنگی پوست امکان پذیر است؟

[ 1399-10-25 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزونیدلینگ چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چگونه منافذ باز پوست را درمان کنیم؟

[ 1399-10-25 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

وزوز گوش ضربانی چیست؟

[ 1399-10-24 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

آشنایی با بیماری های شایع پوستی

[ 1399-10-23 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

در کلینیک پوست مو و لیزر چه کارهایی انجام میشود؟

[ 1399-10-23 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مروري بر روش هاي تشخيصي- درماني آزوسپرمي

[ 1399-10-23 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

[ 1399-10-23 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آیا با ورزش کردن می توان انکیلوز ستون فقرات را رفع کرد؟

[ 1399-10-23 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر زهرا سعادتی - متخصص جراحی عمومی
دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


www.Hemorrhoid-laser.com
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت