دکتر مسعود جعفری پور - فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت

جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

دکتر مسعود جعفری پور [ فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت ]آدرس وب سایت : www.drjafaripour.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم تلفن مطب : 31312355 - 031


ناحیه اطراف دهان کمتر از یک سوم چهره را تشکیل می دهد و شامل لب بالا و پایین، شیارهای بینی تا لب (خط خنده) و چانه می باشد. با افزایش سن، به دلیل کاهش حجم و تحلیل استخوان در فک بالا و همچنین به دلیل تاثیر نیروی گرانش بر افتادگی گونه ها و فک، آثار پیری در اطراف دهان آشکار میشود.جوانسازی اطراف دهان شامل رفع چروک های اطراف دهان و لب و نیز خطوط خنده (دو شیاری که از کنار بینی به گوشه های دهان امتداد دارد)، خطوط عمودی گوشه دهان، خط فک، افتادگی گوشه های دهان و چروکهای موسوم به خطوط افراد سیگاری می باشد.

قبل از جوانسازی و درمان چروک دور لب، انجام یک ارزیابی دقیق ضروری است. در اغلب موارد، درمان و جوانسازی ناحیه اطراف دهان را می توان همزمان با جراحی لیفت صورت و یا لیفت گردن انجام داد. انتخاب روش های جوانسازی مبتنی بر جراحی، لیزر یا تزریق ژل، بستگی به اصلاح مورد نظر دارد. روش تزریق چربی (از بدن خود بیمار) تأثیر قابل توجهی در جوانسازی این قسمت دارد.در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور، ما با تمرکز کامل بر وضعیت منحصر به فرد شما، برای کسب نتایج طبیعی و فراتر از انتظارات شما تلاش نموده و به افزایش احساس اعتماد به نفس شما در مورد زیبایی ظاهرتان، به شما کمک می کنیم.

تاثیرات پیری در ناحیه اطراف دهان
مشکل تحلیل و جذب شدن استخوان اهمیت دارد، زیرا استخوان از بافت نرم لب بالا و پایین پشتیبانی میکند. با افزایش سن، لب بالا طویلتر شده، گودی زیر بینی (فیلتروم) مسطح می شود، کمان وسط لب بالا از بین میرود و قسمت حاشیه قرمز رنگ لب، نازک شده و به جای یک انحنای زیبا و جذاب، یک لب مسطح و نازک دیده می شود. دندانهای پیشین فوقانی دیگر در حالت سکون قابل مشاهده نیستند و شیارهای عمودی، عمیق و مشخص می شوند، همچنین گوشه های دهان به دلیل گرانش و از دست دادن حجم، به سمت پایین متمایل شده و چین ها و خطوط خنده عمیق تر می شوند. تمام این تغییرات منجر به یک چهره غمگین، پیر و خسته می شود. برای دستیابی به ظاهری زیبا، متعادل و جوان تر، ناحیه اطراف دهان باید تحت تکنیک های جوانسازی صورت قرار بگیرد.

چین و چروکهای اطراف دهان
چین و چروک دور لب شامل سه نوع خطوط هستند:

خطوط خنده ( خطوط نازولابیال )
خطوط خنده از پایین بینی تا گوشه های دهان امتداد دارند. این خطوط عمدتاً در زنان مشاهده می شوند و به خصوص با افزایش سن، برجسته تر می شوند.

خطوط عمودی گوشه دهان
اگر احساس میکنید که صورت شما غمگین و یا عصبانی تر از قبل به نظر می رسد، احتمالاً به دلیل ظهور خطوط عمودی گوشه دهان شماست. اینها چین و چروک های عمودی هستند که از گوشه های دهان تا فک ظاهر میشوند. این خطوط می تواند به صورت شما حالتی عبوس، جدی یا حتی خشمگین بدهد، حتی زمانی که آرام هستید.

چروک های عمودی بالای لب
چین و چروک های اطراف لب عمدتاً توسط حرکات مکرر لب ایجاد می شوند و از این رو غیرقابل اجتناب هستند. این چروک ها، خطوط افراد سیگاری نیز نامیده می شوند. سیگار کشیدن منظم، به دلیل اثرات مضر سیگار و همچنین فشار دادن لب ها، عامل اصلی در ظاهر شدن این خطوط است. همچنین اپیلاسیون و بند انداختن لب بالا می تواند یک عامل کمک کننده برای این خطوط باشد، هر چند تاثیر آن کمتر از سیگار کشیدن است.

گزینه های جوانسازی لب ها
از آنجا که خطوط سیگاری بسیار ناخوشایند هستند، گاهی اوقات استفاده از روش های متعدد درمان برای درمان و اصلاح کامل آن ممکن است لازم باشد.

کرمهای اسید رتینوئید یا پلی هیدروکسی
کرمهای موضعی حاوی اسیدهای رتینوئید یا پلی هیدروکسی می تواند موجب جوانسازی ملایم پوست و ضخیم شدن کلاژن در لایه های عمیق تر پوست شده و به صاف شدن چین و چروک ها کمک کند. این کرم ها شامل اسیدهای لایه بردار و آنتی اکسیدانهای جوان کننده برای صاف کردن چین و چروک های پوست می باشد.

پیلینگ شیمیایی
مواد شیمیایی پزشکی برای لایه برداری پوستمی تواند لایههای فوقانی پوست را زدوده و امکان رشد پوست جدید را فراهم سازد و با پر کردن آن منطقه از صورت، موجب بهبود ظاهر خطوط و چروکهای اطراف دهان گردد. لایه بردارهای عمیق، از جمله فنل، تری کلرو استیک اسید (TCA) و بیکر-گوردون-فنل، که تنها توسط دکتر جعفری پور اِعمال می شود، می تواند برای صاف کردن خطوط و چروک های ناحیه اطراف دهان مؤثر واقع شود.

درم ابریژن
درم ابریژن
یک روش جراحی است که با استفاده از یک ابزار برقی که ظاهر آن کمی شبیه مته دندانپزشکی است، انجام می شود. انتهای این ابزار دارای یک قطعه ساینده مانند یک چرخ دندانه دار فلزی، فرچه الماس یا برس سیمی است. این برس در انواع اشکال، اندازه ها و شدت درجات مختلفی موجود است. پزشک، چرخ در حال چرخش را به آرامی بر روی سطح زخم و اسکار حرکت می دهد و لایه های فوقانی پوست را میزداید. این دستگاه دارای یک بافت سنباده مانند است و پوست را می ساید. عوارض جانبی احتمالی آن همانند پیلینگ شیمیایی است و شامل اسکار و لکه های دائمی پوست می باشد.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ
، روشی است که طی آن برای تحریک کلاژن سازی یا تولید کلاژن جدید پوست، زخم های بسیار ریزی توسط سوزن های بسیار کوچک ایجاد می شود و نهایتاً موجب صاف شدن خطوط ریز و بهبود بافت پوست می گردد. این روشی عالی و مقرون به صرفه برای درمان چروک های اطراف دهان است.

لیزر تخریبی ( فرکشنال ) و لیزر غیر تخریبی
لیزر تخریبی (فرکشنال) و لیزر غیر تخریبی می تواند موجب ترمیم کلاژن در سطوح بسیار ریز شده و خطوط عمودی لب را برطرف کند.

(RF) رادیو فرکوئنسی (ترماژ)
نمونه ای دیگر از درمان با لیزر، استفاده از رادیوفرکوئنسی به عنوان یک منبع انرژی گرمایی برای سوزاندن لایه های زیرین پوست است. این روش به عنوان ترماژ شناخته شدهو شکلی از جوانسازی حرارتی است. این یک درمان غیر تهاجمی است که از یک دستگاه برای ارسال انرژی فرکانس های رادیویی (RF) به لایه های عمیق تر پوست استفاده می کند و با ایجاد یک واکنش حرارتی موجب سفت شدن فوری بافت و ساختارهای پوست می گردد.

تزریق ژل
شما می توانید از تزریق ژل به لب ها برای پر کردن خطوط و شیارهای عمیق استفاده کنید. اگر گوشه های دهان شما دچار افتادگی شده، از تزریق ژل به لب می توانید برای لیفت گوشه های لب خود استفاده کنید. ژل های مختلفی موجود است، اما از آنجایی که لبها بسیار متحرک و قابل مشاهده هستند و ساختار عروقی دارند، هیچ دلیلی برای استفاده از پروتز تزریقی بدون اسید هیالورونیک (HA) وجود ندارد. ژلهای بدون HA مانند هیدروکسی آپاتیت کلسیم (CaHA)، می تواند برای پر کردن خطوط خنده و خطوط گوشه دهان مورد استفاده قرار گیرد، اما در وضعیت ایده آل، نباید برای حجیم کردن لبها استفاده شود. گفته می شود که این امر به دلیل ویسکوزیته بالا و انعطاف پذیری CaHA است، همچنین به این دلیل است که این ژل ها به عنوان ژل قابل اصلاح و نه به عنوان ژل برگشت پذیر (مانند HA) طبقه بندی می شوند.

تزریق بوتاکس
بوتاکس یک گزینه خوب و ارزان تر برای بی حس کردن عضلات اطراف دهان است. این روش برای درمان خطوط ریز اطراف دهان موثر می باشد. اما از آنجا که بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می شود، همیشه یک گزینه درمانی مناسب نیست. مشاهده نتایج تنها 3-4 ماه طول می کشد. همچنین، بوتاکس یک روش عالی برای جلوگیری از چین و چروک در اطراف دهان است، زیرا از بروز حالات شدید صورت ممانعت می کند.

لیفت لب ها
لیفت لب بالا به خصوص برای به دست آوردن مجدد جوانی صورت لازم است. غیر از ژلهای تزریقی، لیفت لب بالا نه تنها باعث از بین رفتن چین و چروک های موجود می شود، بلکه تناسباتی که برای جوانی صورت مهم است، دوباره برقرار می سازد. برای این کار، پوست اضافی با ایجاد یک برش و زخم کوچک (که در پایه بینی پنهان می شود) برداشته می شود. در بسیاری از موارد، لیفت لب بالا با روش درم ابریژن (سایش پوست برای رفع خطوط ریز) ترکیب می شود.

لیفت صورت
این روش، یک راه حل نهایی برای رفع انواع چین و چروک اطراف دهان است و می تواند ظاهر شما را چندین سال جوان تر نشان دهد. اگر احساس می کنید روش های دیگر برای شما موثر نبوده، می توانید از این روش استفاده کنید. اما این روش با ریسک و خطراتی همراه است. جراحی لیفت صورتهمیشه زخم و اسکارهایی را در صورت به جا می گذارد و نتایج آن کاملاً طبیعی نخواهد بود. بهتر است روش های غیرجراحی و استفاده از لیزر را انتخاب کنید.سایر گزینه های درمان عبارتند از: مزوتراپی، کربوکسی تراپی، پی.آر.پی.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-08-20تاریخ بروز رسانی : 1399-10-07

تزریق ژل در لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1399-07-28تاریخ بروز رسانی : 1399-08-14

بهترین روشهای درمان خطوط دور چشم

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1398-03-25تاریخ بروز رسانی : 1398-06-05

ژل لب

دکتر مسعود جعفری پور[ فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت ]تاریخ انتشار : 1397-12-21تاریخ بروز رسانی : 1399-03-10

حجم دهی شقیقه آری یا نه ؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1397-08-30تاریخ بروز رسانی : 1398-06-05

اصلاح طبیعی فرم لب

دکتر گیتا فقیهی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1397-03-12تاریخ بروز رسانی : 1397-03-12

جراحی لیفت لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1397-01-09تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

تشخیص تخمدان پلی کیستیک با سونوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

[ 1395-03-16 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

[ 1392-11-10 ]دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

بحثی در مورد عملکرد لوب فرونتال مغز

[ 1395-01-29 ]دکتر سید سلمان فاطمی [ متخصص داخلی مغز و اعصاب ]

رمز ازدواج سالم و موفق چيست ؟

[ 1396-08-14 ]دکتر مطهره میردامادی [ متخصص اعصاب و روان ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

[ 1392-06-27 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

[ 1396-03-04 ]دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

در مورد سركه انگبين

[ 1395-12-30 ]دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

[ 1396-03-23 ]دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

[ 1396-08-29 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

نیاسینامید niacinamide چیست؟

[ 1400-01-18 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

مراحل کاشت سبیل و ریش

[ 1400-01-17 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

تشخیص تخمدان پلی کیستیک با سونوگرافی

[ 1400-01-17 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

سرطان پستان با چه روشهایی درمان میشود؟

[ 1400-01-17 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

پوکی استخوان اصلی ترین عامل شکستگی های ستون فقرات

[ 1400-01-17 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

پلاسما تراپی چیست و کاربردهای آن کدام است؟

[ 1400-01-17 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

کاربرد و عوارض پلاسما جت

[ 1400-01-17 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لب هایی جذاب با لیفت لب

[ 1400-01-17 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علائم زگیل تناسلی چیست و نحوه تشخیص آن چگونه است؟

[ 1400-01-17 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پلکسر یا پلاسماجت چقدر در فرم دهی بینی موثر است؟

[ 1400-01-17 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

روزاسه (آکنه دوران بزرگسالی) چیست و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-01-17 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

فیستولوگرافی چیست و چه مزایایی دارد؟

[ 1400-01-15 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

همه چیز در مورد پمفیگوس

[ 1400-01-15 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

پس از کاشت مو به روش FUT چه مراقبتهایی لازم است؟

[ 1400-01-15 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

اقدامات قبل از سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری

[ 1400-01-15 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان سنگ‌های مجاری ادراری

[ 1400-01-15 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

علائم روماتیسم مفصلی زانو چیست؟

[ 1400-01-15 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

6 نوع رژیم فستینگ و تاثیر آن بر کاهش وزن

[ 1400-01-15 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

علل ترشح از نوک پستان چیست ؟

[ 1400-01-15 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

اعصاب گانگلیون ستاره ای چه هستند و کجا قرار دارند؟

[ 1400-01-14 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

مهمترین کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

[ 1400-01-14 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

تفاوت روش کاشت مو FIT و FUT

[ 1400-01-14 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت