facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
موارد استفاده از تزریق چربی
دکتر راضیه ایرجی - متخصص پوست و مو

موارد استفاده از تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drraziehiraji.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نرسیده به چهار راه پلیس ، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد ، ساختمان نگار یک تلفن مطب : 36251939 - 031
موارد استفاده از تزریق چربی

پیوند چربی که از بافت طبیعی چربی بدن بیمار برای بالا بردن حجم و تجدید ساختار مناطق و خطوطی که نیاز به بهبودی دارند و تغییر شکل آن ها انجام می شود.
از نواحی که چربی مقاومی دارند مثل قسمت خارجی ران ها استفاده می شود، چربی با دستگاه بادی جت برداشته می شود، کاملا پخش برداشته می شود و هیچ گودی در آن نواحی برای شما ایجاد نمی کند.
تزریق چربی در هر ناحیه ای که صورت می گیرد بافت هم بند اطراف آن را می گیرد، کاملا به آن ناحیه خون رسانی انجام می شود و جزئی از بدن فرد می شود.

تزریق چربی به صورت و بدن به درد چه کسانی می خورد ؟
اگر مناطقی از صورت شما دچار چروک یا افتادگی شده است، این عمل زیبایی به درد شما می خورد.
اگر از فیلرهای موقت استفاده کرده اید ولی دوست دارید تا تصحیحات دائمی بیشتری روی بدن خود داشته باشید، این عمل زیبایی به درد شما می خورد.
اگر می خواهید شکل بدن تان بهتر شود، جای زخم هایتان ترمیم شود، افتادگی نقاط مختلف بدن تان اصلاح شود و یا دست و صورت جوان تری داشته باشید، تزریق چربی به صورت و بدن را باید انتخاب کنید.
در شکل دهی به سینه، ایجاد خطوط در بدن یا مخفی کردن آثار ایمپلنت های سینه نیز می توان از این عمل زیبایی استفاده کرد.

مزایا و معایب تزریق چربی

مزایا :
از آنجاییکه چربی دقیقا از بدن خود شما استخراج شده است، احتمال ایجاد واکنش های آلرژیک به شدت پایین است.
نتایج تزریق چربی عمدتا طولانی مدت و ایمن هستند.
انتقال چربی یک روش غیر تهاجمی (Noninvasive Method) برای جوان سازی صورت است.

معایب :
در مقایسه با فیلرهای پوستی، زمان آماده سازی چربی استخراج شده برای تزریق به بدن زیاد است. چرا که فیلرها از قبل تهیه و آماده شده اند.
با توجه به اینکه اثرات بلند مدت تری را در تزریق چربی به صورت و بدن شاهد خواهیم بود، البته هزینه آن به مراتب بیشتر از فیلرهای درمانی است.
برای رسیدن به نتیجه دلخواه، شاید نیاز باشد تا جلسات متعددی را برای تزریق چربی به سینه یا باسن در نظر بگیرید.

نقاطی از بدن که امکان تزریق چربی به آنها وجود دارد
مهمترین نقاطی از بدن که امکان تزریق چربی به آنها برای تغییر شکل و نیز اصلاح مشکلات ظاهری وجود دارد به شرح زیر هستند:

تزریق چربی به پیشانی و شقیقه
بطور خاص با بالا رفتن سن، پیشانی فرد صاف شد و حالت برآمده جوان و شاداب خود را از دست میدهد. این برآمدگی در ناحیه ابروها به صورت مشخص قابل مشاهده میباشد. علاوه بر این، شقیقههای فرد در نتیجه افزایش سن دچار فرورفتگی شده و یک سوم بالای صورت ظاهر استخوانی پیدا میکند. این الگوی ایجاد تغییرات ظاهری در ناحیه صورت بیشتر در بین خانمها مشاهده شده و کمتر آقایان را تحت تاثیر قرار میدهد.خوشبختانه، تزریق چربی یک روش مناسب برای بازیابی حجم از دست رفته در این ناحیه از بدن است. به این ترتیب نه تنها ظاهر طبیعی فرد بازیابی میشود، بلکه تمرکز بر بهبود ویژگیهای ظاهری به نحوی است که فرد ظاهر جذابتر و شادابتر داشته باشد.

تزریق چربی به نواحی بالا و پایین پلکها
با استفاده از تکنیکهای پیشرفته، تزریق چربی به بالای پلک باعث میشود پلکها ظاهر بازتر و جذابتر پیدا کنند. برای پلک پایین تزریق چربی به دقت در ناحیه ریزش اشک (ناودان اشک) یا فرورفتگی پلک پایین انجام میشود تا به این ترتیب ظاهرسیاهی زیر چشم کاهش یافته و هماهنگی لازم بین پلک پایین و گونه ایجاد گردد.

تزریق چربی به لبها
هنگامی که به افراد اطرافتان نگاه میکند، احساس میکنید که تنها شما هستید که لبهایی پر و برجسته ندارد. میخواهید لبهای برجستهای داشته باشید که معشوقهتان را وادار کند تا لبهایتان را غنچه کند. رژ لب و خط لب کافی نیست. آنها شاید به شما تصویری از لبهای پرتر ارائه دهند ولی اگر به دنبال نتایج دائمی هستید، چیزی که شما نیاز دارید یک عمل زیبایی است.تزریق چربییکی از عملهای محبوب است که میتواند برای شما بهترین گزینه باشد اگر میخواهیدلبهایتان را برجستهکنید(بزرگ کردن لب).

امروزه امکان تزریق چربی به صورت موفقیتآمیز به مرز داخل، بالا و پایین لب وجود دارد. علاوه بر این از این روش میتوان برای اصلاحخطوط ایجاد شده دور لب(خطوط ماریونت)،چین و چروکها، و نیز ترکهای عمودی (خطوط افراد سیگاری) نیز استفاده کرد. مشابه تمام انواع روشهای جراحی زیبایی، لازم است در هنگام استفاده از این روش انتظارات واقعبینانه از نتایج آن وجود داشته باشد.

تزریق چربی به گونه
تعداد زیادی از افراد به دنبال زیبا شدن صورت خود با تزریق چربی هستند. در هنگام تصمیمگیری درباره استفاده از تزریق چربی، لازم است ابتدا وضعیت جمجمه فرد، قدرت و ظاهر استخوان گونه و سایر شرایط مربوط به آن مورد بررسی قرار گیرد. به این ترتیب تزریق چربی میتواند یک جایگزین مناسب برایپروتز چانهباشد.

تزریق چربی در ناحیه گردن و چانه
هدف از تزریق چربی به ناحیه گردن افزایش حجم پوست این ناحیه از بدن است. مزیت بالقوه ناشی از این کار شامل کاهش چین و چروک، بهبود وضعیت پوست و قابلیت ارتجاع پذیری آن است. از طرف دیگر تزریق چربی به ناحیه چانه به بزرگتر شدن چانه و ایجاد تناسب بیشتر بین چانه و سایر اجزای صورت کمک مینماید.

تزریق چربی به سینه و باسن
تزريق چربي به سينهمیتواند یک روش مناسب برای افرادی باشد که به دنبال افزایش اندازه سینه های خود بوده، اما تمایلی به استفاده از پروتز به این منظور ندارند. نتایج حاصل از این کار کاملاً طبیعی است، اما باز هم لازم است انتظارات بیمار در این رابطه مدیریت شوند. در حقیقت، تزریق چربی میتواند اندازه سینهها را به اندازه یک فنجان بزرگتر کند و گاهی اوقات افزایش اندازه حتی کمتر از این مقدار میباشد.در ارتباط با بزرگ کردن باسنیا لیفت باسن برزیلی، پزشکان بیان میکنند تزریق چربی ایمن ترین و بهترین روش بوده و امکان دستیابی به نتایج مناسب با استفاده از این تکنیک برای افراد وجود دارد.

تزریق چربی به دستها
تزریق چربی را میتوان در ناحیه پشت دستها نیز با سطح موفقیت قابل قبول انجام داد. علاوه بر این امروزه میتوان از تزریق چربی به همراه لیزر فراکشنال برای درمان لکههای قهوهای ایجاد شده در ارتباط با افزایش سن استفاده کرد.

طول مدت دوام و ماندگاری نتایج این درمان چقدر است؟
مدت زمان دوام و ماندگاری نتایج ، با تقبل هزینه تزریق چربی در بین افراد متفاوت است. با این وجود در شرایط مناسب این درمان میتواند بهبود دائمی در وضعیت فرد به همراه داشته باشد. در حقیقت با وجودی که ژل تزریق شده با گذشت زمان توسط بدن جذب شده و معمولاً نیاز به تکرار درمان برای حفظ نتایج آن وجود دارد، با توجه به زنده بودن سلولهای چربی تزریق شده به بدن، نتایج این درمان دائمی میباشد.

مقایسه تزریق چربی با سایر روش های تزریق فیلر
مهم ترین تفاوتی که تزریق چربی با دیگر روش ها مانند تزریق ژل دارد، استفاده از بافت های بدن فرد است.
به همین علت کسانی که نسبت به سایر روش ها حساسیت نشان می دهند می توانند به راحتی از روش تزریق مواد حاصل از چربی بدن بهره ببرند.
در روش هایی مانند تزریق ژل که یک روش فیلر و افزایش حجم صورت محسوب می شود، مواد مصنوعی یا برگرفته از بدن حیوانات استفاده می شود.
این ژل ها تناسب زیادی با مواد موجود در زیر پوست دارند ولی ممکن است توسط بدن فرد پذیرفته نشوند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی کدام است ؟
به فرد توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده به مدت 7 تا 10 روز خودداری کند.ممکن است در محلتزریق چربیو محلی که چربی از آن گرفته شده دچار کبودی، تورم و درد شوید. این حالت طبیعی بوده و به تدریج در طی چند روز تا چند هفته برطرف می شود(میزان کبودی و تورم متناسب با مقدار چربی تزریق شده است ولی به طور معمول 2 هفته طول می کشد.برای کاهش ورم و نیز تسریع بهبود آن در 3 روز اول بعد از تزریق، از کیسه آب یخ آزادانه در آن نواحی از صورت که تزریق چربیانجام شده استفاده کنید.جهت کاهش ورم بهتر است در چند روز اول بعد از تزریق چربی، هنگام خوابیدن زیرسرتان بلند باشد( حالت نیمه نشسته یا زاویه 45 درجه) و در صورتی که مزاحمتی برای خوابتان ایجاد نکند، بهتر است به مدت یک هفته در این حالت بخوابید.

-برای کاهش ورم صورت، استفاده از نمک باید محدود شود.
-در طی دوره استراحت و نقاهت خود در منزل، از انجام فعالیت هایی نظیر نظافت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا وارد کردن فشار دارند خودداری کنید، زیرا این می تواند باعث تشدید ورم صورت طولانی تر شدن آن شود
-از انجام ورزش شدید به مدت یک هفته باید خودداری شود در صورتی که عادت به ورزش کردن منظم دارید، بعد از چند روز می توانید ورزش های سبک تری ( به شرط آن که موجب افزایش تورم صورت نشود) انجام دهید.
-در محلتزریق چربیبخیه زده نمی شود و در نتیجه نیازی به کشیدن بخیه ونیز پانسمان کردن وجود ندارد.
-در صورت لزوم 24 ساعت بعد ازتزریق چربی، آرایش کردن مانعی ندارد.
-اگر چه عفونت نادر است، آنتی بیوتیک خوراکی (نظیر سفالکسین) قبل و بعد از عمل تحویز می شود( از شب قبل از عمل تا 7 روز بعد از تزریق) معمولا برای کنترل درد نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن کافی خواهد بود.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مومطالب و مقالات پزشکی مرتبط
دکتر ایمان مومنی - متخصص پوست ، مو و زیبایی

تزریق ژل

دکتر ایمان مومنی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آدرس وب سایت : www.drmomeniclinic.ir
آدرس مطب : اصفهان ، کلینیک پوست آراد، خیابان جابرانصاری، جنب پزشکی قانونی تلفن مطب : 34421521 - 031
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه

از چربی سوزهای گیاهی تا لاغر کننده های ...

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

آدرس وب سایت : www.dietkazemi.ir
آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5 تلفن مطب : 44495410 - 021
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

رفع نقایص ظاهری لب با تزریق ژل لب

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

درمان همیشگی خطوط پیشانی با بوتاکس آیا ...

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم

تزريق فيلر در صورت و اطراف چشم

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

آدرس وب سایت : www.dreshraghi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نرسیده به چهارراه پلیس ، ساختمان یاس ، واحد 501 تلفن مطب : 36274240 - 031
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه

چای سبز عاملی موثر در کاهش توده چربی بد ...

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

آدرس وب سایت : www.dietkazemi.ir
آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5 تلفن مطب : 44495410 - 021
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

با ترشحات چربی روی پوست چه کنیم ؟

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

برای درمان لاغری صورت انتخاب شما کدام ...

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

زاویه دار کردن فک پایین صورت

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

زیبایی سه بعدی صورت

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

چرا خطوط پیشانی بعد از بوتاکس باقی می م ...

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

چرا خطوط پیشانی بعد از بوتاکس باقی می م ...

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

چربی سوزی خود را به حداکثر برسانید ( قس ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
دکتر هما فاتحی - پوست و مو

دانستنیهای ضروری در تزریق چربی

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه

همه چیز در مورد کاهش چربی و سایز ران ها

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

آدرس وب سایت : www.dietkazemi.ir
آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5 تلفن مطب : 44495410 - 021
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

چربی سوزی خود را به حداکثر برسانید ( قس ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

چربی سوزی خود را به حداکثر برسانید ( قس ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
دکتر جمال الدین حسن زاده - متخصص پوست و مو

تزریق چربی

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drhassanzadeh.net
آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم تلفن مطب : 33246361 - 087
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

پیوند چربی چیست ؟ قسمت اول

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031
دکتر احمد خزانی - متخصص پوست و مو

تزریق چربی

دکتر احمد خزانی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drkhazani.com
آدرس مطب : کرج ، خیابان بهار ، روبروی فروشگاه کوروش ، ساختمان پزشکان هما ، طبقه دوم ، واحد دو تلفن مطب : 32208202 - 026
پیامهای بهداشتی
اگر به بيماري پوستي يا عفوني مبتلا هستيد، به هيچ وجه به استخر نرويد تا بيماري شما به ديگران منتقل نشود


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان