دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

لیزر جنسیس

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031

لیزر جنسیس Genesis یک روش منحصربه فرد در جوان سازی است که روند طبیعی کلاژن سازی پوست را تحریک می کند، اثرات ناشی از افزایش سن و تماس بیش از حد با نور خورشید را خنثی می کند و پوستی درخشان و شفاف و صاف تر برای شما ایجاد می کند. در ادامه دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان به توضیحات بیشتر در این رابطه می پردازد.
لیزر جنسیس از انواع لیزر غیرتهاجمی است که به کمک آن می توان رنگ پوست را یکدست و روشن کرد، همچنین چین و چروک های ظریف پوست را کاهش داد و اسکارها، منافذ باز پوستی و جوش فعال را درمان کرد. این لیزر گرما تولید می کند، با ایجاد گرما در پوست سبب می شود تا تولید کلاژن پوست تحریک شود، همچنین با کم کردن رنگدانه های پوست باعث روشن شدن آن می شود و بدین ترتیب قوام و رنگ پوست به حالت طبیعی و سالم باز می گردد.

جوانسازی پوست با لیزر جنسیس

از لیزر جنسیس می توان در درمان روزاسه ، آکنه و اسکارهای آکنه بسیار استفاده کرد، مخصوصا که برخلاف سایر لیزرهای فرکشنال اربیوم و سی او تو (CO2) هیچ اثری از زخم، قرمزی یا تورم روی پوست به جا نمی گذارد. این لیزر معمولا نیاز به 3 تا 5 جلسه درمان است و مزیت بزرگ آن همین است که بعد از انجام، دوره نقاهت ندارد و حتی می توانید بعد از انجام لیزر به سر کار خود بروید.

رفع اسکار آکنه با لیزر جنسیس

این لیزر کاربردهای مختلفی در جوانسازی و رفع مشکلات پوستی دارد که برخی کاربردهای آن عبارت اند از:

لیزر جنسیس


آیا لیزر جنسیس برای پوست های تیره کاربرد دارد؟

به گفته دکتر ملکی، همان طور که می دانید بسیاری از لیزرها را در پوست تیره نمی توان به راحتی انجام داد یا در فصل تابستان که آفتاب بیشتر است انجام نمی دهند، چون احتمال عوارض و تیرگی پس از التهاب دارد. در مورد لیزر جنسیس می توان گفت که برای تمام انواع پوست قابل انجام است، حتی پوست های خیلی تیره و حتی در تابستان؛ به عبارت دیگر از آنجا که این نوع لیزر غیرتهاجمی است و گرما را در عمق پوست ایجاد می کند، می تواند برای تمامی انواع پوست ها مفید باشد.

درمان تیرگی پوست با لیزر جنسیس

نحوه کار لیزر جنسیس

لیزر جنسیس نوعی لیزر غیرتخریبی «ان دی یگ» است که با پروب دستگاه با پوست تماس ندارد ولی با برخورد پرتوهای لیزر با پوست تولید گرما می کند. این گرما در عمق پوست ایجاد می شود و تولید طبیعی کلاژن را تحریک می کند. کلاژن تولید شده سبب سفت شدن و بهبود قوام پوست، کم شدن چین های پوستی و صاف شدن اسکارها می شود. لیزر جنسیس باعث شکسته شدن رنگدانه های پوستی می شود و از این طریق رنگ پوست و لکه های پوستی روشن تر می شود.
همچنین منافذ پوستی نیز طی اعمال این لیزر بر پوست بسته می شوند و پوست سطحی صاف تر و یکدست تر پیدا می کند. گرمای تولید شده توسط این لیزر سبب کشته شدن باکتری های سطح و زیر پوست شده و مانع عود آکنه می شود. قبل از انجام لیزر جنسیس نیاز به مراقبت و کار خاصی نیست، فقط باید محل لیزر را کاملا تمیز کنید و وقتی محل لیزر کاملا تمیز و ترجیحا شسته شد، می توانید لیزر را شروع کنید.

نحوه کار با لیزر جنسیس


چند جلسه درمان با لیزر جنسیس نیاز است؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چند جلسه لیزر جنسیس است. معمولا سه تا پنج جلسه لیزر با فاصله یک تا سه هفته انجام می شود. برای برخی از افراد با مشکلات شدیدتر ممکن است تا نُه جلسه لیزر نیز انجام شود. دکتر مریم ملکی با استفاده از روش های تلفیقی تعداد جلسات را به حداقل می رساند.


از لیزر جنسیس برای کدام قسمت های بدن می توان استفاده کرد؟

از لیزر جنسیس برای جوان سازی پوست صورت و برطرف کردن مشکلات پوست گردن، صورت و قفسه سینه استفاده می شود. جوان سازی دست ها هم با این لیزر قابل انجام است. می توان برای دیگر نواحی بدن که دچار پیری زودرس پوست شده اند هم از این روش استفاده کرد.


آیا لیزر جنسیس درد دارد؟

لیزر جنسیس دردناک نیست و حتی برای انجام آن نیازی به استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی هم نیست. ممکن است نوعی حس گرم شدن پوست به همراه حالت سوزن سوزن شدن در حین درمان داشته باشید که اصلا ناراحت کننده نیست.درمان آکنه با لیزر جنسیس

انجام لیزر جنسیس چقدر طول می کشد؟

انجام لیزر در حدود ده دقیقه تا یک ربع طول می کشد. خوشبختانه این نوع لیزر هیچ نوع اثرات ظاهری پوستی ایجاد نمی کند و بعد از لیزر می توانید به سر کار خود برگردید.


ماندگاری لیزر جنسیس چقدر است؟

نتایج و فواید لیزر جنسیس با گذشت زمان خود را نشان می دهد و بیشترین اثرات در مدت 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود. در مورد اسکارها، لیزر جنسیس می تواند اثرات دائمی داشته باشد و سبب بهبود همیشگی اسکارها شود؛ اما از نظر جوان سازی تکرار جلسات درمانی توصیه می شود (فراموش نکنید که زمان توقف ناپذیر است و هر لحظه که می گذارد، یک لحظه پیرتر می شوید). بر اساس وضعیت بدن، اثرات لیزر می توانند تا بیش از یک سال هم دوام داشته باشند.

رفع قرمزی و منافذ باز پوست با جنسیس


مراقبت های بعد از لیزر جنسیس

بعد از انجام لیزر جنسیس کرم ترمیم کننده روی پوست شما مالیده می شود و ممکن است محل لیزر مختصری قرمز شده باشد که موقتی است و به سرعت از بین می رود. استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید، پس از آن می توانید با خیال راحت به سر کارتان برگردید و نگران نباشید؛ کسی متوجه انجام لیزر روی پوست شما نمی شود.


عوارض لیزر جنسیس

از آنجا که لیزر جنسیس تکنولوژی جدید لیزر غیر تهاجمی است، خطرات و عوارض جانبی چندانی ندارد. دکتر مریم ملکی می افزاید، در استفاده از این لیزر مانند هر روش دیگری، عوارض فقط در موارد بی احتیاطی و یا در دست افراد ناشی رخ می دهد، هرگز کارهای تخصصی پوست و زیبایی خود را به دست افراد غیرحرفه ای و یا در اماکن غیرمجاز مانند آرایشگاه ها نسپارید.

درمان جوش با لیزر جنسیس در اصفهان

اسکارآکنه پس از یک جلسه لیزر جنسیس


مزایای لیزر جنسیس

لیزر جنسیس با دیگر لیزرهای پوستی متفاوت است و مزیت های خاصی دارد که آن را از بقیه روش های لیزر متمایز می کند، سه مزیت اصلی آن نسبت به دیگر لیزرها عبارتند از:
1. دکتر مریم ملکی گفت: مقالات متعددی که در چند سال اخیر به چاپ رسیده اند، نشان داده اند که در اثر برخورد پرتوهای لیزر جنسیس به پوست، این گرما سبب فعال شدن سلول های «فیبروبلاست» می شود و این سلول ها کلاژن تولید می کنند. کلاژن نوعی پروتئین است که در بخش میانی پوست به میزان زیاد وجود دارد و سبب قوام و سفتی پوست می ‎شود. وقتی در پوستی که آسیب دیده یا پیر شده است، کلاژن سازی صورت می گیرد، به نظر می رسد که پوست از نو متولد شده است. چین و چروک ها کم، پوست سفت تر، صاف تر و افتادگی آن کم می شود و جوان سازی در پوست روی می دهد.
2. لیزر جنسیس نیازی به صرف زمان برای برطرف شدن اثرات لیزر ندارد. اگر شما با لیزر دی اکسید کربن فراکشنال جوان سازی کنید، حداقل برای ۵ تا ۷ روز گرفتار پوست تان هستید، باید به شدت از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید، از نور خورشید جدا دوری کنید و مراقب پوست تان باشید. پوست شما در این مدت یا حتی بیشتر قرمز است و ظاهر ناخوشایندی دارد؛ اما لیزر جنسیس این دردسرها را ندارد. لیزر کنید و بعد بلافاصله به سر کار بروید. اثری از قرمزی یا تورم یا مشکلات دیگر روی پوست تان نیست.
3. لیزر جنسیس چندین کار را همزمان انجام می دهد. علاوه بر این که گرما را به پوست می رساند و کلاژن سازی را تحریک می کند و سبب جوانسازی پوست می شود، می تواند از قرمزی نابجای پوست کم کند، لک ها را کم رنگ نماید، سبب بهبود آکنه شود، منافذ را بسته تر کند، اسکارها را کمتر و پوست را شفاف کند.

درمان و بستن منافذ باز پوست با لیزر جنسیس


چه کسانی کاندیدای لیزر جنسیس هستند؟

اگر به دنبال روشی می گردید که بدون آن که نیاز به زمانی برای بهبودی یا مراقبت های خاص باشد و وضعیت پوست خود را بهتر کنید، لیزر جنسیس جواب شما است. در پایان دکتر مریم ملکی اضافه می کند که جهت سرعت بخشیدن به نتیجه و کم کردن رفت و آمد بیماران جهت انجام جلسات متعدد، می توان از روش های تلفیقی استفاده کرد. با توجه به این که مرکز تخصصی پوست و لیزر هور در اصفهان یکی از مجهزترین مراکز در کشور است و تقریبا همه دستگاه های مورد نیاز برای پوست و مو را دارا می باشد، این فرصت را به پزشک می دهد که با دست باز بهترین و مناسب ترین گزینه ها را برای بیماران انتخاب کند و انجام دهد.


هزینه لیزر جنسیس

لیزر جنسیس به دلیل تکنولوژی نوین و برتری که در جوان سازی و درمان اسکار و تیرگی دارد و همچنین بدون عارضه بودنش، در مقایسه با سایر لیزرها مانند لیزر فرکشنال، نسبتا گران تر است. هزینه لیزر جنسیس برای هر بیمار بر اساس تعداد شات مورد نیاز محاسبه می شود.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

میکرودرم ابرژن چیست؟

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1389-01-18تاریخ بروز رسانی : 1399-07-01

تخلیه ژل و تزریق چربی

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1391-04-08تاریخ بروز رسانی : 1399-06-31

تخليه ژل و تزريق چربى -قسمت پنجم

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1391-04-12تاریخ بروز رسانی : 1399-06-31

کاربردهای دستگاه آی پی ال (IPL)

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1390-12-14تاریخ بروز رسانی : 1399-06-31

عوارض تزریق چربی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-27تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

درمان مشکلات پوستی با درماپن

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-31تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

مزوتراپی چیست؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-09تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

علت نمایان شدن رگ‌های بدن

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-21تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

جوانسازی پوست با کربن تراپی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-23تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

پی آر پی چیست؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-25تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

تاثیر لیزر فرکشنال co2

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-27تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

درمان آلوپسی آندروژنیک توسط روش میکرونیدلینگ

دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

ده ماده غذایی ضد پیری را بشناسید

[ 1394-02-31 ]دکتر کامبیز بهشید [ پوست و مو ]

توصیه هایی به شناگران

[ 1389-04-02 ]دکتر احمد رضائیان [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

زگیل تناسلی

[ 1390-01-28 ]دکتر فرشید دبیرزاده [ پوست و مو ]

کاشت مو و روشهای آن

[ 1398-11-19 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

خواب و مراحل آن

[ 1388-07-17 ]دکتر محمد والی پور [ متخصص روانپزشکی ]

خار پاشنه پا چیست ؟

[ 1395-11-23 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

( فیزیوتراپی و کاردرمانی ( قسمت دوم

[ 1394-04-16 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

یائسگی زودرس - بخش اول

[ 1393-11-01 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

تمیز كردن گوش

[ 1388-11-20 ]دکتر احمد رضائیان [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

20 غذای مفید و سالم برای چاق کردن کودک (قسمت سوم)

[ 1399-07-02 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

معرفی فیلرها

[ 1399-07-01 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت ابروی طبیعی و عوارض آن

[ 1399-06-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

پی آر پی موی سر

[ 1399-06-30 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ملاتونین (قسمت اول)

[ 1399-06-29 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان آلوپسی آندروژنیک توسط روش میکرونیدلینگ

[ 1399-06-29 ]دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

لیپوساکشن غبغب

[ 1399-06-29 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

20 غذای مفید و سالم برای چاق کردن کودک (قسمت دوم)

[ 1399-06-29 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

[ 1399-06-28 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

داروهای نازایی و سرطان

[ 1399-06-27 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

شایعترین علت ناباروری در مردان

[ 1399-06-27 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

[ 1399-06-27 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علل و درمان خشکی و ترک لب

[ 1399-06-27 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ماندگاری بوتاکس را چگونه بالا ببریم؟

[ 1399-06-26 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

20 غذای مفید و سالم برای چاق کردن کودک (قسمت اول)

[ 1399-06-26 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم چقدر است؟

[ 1399-06-25 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

اصلاح قوز بینی با تزریق ژل

[ 1399-06-25 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

مراحل تزریق چربی

[ 1399-06-24 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

زیره و لاغری

[ 1399-06-24 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

ژل جوانساز پروفایلو

[ 1399-06-23 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا تکنیک تزریق چربی در ماندگاری آن موثر است

[ 1399-06-21 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

دستگاه آی پی ال و درمان جوش صورت

[ 1399-06-21 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر فرشته شکیبائی - فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان
دکتر فرشته شکیبائی

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان


www.drshakibaei.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر عباسعلی نصر اصفهانی - متخصص جراحی و لاپاروسکوپی
دکتر عباسعلی نصر اصفهانی

متخصص جراحی و لاپاروسکوپی


www.drnasresfahani.ir
شهزاد محمدیان - کارشناس ارشد تغذیه
شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


www.armitaclinic.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت