دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی

چه زمانی به تزریق چربی گونه فکر کنیم؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.doctormodaresi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ تلفن مطب : 36703885 - 031

گونه ها برجستگی های زیبایی در صورت هستند که به مرور زمان و با افزایش سن، دچار کاهش حجم در اثر تحیل بافت و چربی زیر پوستی می شوند و حالتی افتاده و آویزان پیدا می کنند. در حال حاضر می توان گفت؛ بهترین، کم عارضه ترین و طبیعی ترین روش گونه گذاری تزریق چربی است. در تزریق چربی از چربی های خود بدن استفاده می شود. اثرات آن ماندگاری بیشتری دارند و بافت های بدن واکنش بدی به چربی های تزریقی نمی دهند. به علاوه اگر اصول درمانی رعایت شود، عوارض این روش بسیار کم و محدود است. در ادامه با تزریق چربی گونه یا گونه گذاری بیشتر آشنا خواهیم شد و جوانب این روش را بررسی خواهیم کرد.

با مراجعه به کلینیک دکتر رامین مدرسی می توانید از بهترین تزریق چربی گونه در اصفهان بهره مند شوید و شاهد نتایج بسیار خوبی در این زمینه باشید. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

چه زمانی به تزریق چربی فکر کنیم؟

اگر بخش های از صورت شما دچار فرو رفتگی و کاهش حجم شده است.
اگر می خواهید روش جوانسازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل های موقت داشته باشد.
اگر می خواهد انحناهای سطحی (کانتور) بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
اگر می خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه های خود را برطرف کنید. از تزریق چربی می توان برای طبیعی سازی نتایج ایمپلنت پستانی هم استفاده کرد.

گونه گذاری با تزریق چربی


گونه گذاری با تزریق چربی چیست؟

گونه گذاری با تزریق چربی روشی برای زیباتر ساختن چهره و زاویه دار کردن صورت است. تزریق چربی به صورت و گونه یکی از روش هایی است که هم در راستای جوان سازی پوست انجام می شود و هم می تواند با زاویه دار کردن صورت، چهره شما را متفاوت و زیباتر کند. این روش در چند دسته از افراد قابل انجام است:

کسانی که به دلیل افزایش سن، پوست صورت شان دچار افتادگی و چروک شده است.
افرادی که هنوز سن زیادی ندارند اما به دلیل کاهش وزن و از دست رفتن چربی های زیر پوست، در صورت شان گود افتادگی و تغییر فرم اتفاق افتاده است.
کسانی که می خواهند با برجسته سازی گونه و زاویه دار کردن صورت، چهره ای متفاوت داشته باشند.

یکی از عوارض افزایش سن، شل شدن و افتادگی پوست صورت است. به دلیل کاهش خاصیت کشسانی پوست از یک سو و از بین رفتن چربی زیر پوست از سوی دیگر، پوست صورت دچار افتادگی و چین خوردگی می شود. در چنین شرایطی انجام عمل های زیبایی مانند کشیدن و لیفت پوست و همچنین تزریق ژل گونه و فیلر یا چربی، می تواند پوست صورت را صاف و برجسته کند و حالت چهره را چند سال جوان تر نماید. گونه گذاری با تزریق چربی درواقع با کمک استخراج چربی طبیعی بدن خود فرد و تزریق دوباره آن به گونه و صورت انجام می شود.

این روش که بهتر است توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود، بسیاری از عوارض روش های دیگر مانند تزریق ژل گونه یا پروتز گونه را ندارد. از سوی دیگر می توان این روش را همزمان با دیگر جراحی های زیبایی مانند لیفت صورت و یا لیپوماتیک و لاغر شدن بدن انجام داد. برای مثال کسانی که با کمک انجام ورزش های سخت و مداوم و همچنین رژیم های غذایی مناسب، سعی در لاغر شدن دارند، ممکن است چربی اضافی بخش های زیادی از بدن خود را بسوزانند.

با این حال همواره پربی بخشی از بدن معمولا در برابر این روش ها مقاوم است و از بین نمی رود؛ مانند نواحی شکم، پهلوها و پشت ران. از سوی دیگر چربی صورت خیلی زود از بین می رود و چهره را لاغر و تکیده می کند. در چنین شرایطی ممکن است انجام یک عمل پیکرتراشی و خارج کردن چربی های اضافی شکم و پهلو و همچنین تزریق چربی های خارج شده به گونه، سینه و باسن، برای شما مناسب باشد. هم چهره شما تغییر می کند و هم اندام متناسب تری خواهید داشت. به هر روی، برجسته سازی گونه با تزریق چربی، روشی است که در آن از چربی بدن خود فرد استفاده می شود و هیچ ماده خارجی یا مصنوعی تزریق نمی شود.


تزریق چربی به گونه چگونه انجام می شود ؟

می توان تزریق چربی را در گونه ها به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار داد. برجسته کردن گونه ها در واقع روشیست که می تواند زیبایی افراد را دو چندان کند و آنها را در هر جمعی جذاب تر نشان دهد. در روش انتقال چربی ماده خارجی به بدن تزریق نمی شود. در نتیجه نتایج می تواند در انتقال چربی با سایر پرکننده های پوستی متفاوت باشد. نیمی از چربی که به بدن تزریق می شود می تواند در مدت کمی جذب شود، به همین دلیل برای ماندگاری نیاز دارید که مجددا تزریق را انجام دهید. البته این تکرار تزریق در هر پر کننده ای باید انجام شود، زیرا همه این روش های تزریق دارای اثرات ماندگاری موقتی هستند. برای این منظور هر چند ماه یکبار انتقال چربی را باید توسط پزشک متخصصی انجام دهید که در زمینه تزریق چربی دارای تجارب فراوانی باشد و بداند که زمان بعدی و یا مقادیری که برای تزریق در گونه ها در نظر گرفته می شود تا چه اندازه دارای ماندگاری است.


مراقبت های قبل از تزریق چربی به گونه

تزریق چربی را می توان در گونه ها برای ایجاد زیبایی و حجم سازی انجام داد. مواد مختلفی می توانند در ایجاد حجم گونه ها مورد استفاده قرار گیرند، به همین دلیل باید در انتخاب بهترین روش برای ایجاد برجستگی در گونه ها کمال دقت را داشته باشید. اگر تزریق چربی را برای پر کردن گونه های خود انتخاب کرده اید باید توجه داشته باشید که قبل از تزریق چربی مراقبت هایی را انجام دهید تا بعد از تزریق دچار عوارض احتمالی زیادی نشوید.

انجام مراقبت های قبل از تزریق چربی می تواند تا حدود زیادی در نتیجه ای که بعد از انتقال چربی با آن مواجه می شوید تاثیر گذار باشد.
تعدادی از مراقبت های قبل از تزریق چربی را به شما معرفی می کنیم:

1. از استعمال دخانیات و مواد الکلی تا یک هفته قبل از انتقال چربی جلوگیری کنید.

2. اگر از داروهایی خاص استفاده می کنید که موجب افزایش فشار خون در شما می شود با توصیه پزشک مصرف آنها را تا یک هفته قطع کنید.

3.استراحت و خواب کافی می تواند پوست گونه شما را برای تزریق چربی آماده تر کند.

4. رژیم غذایی مناسب و نوشیدن آب به مقدار زیاد را قبل از تزریق چربی فراموش نکنید.

5. از داروهایی مانند آسپرین تا حد امکان قبل از تزریق چربی استفاده نکنید.

6. از انجام انواع روش هایی که باعث آسیب های پوستی می شود جلوگیری کنید.

7. اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

با رعایت این نکات می توانید تا حدود زیادی از ایجاد عوارضی که ممکن است بعد از تزریق چربی در شما مشاهده شود، جلوگیری کنید.


مراحل تزریق چربی

1. برداشت چربی

در مرحله اول از عمل تزریق چربی، ابتدا پس از مشخص شدن اندامی که از آن چربی خارج خواهد شد، چربی مورد نیاز توسط یک سوزن کوچک زیر پوستی برداشته می شود. (روش لیپوساکشن) این مرحله با دقت زیادی انجام می گیرد چون بافت و سلول های چربی به هیچ وجه نباید آسیب ببینند. همچنین هنگام استفاده از سوزن، پزشک این عمل را با نهایت دقت انجام می دهد که بافت چربی آسیب نبیند. همچنین باید بدانید که مقدار چربی خارج شده از بدن فرد، بسیار کم می باشد. بعضی ها تصور می کنند که پس از خروج چربی از بدن، آنها به مقدار قابل توجهی لاغر خواهند شد بلکه این تصور کاملا غلطی است.

2. آماده سازی سلولهای چربی

برای عمل تزریق چربی، فقط به سلول های چربی نیاز است و نه موادی که به آنها چسبیده اند. بنابراین باید چربی را از مایعات و موادی که در کنار چربی هستند جدا کرد. برای این کار از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود. سانتریفیوژ با تولید سرعتی بسیار زیاد، سبب به وجود آمدن نیروی گریز از مرکز می شود و به همین خاطر می تواند چربی را جدا و خالص سازی کند.

3. تزریق چربی

پس از این که چربی خالص سازی شد، تزریق چربی به اندام هدف آغاز خواهد شد. در این مرحله، پزشک شما، با یک نوع سرنگ مخصوص، چربی را به اندام های مشخص شده تزریق می کند تا بتوان به نتایج خوب و دلخواه رسید.

صفحه اینستاگرام دکتر رامین مدرسی

مزایای تزریق چربی به گونه

تزریق چربی روشی است که این روزها در همه کشورها به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. مزیت استفاده از این روش برای پر کردن بخش های مختلف بدن از جمله گونه را می توان به شرح زیر بیان کرد ایمنی بالا( در این روش به دلیل این که از چربی خود بدن استفاده می شود، احتمال واکنش آلرژی صفر است. از طرفی چربی به دلیل این که از سلول های زنده تشکیل شده است، احتمال جا به جایی آن کمتر از ژل است. در واقع چربی بهتر و بیشتر به دیگر بافت های اطراف خود جوش می خورد. ضمن این که با استفاده از تکنیک های جدید تزریق بین 50 الی 70 درصد از سلول های گرفته شده از بدن، پس از تزریق، زنده می مانند.
ماندگاری طولانی: مزیت دیگر این روش نسبت به سایر روش های پر کننده صورت، ماندگاری آن است.)

عوارض تزریق چربی به گونه

شایع ترین عارضه ای که ممکن است هم در محل اهدا کننده چربی و هم در محل گیرنده چربی ایجاد شود، ورم و کبودی است. در این روش، احتمال ایجاد عفونت نیز وجود دارد. اما این احتمال بسیار کم است و می توان از آن به سادگی با مصرف آنتی بیوتیک جلوگیری کرد. گاهی نیز با تزریق غیر اصولی ممکن است عدم تقارن در بخش های مختلف صورت ایجاد شود. شاید مهمترین بخش عوارض ناشی از این عمل را بتوان به جذب چربی های تزریق شده نسبت داد. از آن جا که مواد اولیه تزریق شده چربی خود بدن است، امکان دارد بدن سلول های چربی را جذب کند و شما بعد از چند هفته متوجه تغییراتی شوید.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی، با ارائه بهترین خدمات در زمینه مزوتراپی و جوانسازی پوست در اصفهان، در محیطی ایمن و مطابق با پروتکل های بهداشتی، و با کادری زبده، آماده خدمت رسانی به متقاضیان این روش می باشد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

نانوفت چیست؟

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-03-09تاریخ بروز رسانی : 1401-03-10

روشهای غیر جراحی لیفت گونه

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-10تاریخ بروز رسانی : 1401-02-11

کانتورینگ صورت با تزریق چربی چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-28تاریخ بروز رسانی : 1401-01-29

تزریق چربی صورت چیست؟

دکتر فاطمه عندلیب[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-23تاریخ بروز رسانی : 1401-01-24

برجسته سازی گونه با تزریق فیلر

دکتر فاطمه عندلیب[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-21تاریخ بروز رسانی : 1401-01-22

تزریق چربی، تنها فیلر دائمی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-12-06تاریخ بروز رسانی : 1400-12-07

اگر به شانه درد مبتلا هستید این مطلب را بخوانید

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

مراقبتهای پس از تزریق ژل لب برای ماندگاری بیشتر

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

بوی ناخوشایند کشاله ران و راه های مقابله

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

آرتروز گردن و راه های درمان آن در طب فیزیکی

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی انجام میشود؟

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انتقال جنین به رحم

دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

آنچه باید درباره واکسن زگیل تناسلی بدانیم

[ 1401-05-09 ]دکتر آناهیتا شاهین گوهر [ متخصص پوست و مو ]

ضد آفتاب؛ بررسی تأثیر و روش صحیح مصرف کرم ضد آفتاب

[ 1401-05-03 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

کورتاژ چیست و دلایل انجام کورتاژ

[ 1401-05-03 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

ویژگیهای سردرد تنشی چیست و ایا سردرد تنشی خطرناک است؟

[ 1401-05-03 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

درباره کانتورینگ صورت با ژل چه میدانید؟

[ 1401-05-03 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

آنوریسم مغزی چیست؟

[ 1401-05-03 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

انسداد مثانه چیست و چه دلایلی دارد؟

[ 1401-05-03 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علت های چرخش مچ پا به داخل و روش های درمان پای چرخیده

[ 1401-05-03 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

دون ژوان به چه مردی گفته می شود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

مراقبت های بعد از جراحی پلک

[ 1401-05-03 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

شروع و میزان فعالیت های ورزشی بعد از جراحی سینه

[ 1401-05-03 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

متوکاربامول دارویی برای کمر درد و گرفتگی عضلات کمر

[ 1401-05-03 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

مبتلایان به کهیر چه بخورند و چه نخورند؟

[ 1401-05-03 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

هایفوتراپی دور چشم روشی برای رفع چین و چروک دور چشم

[ 1401-05-03 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

منافذ باز پوست به چه وضعیتی گفته میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

اگر به شانه درد مبتلا هستید این مطلب را بخوانید

[ 1401-05-03 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تزریق بوتاکس برای لیفت چشم گربه ای بدون عمل

[ 1401-05-03 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

کلوئید یا گوشت اضافه چیست؟

[ 1401-05-03 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

آمفیزم ریوی چیست؟ علائم انواع و درمان آمفیزم ریوی

[ 1401-05-03 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا ضربه به بیضه باعث ناباروری میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

چرا پوست دچار لک و پیس پوست میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تغذیه سالم برای مقابله با آرتروز زانو

[ 1401-04-31 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت