کلینیک پوست ارکیده - پوست ، مو و زیبایی

رفع چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.orkideclinic.ir
آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54 تلفن مطب : 32225455 - 038

با افزایش سن، تقریبا پوست همه افراد دچار تغییرات تدریجی می شود. برخی از قسمت های صورت نسبت به قسمت های دیگر حساس به علائم پیری هستند ، از جمله ناحیه اطراف چشم . شاید بپرسید که خطوط پنجه کلاغی چیست؟ این چروک ها خطوط کوچکی هستند که از گوشه چشمان شما شروع شده و تا گوش خارجی وشقیقه ها امتداد می یابند. این چروک ها به ویژه برای خانم ها ناخوشایند هستند، زیرا؛ زیبایی آن ها را تحت تأثیر قرار می دهند.

خطوط پنجه کلاغی به مرور زمان به دلیل انقباضات کوچک عضلانی ایجاد می شوند. در حالت کلی دو نوع چین و چروک پنجه کلاغی وجود دارد؛ پویا و ثابت. چین و چروک های پویا، چین هایی هستند که در هنگام انقباض عضلات ظاهر می شوند. اگر خطوط پنجه کلاغی در شما هنگام لبخند زدنتان نیز قابل مشاهده است، احتمالاً از نوع پویا باشد. به این معنی است که با اخم کردن یا لبخند زدن این خطوط ظاهر می شوند اما بلافاصله پس از پایان اخم و خنده، خطوط نیز از بین می روند. اگر وجود این خطوط دائمی شود و درمان مناسبی برایشان در نظر گرفته نشود، ممکن است برای همیشه در گوشه های چشم ثابت بمانند.

رفع خطوط پاکلاغی کنار چشم و جوانسازی دور چشم از اقدامات موثر کلینیک ارکیده در شهرکرد می باشد. شما می توانید جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.

چروک اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی

حالت هایی که به صورت خود می دهیم، باعث می شوند که پوست در گوشه های خارجی چشمان ما چروک شده و چیزی که به عنوان چین و چروک دینامیک شناخته می شود را شکل دهند. با گذشت چند سال، این خطوط ریز برجسته تر می شوند و در نهایت باعث ایجاد چین و چروک استاتیک می شوند.
چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) یا خطوط خنده، اغلب نشانه های خوبی از میزان مراقبت یک فرد از پوست خود در طول دهه های قبل است.

گزینه های درمان چروک اطراف چشم درکلینیک

گذشته از اینکه لبخند نزنیم و یا نخندیم، چه کاری می توانیم برای جلوگیری از شکل گیری این چروک ها انجام دهیم؟
خبر خوب این است که چندین گزینه برای پیشگیری و درمان چروک اطراف چشم ( خطوط پنجه کلاغی ) وجود دارد ، مانند گزینه های درمانی بی خطر و غیر تهاجمی که در کلینیک انجام میشود.
استراتژی کلی که پشت بسیاری از درمان های چروک اطراف چشم ( خطوط پنجه کلاغی ) وجود دارد ، حذف لایه سطحی پوست و تحریک تولید کلاژن می باشد.

روش هایی که منجر به حذف لایه های سطحی پوست می شوند عبارتند از:

تزریق بوتاکس

هر ساله با تعداد بیشماری از هنرمندان هالیوود و اشخاص طراز اول جامعه روبرو می شویم که برای پوست صورت خود ، بوتاکس تزریق می کنند ، پس احتمالا شناخته شده ترین گزینه درمان برای چین و چروک صورت ، بوتاکس است. تزریق بوتاکس ؛ روشی ایمن و موثر برای جلوگیری از چین و چروک و بازگرداندن پوست صاف در اطراف چشم ها است. یک دلیل که چرا بوتاکس، یکی از موارد مورد علاقه اشخاص مشهور است، این است که نتایج به طور معمول و بسیار سریع قابل رویت می شوند.

جوانسازی دور چشم

کاهش قابل توجه در چین و چروک ها ، اغلب در عرض سه روز پس از درمان دیده می شود و نتایج کامل درمان نیز معمولا کمتر از دو هفته قابل مشاهده هستند. بوتاکس ، سیگنال های شیمیایی بین مغز و ماهیچه های صورت را مسدود می کند . با تزریق مقدار کمی بوتاکس در مکان های مناسب ، پزشکان می توانند عضلاتی که باعث چین و چروک بر روی پیشانی و اطراف چشم ها شده اند را، آرام کنند.
بوتاکس یک درمان موثر برای از بین بردن خطوط خنده و چین و چروک می باشد.

بوتاکس، درمانی ساده، سریع و موثر است و به طور کلی منجر به بهبود عالی برای یک دوره چهار تا شش ماه می شود . نواحی که چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) در آنجا بیشتر تشکیل می شوند، یک ناحیه بسیار امن و مطمئن برای درمان است. علاوه بر این، مقرون به صرفه است و تزریق نسبتا کمی از بوتاکس ، منجر به نتایج مورد نظر می شود. تزریق بوتاکس برای چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی)، به طور معمول کم تر از ۱۰ دقیقه طول می کشد و هیچ گونه بی حسی لازم نیست.

تزریق ژل

یکی از روش های محبوب برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم، تزریق ژل است. این روش به علت غیر جراحی بودن و سریع نتیجه دادن، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. در این روش از ماده ای مانند کلسیم هیدروکسیلاپاتیت یا اسید هیالورونیک برای پر کردن و حجم دادن به زیر پوست استفاده می شود. کلسیم هیدروکسیلاپاتیت ترکیبی است که در استخوان های همه افراد وجود داشته و برای پوست و ساتخوان بدن مفید است.

اسید هیالورونیک نیز در برخی مایعات و بافت های بدن وجود دارد. این دو ماده برای پرکردن و حجم دادن طبیعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. اسید هیالورونیک با حفظ آب و رطوبت پوست از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری نموده و ظاهر شاداب تر و جوان تری به فرد می دهد. نبود و کمبود این ماده باعث می شود رطوبت پوست کاهش یابد. چون پوست خشک است، احتمال ایجاد چین و چروک اطراف چشم و خطوطی مانند خطوط پاکلاغی اطراف چشم زیاد می شود.

می توان با تزریق این ماده در زیر پوست، پوست را مجبور به حفظ رطوبت و به مرور زمان باز شدن چین و چروک ها و خطوط نمود. هرچند این روش ماندگار نیست و بین 6 تا دو سال دوام دارد، ولی روش ایمن و کم خطری است. برای انجام این روش توصیه می شود به متخصصین مجرب پوست مراجعه نمایید. زیرا در صورتی که پزشک تبحر و تخصص لازم را نداشته باشد، عواقب خطرناکی می تواند در انتظار بیمار باشد. نیاز است میزان و دوز مورد استفاده و نیز زاویه تزریق به خوبی رعایت شود تا بتوان نتیجه مطلوب را کسب نمود. اینکه تقارن و یکنواختی در تزریق ژل رعایت شود، نکته مهمی است.

ميکرودرم ابريژن

در روش ميکرودرم ابريژن ، کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدني بي ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم مي باشد قرار مي دهند که اين پودر با داشتن کريستال هاي ريز باعث مي شود که پوست ساييده شده و بافت هاي مرده از بين رفته و ترميم پوست فعال گردد. از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژي پوست و همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.

پودر اکسيد آلومينيوم توسط دستگاهي جديد بر روي پوست صورت پخش شده و دوباره از روي آن برداشته مي شود. اين عمل درد و ناراحتي نداشته و عارضه خاصي ندارد ، تنها ممکن است تا يک روز کمی قرمزي روي پوست صورت ديده شود و بعد از آن رفع مي شود. براي انجام اين روش آمادگي قبلي نياز نمي باشد و ضمن عمل ، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت ندارد.
ميکرودرم ابريژن را مي توان علاوه بر صورت ، براي اصلاح ضايعات گردن ، بازوها ، پشت دست ها و همچنین براي کساني که پوستي تيره دارند و لايه برداري شيميايي نمي توانند استفاده کنند ، به کار برد.
اين روش بدون درد است و نيازي به استفاده از بيهوشي يا بي حس کننده هاي موضعي نيست و ظرف 15 تا 30 دقيقه انجام مي شود. مهم ترين مزيت ميکرودرم ابريژن اين است که کاملا بي عارضه است و با فواصل زماني کوتاه قابل انجام است.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک درمان بالینی است که با اعمال ده ها هزار سوزن کوچک در پوست انجام می شود. با استفاده از وسیله ای به نام درماپن (Dermapen )، متخصص پوست می تواند عمق سوزن را برای تولید کلاژن در مناطق مختلف پوست به طور دقیق، تنظیم و کنترل کند. با ایجاد خراش های میکروسکوپی در غشای میانی پوست، ترمیم سلولی تسریع می یابد و در نتیجه انعطاف پذیری و حالت ارتجاعی پوست بهبود پیدا می کند.

میکرونیدلینگ با پوست به طور خیلی موثری ترکیب می شود ، زیرا ؛ این میکرو سوزن ها، مسیری را برای نفوذ TCA یا اسید رتینوئیک ایجاد می کنند تا به لایه های عمیق تر پوست برسند.
میکرونیدلینگ بالینی که توسط یک پزشک انجام می شود، به عمق پوست می رسد که ده تا سی و پنج برابر عمیق تر از کیت خانگی است.
زمان بهبودی کوتاه است و در بیشتر موارد نیاز به یک روز استراحت دارد. با این وجود، اغلب یک تعادلی بین زمان بهبودی و اثربخشی وجود دارد.
این روش نسبتا حساس و ظریف است و معمولا نیاز به مجموعه ای از درمان ها برای کسب نتایج مطلوب دارد، اما زمان بهبودی نسبتا کمی دارد.

تزریق چربی به طور تخصصی در شهر کرد، از جمله اقداماتی است که توسط دکتر خسروانی متخصص پوست انجام می شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

اگر به شانه درد مبتلا هستید این مطلب را بخوانید

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مراقبتهای پس از تزریق ژل لب برای ماندگاری بیشتر

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

بوی ناخوشایند کشاله ران و راه های مقابله

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

آرتروز گردن و راه های درمان آن در طب فیزیکی

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آخرین سونوگرافی بارداری در چند هفتگی انجام میشود؟

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انتقال جنین به رحم

دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

آنچه باید درباره واکسن زگیل تناسلی بدانیم

[ 1401-05-09 ]دکتر آناهیتا شاهین گوهر [ متخصص پوست و مو ]

ضد آفتاب؛ بررسی تأثیر و روش صحیح مصرف کرم ضد آفتاب

[ 1401-05-03 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

کورتاژ چیست و دلایل انجام کورتاژ

[ 1401-05-03 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

ویژگیهای سردرد تنشی چیست و ایا سردرد تنشی خطرناک است؟

[ 1401-05-03 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

درباره کانتورینگ صورت با ژل چه میدانید؟

[ 1401-05-03 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

آنوریسم مغزی چیست؟

[ 1401-05-03 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

انسداد مثانه چیست و چه دلایلی دارد؟

[ 1401-05-03 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علت های چرخش مچ پا به داخل و روش های درمان پای چرخیده

[ 1401-05-03 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

دون ژوان به چه مردی گفته می شود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

مراقبت های بعد از جراحی پلک

[ 1401-05-03 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

شروع و میزان فعالیت های ورزشی بعد از جراحی سینه

[ 1401-05-03 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

متوکاربامول دارویی برای کمر درد و گرفتگی عضلات کمر

[ 1401-05-03 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

مبتلایان به کهیر چه بخورند و چه نخورند؟

[ 1401-05-03 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

هایفوتراپی دور چشم روشی برای رفع چین و چروک دور چشم

[ 1401-05-03 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

منافذ باز پوست به چه وضعیتی گفته میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

اگر به شانه درد مبتلا هستید این مطلب را بخوانید

[ 1401-05-03 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تزریق بوتاکس برای لیفت چشم گربه ای بدون عمل

[ 1401-05-03 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

کلوئید یا گوشت اضافه چیست؟

[ 1401-05-03 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

آمفیزم ریوی چیست؟ علائم انواع و درمان آمفیزم ریوی

[ 1401-05-03 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا ضربه به بیضه باعث ناباروری میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

چرا پوست دچار لک و پیس پوست میشود؟

[ 1401-05-03 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تغذیه سالم برای مقابله با آرتروز زانو

[ 1401-04-31 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت