دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی

مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.doctormodaresi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ تلفن مطب : 36703885 - 031

لیزر موهای زائد را می توان یک روش راحت و بی خطر برای کاهش دائمی و یا از بین بردن موهای زائد و ناخواسته ی صورت و بدن نام برد. روش لیزر، مؤثرتر و دائمی تر نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، کرم های موبر، الکترولیز و … می باشد. شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روش های متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد.

از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تأثیری ندارند. موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش، رشد موها هفته ها به تأخیر می افتد؛ اما این روش، علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود، دردناک نیز می باشد.

برای لیزر موهای زائد در اصفهان با مراجعه به کلینیک دکتر رامین مدرسی بدون درد و ایجاد عوارض، در کوتاه ترین زمان ممکن، به رفع موهای زائد خود بپردازید. لطفا جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

روش انجام لیزر موهای زائد

لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که از انرژی بسیار زیادی برخوردار است. وجود همین انرژی قابل کنترل باعث شده است تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه پزشکی به وجود بیاید. یکی از مفیدترین کاربردهای لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است. دستگاه لیزر موهای زائد، برای هدف قرار دادن پوست طول موج نور را ساطع می کند، انرژی ای که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگ دانه مو انتقال می یابد. برای حذف موهای زائد بدون آسیب رسانی به پوست، نور لیزر سلول های بنیادی پوست را که به فولیکول مو معروف هستند مورد هدف قرار دهد. فولیکول مو در قسمت برآمدگی مو قرار دارد.

اگر بخواهیم موضوع مذکور را کمی ساده تر و شفاف تر بیان کنیم باید بگوییم: در زمان استفاده از لیزر مو، رنگ دانه های ملانین موجود در مو این انرژی را جذب کرده و آن را به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی باعث تخریب ریشه مو شده و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند. ازآنجاکه سطح پوست نیز رنگ دانه ملانین دارد، در لیزر موهای زائد آنچه مهم است، دریافت نور لیزر توسط رنگ دانه مو است و نباید رنگ دانه پوست نور لیزر را جذب کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست صدمه نزند و تنها به فولیکول مو آسیب رسانده و آن را بسوزاند.

لیزر موی زائد

مزایای لیزر موهای زائد

روش های مختلفی برای حذف موهای زائد صورت و بدن وجود دارد، از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد، اما در بین همه روش ها، لیزر نسبت بهروش های دیگر برتری محسوسی دارد که مزایا و معایب این روش خصوصاً عوارض لیزر موهای زیر بغل و همچنین لیزر موهای صورت همواره موردبحث بوده است. به طورخلاصه مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد به شرح زیر می باشد:

۱- سرعت انجام لیزر

از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مانند لب پایین ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد، این درحالی است که لیزر پا حدود ۱ ساعت زمان می برد. همچنین زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

۲- صرفه جویی در هزینه حذف موهای زائد

تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار تأثیرگذارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد. ولی چون نتایج لیزر مو بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود هزینه ی آن قابل توجیه است.

۳- لیزر مو به پوست آسیبی نمی رساند.

لیزر موهای زائد، روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

۴- لیزر موهای زائد بدون درد است.

از آنجائی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است، می توان گفت که درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. البته شدت درد در برخی از قسمت های بدن که حساس تر هست بیشتر می باشد و بیشتر کسانی که لیزر انجام داده اند معتقدند که درد موم خیلی بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها، ممکن است درد بیشتری به همراه داشته باشد.

۵- حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیرپوستی کمک می کند.

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیرپوستی می شود و این امر بسیار ناخوشایند است. لیزر بافت موها را تغییر می دهد و همین امر سبب کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.

۶- لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است.

این بدان معنا است که برخلاف روش هایی همچون اپیلاسیون، لیزر مو یک بار برای همیشه انجام می شود و پس ازآن شما دیگر شاهد رشد مو در ناحیه پاک سازی شده نخواهید بود.

۷- بهترین روش حذف موهایی که به مدت طولانی با تراشیده شده اند.

لیزر برخلاف سایر درمان ها روی موهای تراشیده شده بهتر انجام می شود و شما در فواصل بین جلسات هم می توانید موهای خود را بتراشید.

۸- لیزر یک روش سالم و مؤثر برای حذف موهای زائد است.

امن و بدون خطر بودن لیزر بیش از ۲۰ سال است که تائید شده است. پس جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد؛ اما انتخاب دستگاه لیزر خانگی مناسب و باکیفیت، مراجعه به مراکز درمانی معتبر و رعایت اصول و دستورالعمل ها بسیار حائز اهمیت است.

۹- لیزر بهترین روش برای قسمت هایی از بدن هست که اپیلاسیون نمی شوند.

معمولاً اپیلاسیون برای نواحی از بدن که دارای مویرگ های بسیار قرمز هستند توصیه نمی شود. این در حالی است که لیزر برای تمام قسمت های مختلف بدن قابل استفاده است حتی نواحی حساس مانند فاصله بین چشم ها لیزر با انسداد مویرگ های قرمز و ناپدید کردن آن ها می تواند مشکلات پوستی را درمان کند.

۱۰- حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی مناسب برای آقایان می باشد.

میزان هورمون تستوسترون در مردان بالا است و همین امر باعث رشد موهای ضخیم و پرمویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای زائد مردان نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یک بار ندارند. توجه داشته باشید که برای انتخاب کلینیک لیزر مو تنها هزینه نباید ملاک شما باشد. مکان هایی که برای لیزر ارزان قیمت تبلیغات می کنند، ممکن است دستگاهی که با آن لیزر انجام می دهند مناسب نباشد.

انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست شما و نیز انجام لیزر توسط یک متخصص ماهر و مجرب می تواند کمی هزینه بر باشد اما سلامتی و زیبایی ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

افراد مناسب جهت لیزر مو

استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت شما ندارد. اکثر افراد با خیال راحت می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. تنها نکته ای که باید بدانید آن است که لیزر مو روی بدن اشخاصی که پوست روشن و موهای تیره تر دارند، عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. این به آن معناست که هرقدر فرد موهای تیره تری داشته باشد، به جلسات کمتری برای حذف کامل حجم مو احتیاج دارد.

افراد نامناسب جهت لیزر مو

چنانچه سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی را دارید باید پیش از اقدام به لیزر موهای زائد پزشک خود را در جریان قرار دهید. در ضمن چنانچه فردی دارای سابقه موارد زیر باشد ممکن است کاندید مناسبی برای انجام لیزر مو نباشد و یا حتماً باید تحت شرایط خاص و کنترل شده از لیزر استفاده کند:

اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست هستید به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است فاصله زمانی حدوداً ده روزه برای لیزر صورت رعایت شود.

هزینه لیزر موهای زائد

عوامل متعددی می تواند بر قیمت لیزر مو تأثیرگذار باشد. در مورد لیزر مو در غالب موارد هزینه تحت تأثیر فناوری دستگاه لیزر و میزان مهارت و تجربه پزشک یا اپراتور قرار دارد.به صورت مختصر عوامل زیر می تواند در هزینه لیزر مو تأثیرگذار باشد:

برای آگاهی از هزینه و قیمت لیزر موهای زائد در کلینیک دکتر مدرسی اصفهان با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

نواحی انجام لیزر موهای زائد

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها متفاوت است. این ناحیه ها به طورمعمول به شکل زیر است.

نواحی لیزر مو در بانوان:

صورت، چانه، گردن، نوک پستان، بازوها، زیر بغل، دست ها، بیکینی، پاها

اینستاگرام دکتر رامین مدرسی
نواحی لیزر مو در آقایان:

صورت، جلوی گردن، پشت گردن، بالای سینه، پشت کمر، روی شکم، دست ها، باسن، بیکینی، پاها

مراقبت های بعد از لیزر مو

1. از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید تا ۷ روز اول جدا خودداری کنید.
2. اگر پس از انجام لیزر موهای زائد پوستتان تاول زد، آن را دست کاری نکنید. اگر پوست دچار مشکل شد از متخصص خود بخواهید یک پماد معرفی کند تا بهبود یابید.
3. همچنین ممکن است برای کاهش ناراحتی های بعد از درمان، از ژل ترمیم کننده، حوله های خنک، کمپرس یخ یا آلوئه ورا استفاده کنید.
4. بلافاصله پس از لیزر مو از گرم کردن محل خودداری کنید.
5. حداقل از ۲ هفته بعد از درمان یا تا زمان بهبودی، از هرگونه درمان دیگر با لیزر یا روش های شیمیایی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
6. استفاده از طیف وسیع ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر هنگام دریافت نمایش لیزر بسیار مهم است و برای حفاظت از پوست توصیه می شود.
7. اگر عوارض جانبی مانند افزایش بیش ازحد رنگ دانه یا قرمزی طولانی مدت و تورم، واکنش هیستامین یا تاول را تجربه کرده اید، برای راهنمایی در مورد درمان با متخصص خود تماس بگیرید.
8. برای دستیابی به بهترین نتیجه، جلسات درمانی کامل را در فواصل زمانی که توسط متخصص توصیه می شود انجام دهید.

عوارض لیزر موهای زائد

در این روش، نور و اشعه متراکم لیزر به فولیکول های مو تابانیده می شود. رنگ دانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب می کنند. در نتیجه، موها تخریب می شوند. تمرکز لیزر مو روی فولیکول ها است به همین دلیل است که، پس از مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد، وقتی به خودتان نگاه می کنید، علاوه بر مقداری قرمزی ناشی از لیزر، تفاوت فوری دیگری مشاهده نمی کنید. مو هنوز وجود دارد، اما عاملی که باعث رشد آن می شود سوزانده شده و از بین رفته است.

لیزر علاوه بر اینکه مزیت هایی مانند دقت و سرعت عمل بالا دارد، درعین حال اگر توسط متخصص این کار انجام نشود، می تواند عوارض متعددی نیز داشته باشد؛ بنابراین، قبل از تصمیم به انجام این عمل زیبایی، لازم است که اطلاعات کافی از عوارض مختلف از بین بردن موهای زائد با لیزر داشته باشید. برخی افراد، تحت تأثیر تبلیغات لیزر ارزان قرارگرفته و با مراجعه به این مراکز مشکلات جدی را برای خود به وجود می آورند. انتخاب دستگاه لیزر بهتر و متخصص مجرب ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

بی شک ظهور عوارض پیری در هیچ فرهنگ و زمان و مکانی، خوش آیند نخواهد بود. همشهریان گرامی جهت رفع علائم پیری در پوست صورت، دست ها و گردن می توانید با اقدام به بهترین تزریق چربی در اصفهان، نزد پزشکان مجربی که در این حوزه فعالیت دارند، پوستی جوان و باطراوت داشته باشید بدون درگیری با عوارضی که از عدم تبحر پزشک ناشی می شود.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درد قفسه سینه در کودکان و نوجوانان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

كم كارى تيروييد در طب سنتى

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

چگونه مزاج خود را بشناسيم

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

ترانکسامیک اسید رفع تیرگی و لک

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

چطور بفهمم او معتاداست يا نه؟ - قسمت دوم

دکتر محمد آذربایجانی [ اعصاب ، روان و مشاوره ]

درد زانو چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-04-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

ویژگی‌های لیزر الکساندرایت کندلا

[ 1400-04-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

[ 1400-04-30 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روش‌های آنالیز پوست برای تشخیص سرطان پوست

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

نحوه انجام و مزایای تزریق ژل لب طبیعی

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

[ 1400-04-30 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های تصویربرداری تشخیص سرطان تیروئید

[ 1400-04-30 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آلت تناسلی دفن شده یا مخفی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض جراحی تعویض جزئی مفصل زانو چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) در پزشکی زیبایی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی که لازم است در مورد سونوگرافی بدانیم

[ 1400-04-30 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان لک صورت با مزوتراپی

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

درباره دستگاه آی پی ال بیشتر بدانید؟

[ 1400-04-30 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

تزریق چربی در کدام نواحی صورت و بدن انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آیا تنگی کانال نخاعی لامبار (پایین کمر) قابل درمان است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نحوه عملکرد و کاربرد لیزر CO2 فرکشنال

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

ماستیت چه بیماری است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

جوانسازی دور چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزوتراپی جوانسازی چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تقویت مو با روشهای مزوتراپی و پی آر پی

[ 1400-04-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت