کلینیک پوست ارکیده - پوست ، مو و زیبایی

موفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آن

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.orkideclinic.ir
آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54 تلفن مطب : 32225455 - 038

مراقبتهای بعد از پیوند مو بسیار تاثیرگذار در نتیجه کاشت مو وکاهش عوارض کاشت مو می باشد. به صورت سنتی، برای پوست سر فرد، بانداژ می بندند تا منطقه ی کاشته شده پوشیده شود. سپس بیمار می تواند به منزل برود و روز بعد جهت برداشتن بانداژ و معاینه ی ایمپلنت ها به کلینیک مراجعت نماید. روش دیگر استفاده از گاز آغشته به محلول نمکی در محل ایمپلنت و بانداژ آن است. بیمار چند ساعتی را این گونه در کلینیک می ماند و سپس بانداژ برداشته و بیمار راهی منزل می گردد.

یکی از روشهای با سابقه و با نتایج رضایت بخش درمان ریزش مو، کاشت مو به روش SUT است که در شهرکرد توسط دکتر پرستو خسروانی قابل انجام می باشد. متقاضیان این روش می توانند جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن 6 - 32225455 تماس حاصل فرمایند.

در بانداژکردن پوست سر مزایا و معایبی وجود دارد. از مزایای واضح آن این ست که بانداژ ضمن التیام ایمپلنت ها در پوست سر، از آن ها حفاظت و خون ریزی احتمالی را به خود جذب می کند. از معایب آن این ست که بسته شدن بانداژ، علامت عمل جراحی است. با این وجود در اکثر موارد بستن بانداژ، بیش از ۲۴ الی ۴۸ ساعت روی سر نمی ماند و می توان به سادگی با گذاشتن کلاه در انظار عمومی ظاهرشد. بعلاوه بهترین راه برای فرار از پرسش دیگران می تواند این باشد که دو روز اول پس از عمل، فرد در خانه بماند و بیرون نرود. بسته به این که چه روشی مورد استفاده قراربگیرد، یعنی بستن بانداژ یا نبستن آن، کلینیک توصیه های لازم را برای ۲۴ ساعت آینده، یعنی مراجعه ی بعدی به کلینیک که معمولاً روز بعد است، به بیمار ارائه خواهدداد.

حدود ۸ ساعت پس از کاشت (ایمپلنتاسیون)، کم کم اثر تزریق بی حسی موضعی از بین می رود و این زمانی ست که بیمار بیشترین احساس ناراحتی را خواهدداشت. در اکثر مواقع درد در قسمت دهنده بیش از قسمت گیرنده است، زیرا در عمل، زخم قسمت دهنده بزرگ تر از قسمت گیرنده خواهدبود. در بسیاری از کلینیک ها بیمار با چند قرص استامینوفن کدئین دار یا داروی معادل آن راهی منزل می شود. معمولاً همین که درد به حداقل ممکن برسد کافی ست، اما نباید بیمار انتظار داشته باشد که درد بطور کامل از بین برود.

بعلاوه ممکن است برای چند شب اول برای بیمار قرص خواب آور تجویز شود. البته پس از گذشت ۲۴ ساعت درد کم وبیش از بین می رود. اگر درد همچنان به قوت خود باقی بود، بیمار باید با کلینیک تماس بگیرد. درد مداوم یکی از علائم ورود عفونت به یک یا چند جایگاه زخم است و مسئولان کلینیک باید هر چه سریع تر به این موضوع رسیدگی نمایند. با این وجود طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول پس از پیوند، مراقبتهای بعد از کاشت مو بسیار مهم است و باید مراقب فولیکول های موی کاشته شده بود.

البته بسیار حالت نادری است که پیوندی بی افتد؛ اما اگر ظاهر خشک شده ای به خود نگرفتند و به نظر می رسید که در حال افتادن هستند و بیمار هنوز در کلینیک هست، می توان با یک ضربه آن ها را به سر جای خود برگرداند. احیاناً اگر بعد خروج بیمار از کلینیک این اتفاق افتاد، بعید است بیمار بتواند کار زیادی برای نجات آن ها بدهد. البته می توان ضمن گذاشتن گرافت ها در محلول نمکی (مخلوط آب و نمک) و دمای حدود ۴ الی ۸ سانتی گراد، با کلینیک تماس گرفت و از امکان احیای گرافت مطمئن شد. این کار امکان پذیر است، اما هیچ تضمینی برای موفقیت آمیزبودن آن وجود ندارد. البته دوباره یادآور می شویم که احتمال افتادن پیوند، بسیار نادر است.

موفقیت کاشت مو با مراقبتهای پس از آن
بزرگ ترین مسأله در ۲۴ ساعت اول پس از کاشت مو احتمالاً بهترین حالت خوابیدن به نحوی می باشد که هیچ آسیبی به ایمپلنت ها نزد. بسته به اینکه پوست سر بیمار بانداژ دارد یا ندارد، باید کلینیک بهترین توصیه های ممکن برای فرد را ارائه دهد. ممکن است لازم باشد فرد در شب اول بصورت نشسته بخوابد و هیچ تماسی با متکا نداشته باشد. معمولاً طی ۲۴ ساعت اول بیمار نباید سر خود را بشوید، در واقع اصلاً نباید به آن دست بزند.

بعلاوه طی ۳ روز اول پس از جراحی بیمار نباید سر خود را با شامپوی معمولی و بصورت معمولی بشوید. پوست سر بیمار طی قرار بعدی در کلینیک تمیز خواهدشد. در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول انتظار می رود پوست سر سفت تر شود؛ اما جای نگرانی نیست، این حالت برای همه ی افرادی که پیوند مو انجام می دهند، امری معمولی می باشد. با این وجود اگر خون ریزی بیمار ساعت ها پس از پایان کار و بطور مشخص پس از ۲۴ ساعت همچنان ادامه داشت، احتمال اینکه تا بند آمدن خون ریزی، برای یک روز دیگر بستن بانداژ تجویز شود، زیاد است.

در این صورت روز بعد آن، دوباره بیمار باید به کلینیک مراجعه نماید تا بانداژ برداشته شود. هدف این ست که تا حد ممکن بانداژ برای مدت کمتری روی سر بیمار بماند، زیرا اگر گرافت ها در معرض هوا باشند سریع تر بهبود پیدا می کنند. در بیشتر کلینیک ها به بیماران کرم یا محلول آنتی بیوتیک داده می شود تا بیمار به مدت چند روز و به آرامی روی قسمت های دهنده و گیرنده ی پیوند بمالد. ظرف سه روز احتمالاً پوست سر اندوده تر می شود، اما نباید تا روز سوم بیمار به هیچ عنوان نباید با شامپوی معمولی و بطور معمولی شستشو نماید.

بیمار باید در حد امکان از قرارگیری در معرض محیط و هوای آلوده بپرهیزد و نباید دست کم ظرف دو هفته پس از کاشت مو، در استخرهای عمومی یا آب آلوده شنا کند. در کلینیک به بیمار محلول یا کرم ضدعفونی کننده یا آنتی بیوتیک داده می شود تا بیمار با مالیدن آن به محل های دهنده ی پیوند و گیرنده ی آن، احتمال عفونی شدن زخم ها را به حداقل ممکن برساند.

در اکثر کلینیک ها توصیه می شود که بیمار پس از گذشت سه روز به آرامی موی خود را بشوید. معمولاً برای شستشوی ملایم تر توصیه می شود به جای قرارگرفتن زیر دوش از لگن روشویی برای اینکار استفاده شود. بعلاوه این کار کمک می کند تا پوست سر با آب اندک، خیس خیس و شامپوزدن و زدودن پوسته ی اندوده ی سر آسان شود. پس از شستشوی آرام، باید گذاشت مو در معرض هوا خشک شود. از خشک کننده های برقی مو بخصوص انواع داغ آن باید پرهیزنمود.

اگر بیمار ساکن مناطقی با آب و هوای گرم است یا ورزش می کند و تعرقش زیاد است، باید پس از هر بار عرق کردن تا آنجا که امکان دارد سریع موهای خود را بشوید؛ زیرا باکتری ها در محیط مرطوب بهتر رشد می نمایند و تعرق احتمال بروز عفونت را بالا می برد. اکثر کلینیک های کاشت مو توصیه می کنند که هر روز موهای خود را بشویید تا پوسته های اندوده ی سر تا حد ممکن سریع تر از پوست سر زدوده شود. بیمار حتماً باید توصیه های تخصصی لازم را از کلینیک خود بگیرد.

فولیکول های موی کاشته شده معمولاً از ۲ الی ۶ هفته پس از کاشت مو می ریزند. خود فرآیند کاشت سبب می شود آن ها از منبع تغذیه شان به مدت چند ساعت جداشوند. این شُک وارده به فولیکول مو معمولاً آن ها را به وضعیت استراحت تلوژن می برد. با گذشت چند هفته بعد از عمل، فیبرهای (رشته های) مو می ریزند (البته فولیکول هایشان رشد کرده اند). این حالت تقریباً اجتناب ناپذیر است و کار زیادی نمی توان برای آن انجام داد. رشد موی جدید از حدود ۱۰ هفته پس از عمل آغاز می گردد.

تمامی گرافت ها در یک زمان شروع به رشد نمی کنند، پس اگر در ابتدا رشد موها یکدست نبودند، جای نگرانی نیست. این حالت کاملاً طبیعی می باشد. تا ۶ ماه پس از عمل، موها باید آنقدر رشد کرده باشند که بتوان نتیجه ی پیوند را بررسی نمود. البته نتیجه ی قطعی تنها پس از گذشت ۹ ماه محقق می گردد. فیبر (رشته ی) مویی که در آغاز رشد می کند، ممکن است با موی طبیعی خیلی فرق داشته باشد؛ اما فولیکول ها به مرور جا می افتند و تا ۱۴ ماه پس از عمل پیوند کیفیت مو بهتر خواهدشد.

کاهش سایز و لاغری برای بسیاری از افراد امری دور از دسترس می باشد. کلینیک تناسب اندام دکتر پرستو خسروانی در شهرکرد ارائه دهنده انواع متدهای لاغری متناسب با شرایط هر فرد است که با نتایج رضایت بخش در خدمت مراجعین محترم می باشد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

اصلاح طراحی خط رویش مو با کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-25تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

نحوه‌ی صحیح شستشوی مو بعد از کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-20تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

روش کاشت مو در محل اسکار

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-17تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

تعداد جلسات و مدت زمان کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-07تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

چرا پس از کاشت مو سردرد میگیریم؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-26تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اهمیت بانک مو در عمل کاشت مو چیست؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-23تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اقدامات لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-11تاریخ بروز رسانی : 1400-05-12

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-05-20

ماندگاری کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-29تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-21تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

شاداب و سلامت نگهداشتن موها در تابستان

دکتر سهیلا طاهری [ متخصص پوست و مو ]

درد سوزشی و بی حسی ران

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

11 سوال در ارتباط با پلاسما تراپی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

انواع کربوهیدرات‌ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)

[ 1400-07-01 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ارتباط بین کم خونی و کم شنوایی

[ 1400-07-01 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

بیماری هیدرآدنیت چیست؟

[ 1400-06-31 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی دستگاه گوارش برای تشخیص چه بیماری‌هایی انجام می‌شود؟

[ 1400-06-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوامل تشدیدکننده باز شدن منافذ پوست

[ 1400-06-31 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

توصیه‌هایی جهت کاهش عوارض رنگ مو

[ 1400-06-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربردها، معایب و مزایای رادیولوژی

[ 1400-06-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا آرتروز زانو قابل درمان است؟

[ 1400-06-31 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

پارگی یا سوراخ شدن مثانه

[ 1400-06-31 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض عدم درمان پارگی رباط صلیبی زانو

[ 1400-06-31 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درمان قطعی افتادگی صورت با هایفوتراپی

[ 1400-06-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

راه های جلوگیری از لاغری صورت طی رژیم

[ 1400-06-31 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

[ 1400-06-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

مزایای بکارگیری لیزر اندولیفت چیست؟

[ 1400-06-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

[ 1400-06-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

[ 1400-06-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

[ 1400-06-30 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

[ 1400-06-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

تزریق آنزیم بینی چه کاربردی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

[ 1400-06-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لاغری سریع با رژیم های سخت

[ 1400-06-30 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان غیر جراحی درد ناشی از آرتروز زانو در کلینیک درد

[ 1400-06-29 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

راکوتان چیست؟

[ 1400-06-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت