کلینیک پوست صدف - پوست ، مو و زیبایی

فیلر چیست و انواع آن کدام است؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.sadafclinic.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف تلفن مطب : 32240827 - 031

یکی از روشهایی که امروزه به فراوانی در کلینیک های پوست انجام می شود؛ تزریق فیلرهای پوست است. انتقال این مواد از راه تزریق به لایه های مختلف پوست، علاوه بر افزایش حجم، می تواند نتایج جوانسازی پوست را نیز به همراه داشته باشد و در لیفتینگ و رفع چین و چروک های پوست مفید واقع شود. فیلرهای پوستی یا همان پرکننده ها، از لحاظ ساختار و ترکیبات دارای انواع مختلفی هستند که در این مقاله به معرفی آنها و بررسی تاثیراتشان خواهیم پرداخت.

تزریق فیلر از جمله خدماتی است که توسط متخصص پوست در کلینیک صدف اصفهان با بهترین نتایج قابل انجام می باشد. اگر مایل به تزریق فیلر در این مرکز هستید؛ می توانید با شماره تلفن 32240827 - 031 تماس حاصل فرمایید.

انواع فیلر :

فیلر اسید هیالورونیک (HA)

اسید هیالورونیک یک قند طبیعی ژل مانند است که در بدن انسان یافت می شود. وظیفه این ماده در بدن، جمع کردن نواحی مختلف پوست در زمان نیاز است. اسید هیالورونیک با توجه به طبیعی و کم خطر بودن، محبوب ترین نوع فیلر در سطح جهانی به حساب می آید. بااین حال باید به این موضوع توجه داشت که با توجه به طبیعی بودن این ماده و جذب آن توسط بدن، اثرات تزریق اسید هیالورونیک معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه نمایان است و پس از آن نیاز به تجدید پروسه تزریق و فیلر دارد.

تزریق اسید هیالورونیک علاوه بر ایجاد اثرات موقت و سریع، کلاژن سازی پوست در محل تزریق را نیز افزایش می دهد. موضوعی که در بلندمدت و پس از چندین تزریق، قابل مشاهده خواهد بود.
با توجه به طبیعی بودن این ماده و وجود اسید هیالورونیک در بدن، استفاده از این روش درمانی با کمترین عوارض ممکن صورت می گیرد. هرچند کیفیت برند داروی استفاده شده می تواند در کاهش عوارض تأثیرگذار باشد.

فیلر هیدروکسیلاپاتیت کلسیم (CaHA)

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم، یک ماده بسیار ظریف و میکروسکوپی است که در هنگام تزریق از همبستگی بیشتری در مقایسه با اسید هیالورونیک برخوردار است. با توجه به همین موضوع می توان انتظار داشت که تأثیر فیلر هیدروکسیلاپاتیت کلسیم، از اسید هیالورونیک بیشتر و تا یک سال دوام داشته باشد.
باید به این موضوع دقت داشت که هیدروکسیلاپاتیت کلسیم بیشتر در چربی های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً با نظر پزشک در کنار اسید هیالورونیک و برای نواحی خاص بدن تجویز می شود.

فیلر پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی است که در سال های گذشته از آن برای تولید نخ بخیه استفاده می شد. فیلر پلی لاکتیک اسید از انواع فیلر های مستقیم نیست بلکه اثر آن پس از مدت زمانی مشخص و با تحریک کلاژن سازی در محل تزریق نمایان می شود. از این فیلر معمولاً در نیمه پایینی صورت و در محل خطوط خنده، حجم دهی لب و پر کردن گونه استفاده می شود. تزریق پلی لاکتیک اسید در سه یا چهار دوره یک ماهه انجام می شود و معمولاً اثری نیمه دائمی و چندساله دارد. به این موضوع دقت کنید که تنها فیلر پلی لاکتیک اسید مورد تأیید FDA، فیلر Sculptra Aesthetic است.

فیلر پلی متیل متاکریلات (PMMA)

فیلر پلی متیل متاکریلات از انواع فیلر های درشت دانه و دائمی است که اثر آن تا ۵ سال بعد از تزریق باقی می ماند. این ماده مصنوعی نه تنها خطوط خالی پوست را پر می کند بلکه منجر به کلاژن سازی در منطقه تزریق می شود. با توجه به تأثیر طولانی مدت این ماده، پزشکان ترجیح می دهند تا از پلی متیل متاکریلات درترمیم نواحی مختلف صورت استفاده نکنند. پلی متیل متاکریلات دارای عوارضی بیشتر از فیلر های کوتاه مدت است و ممکن است محل تزریق با کبودی و عفونت روبرو شود.

انواع فیلرهای پوستی

فیلر چربی

در این روش کم وبیش تهاجمی، چربی های بدن با استفاده از لیپوساکشن یا تکنیک های دیگر، استخراج می شوند و در نقاط مختلف بدن و صورت تزریق می شوند. این روش هرچند نیاز به استفاده از آرام بخش دارد و ممکن است عوارضی را در محل برداشت و تزریق ایجاد کند، اما از امن ترین تکنیک های فیلر به حساب می آید.

تزریق فیلر

با توجه به اینکه ماده تزریق شده، از بدن خود بیمار استخراج می شود، میزان حساسیت به ماده تا حدود زیادی کاهش می یابد و البته مدت زمان باقی ماندن اثر تزریق فیلر نیز از تکنیک های دیگر، طولانی تر است. استفاده از روش های مختلف تزریق فیلر، به نوع پوست، محل تزریق، فیلر انتخابی و نظر مستقیم پزشک مربوطه ارتباط دارد. پزشک ممکن است پیش از شروع پروسه تزریق فیلر، آزمایش هایی را برای شما تجویز کند تا میزان حساسیت شما به مواد آلرژی زا، مشخص شود.

هرچند بسیاری از فیلر ها خود خاصیت بی حس کنندگی دارند، اما معمولاً ۲۰ دقیقه قیل از شروع درمان، از کرم یا اسپری بی حس کننده در محل تزریق فیلر استفاده می شود. به طورکلی با نظر مستقیم پزشک و کارشناس مربوطه، یکی از سه تکنیک سوراخ کردن، هاشور زدن و روش خطی برای درمان فیلر مورد استفاده قرار می گیرد. در تکنیک سوراخ کردن، سوراخ هایی متعدد در محل مورد نظر در روی پوست و با استفاده از حجم دهی مستقیم ایجاد می شود. این تکنیک معمولاً برای پر کردن چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

در نواحی پر وسعت مثل گونه ها، لب و حتی سینه، از تکنیک هاشور زنی استفاده می شود. تکنیکی که درواقع حجم فیلر را به صورت مساوی در سطوح وسیع تر تقسیم می کند و از ایجاد برامدگی های ناخواسته جلوگیری می کند. روش خطی نیز، تزریق عمیق تر به محل چین و چروک است. در این روش خروج فیلر در هنگام بیرون کشیده شدن سرنگ رخ می دهد. البته باید انتظار داشت که ترکیبی از تمامی روش های معرفی شده را بتوان در تزریق فیلر توسط کارشناس و پزشک آشنا با این تکنیک ها مشاهده کرد.

فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

هرچند تزریق فیلر را می توان یک روش نه چندان تهاجمی و کم و بیش کم خطر دانست، اما باز هم اشخاصی هستند که کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی به حساب نمی آیند.
مبتلایان به دیابت، اختلالات خونریزی دهنده، بیماری های قلبی، بیماری های عصبی عضلانی و اشخاصی با سابقه به حساسیت شدید به مواد شیمیایی، تنها با نظر مستقیم پزشک مرتبط با بیماری باید تزریق فیلر را انجام دهند. علاوه بر این، اشخاص باردار یا افرادی که در حال شیردهی هستند نباید به هیچ وجه از روش های مختلف درمانی فیلر استفاده کنند.به طورکلی افراد سالم و فاقد بیماری های پوستی و حساسیتی که از دخانیات استفاده نمی کنند، بهترین کاندیدا های استفاده از فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن هستند.

فیلرهای پوستی چگونه می توانند ظاهر فرد را بهتر کنند؟

در حالی که فیلرهای پوستی گاها به فیلر های رفع چروک نیز شناخته می شوند اما می توانند عملکردی بسیار بیشتر از رفع چروک داشته باشند. فیلرهای پوست در رفع بسیاری از مشکلات رایج مفید هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. صاف کردن خطوط اطراف بینی و دهان: این موارد به خطوط ماریونت، لبخند یا پرانتزی نیز شناخته می شوند.
2. افزایش و بازگردانی حجم از دست رفته گونه و شقیقه
3. کاهش ظاهر خطوط عمودی لب ها
4. برجسته سازی و حجم دهی به لب ها
5. صاف کردن چین های اطراف چانه
6. بهبود تقارن در اجزا صورت

ماندگاری اثر فیلر

هرچند انواعی از فیلرها، دائمی نام گذاری شده اند، اما باز هم می توان تأیید کرد که هیچ کدام از انواع مختلف فیلرها، اثری بسیار بلندمدت را از خود به نمایش نمی گذارند. البته کوتاه مدت بودن اثر فیلر ها از نکات مثبت این تکنیک درمانی و زیبایی به حساب می آید.

در نظر داشته باشید که هرگونه تغییر دائمی در صورت، با نادیده گرفتن تغییرات آینده بدن انسان صورت می گیرد و در بلندمدت ممکن است منجر به نتایجی نامناسب شود. با این اوصاف انواع فیلر ها در گروه های کوتاه مدت چندماهه، میان مدت یک ساله و بلندمدت چندساله قرار می گیرند.

تکنیک ها و مواد کوتاه مدت به دلیل قیمت مناسب و اثرگذاری بیشتر و زیباتر، از محبوب ترین روش های فیلر موجود در بازار هستند. هرچند این روش ها در طول مدت زمان استفاده باید به صورت دوره ای تمدید شوند و تزریق های جدید صورت بگیرد.

اینستاگرام کلینیک صدف

عوارض تزریق فیلر

استفاده از فیلر ها در اغلب موارد بی خطر است، اما هرگونه پروسه پزشکی می تواند در جای خود دارای عوارضی کوتاه مدت و بلندمدت باشد. بااین حال اگر فیلر انتخابی از مواد با کیفیت و طبیعی باشد، انتظار می رود تا عوارضی مثل زخم و کبودی، در چند روز پس از تزریق فیلر کاهش بیابد.
هرچند تزریق مواد بی کیفیت، مراجعه به پزشکان نا آشنا با تکنیک های درمانی فیلر و عدم رعایت بهداشت، می تواند عوارضی دائمی و غیرقابل جبران را برای بیمار به همراه داشته باشد.

مراقبت های مورد نیاز در دوران نقاهت

پیش از تزریق فیلر باید تمامی عوارض قابل انتظار را از پزشک بپرسید و با آمادگی کامل، این پروسه درمانی را آغاز کنید. بهتر است پس از تزریق و تا چند روز، مصرف آب خود را افزایش دهید.
تورم و کبودی تا چند روز پس از تزریق قابل پیش بینی است، اما اگر تورم از نوع پیش رونده بود و یا پس از چند روز کاهش نیافت، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. در مدت درمان باید از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید. حرارت شدید یا فشار نیز ممکن است نتایج تزریق فیلر را تحت تأثیر قرار دهد.

در صورت پدیدار شدن آثاری همچون ورم، با استفاده از کمپرس یخ می توانید نقطه موردنظر را التیام ببخشید. استرس زیاد نیز می تواند مدت زمان نقاهت را افزایش دهد پس سعی کنید تا توجه خود را از محل تزریق فیلر منحرف کنید. درهرصورت به این موضوع دقت کنید که اثر بیشتر فیلرها، موقت و قابل ترمیم است.

همشهریان گرامی در صورتی که نیازمند اقدامات تشخیصی - درمانی در زمینه پوست می باشید؛ و به دنبال بهترین روش درمانی هستید؛ حتما به متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید تا به واسطه دانش، تجربه و احاطه بر انواع بیماری های پوستی و اختلالات گوناگونی که در اثر افزایش سن، ژنتیک و عواملی محیطی ایجاد می شود؛ مناسب ترین درمان را برای شما در نظر گیرد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-04-31

نحوه صحیح تزریق ژل لب چگونه است؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-26تاریخ بروز رسانی : 1400-04-27

کاربرد ژل پروفایلو چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-20تاریخ بروز رسانی : 1400-04-21

جوانسازی صورت با فیلر خط خنده

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-04-16تاریخ بروز رسانی : 1400-04-16

تزریق فیلر طبیعی چربی به صورت

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-04-12تاریخ بروز رسانی : 1400-04-13

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

فوایـد تخمه آفتابگردان و لاغری ( قسمـت اول )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

درد زانو چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-04-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

ویژگی‌های لیزر الکساندرایت کندلا

[ 1400-04-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

[ 1400-04-30 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روش‌های آنالیز پوست برای تشخیص سرطان پوست

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

نحوه انجام و مزایای تزریق ژل لب طبیعی

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

[ 1400-04-30 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های تصویربرداری تشخیص سرطان تیروئید

[ 1400-04-30 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آلت تناسلی دفن شده یا مخفی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض جراحی تعویض جزئی مفصل زانو چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) در پزشکی زیبایی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی که لازم است در مورد سونوگرافی بدانیم

[ 1400-04-30 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان لک صورت با مزوتراپی

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

درباره دستگاه آی پی ال بیشتر بدانید؟

[ 1400-04-30 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

تزریق چربی در کدام نواحی صورت و بدن انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آیا تنگی کانال نخاعی لامبار (پایین کمر) قابل درمان است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نحوه عملکرد و کاربرد لیزر CO2 فرکشنال

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

ماستیت چه بیماری است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

جوانسازی دور چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزوتراپی جوانسازی چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تقویت مو با روشهای مزوتراپی و پی آر پی

[ 1400-04-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت