دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

داشتن موهای سالم و پرپشت و خوش حالت یکی از عوامل تأثیرگذار در جذابیت ظاهری فرد می باشد. موهای خوش حالت، سالم و پرپشت باعث می شود جوان تر و زیباتر به نظر برسید. به جرأت می توان گفت که تنها روش قطعی درمان ریزش مو و پایان دادن به تمامی این استرس ها کاشت مو می باشد. امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی و علمی در زمینه کاشت مو رفتن به سراغ روش های قدیمی منطقی به نظر نمی رسد. برای کاشت مو روش های مختلفی با هزینه و نتایج متفاوتی وجود دارد.

تراکم کاشت موی بالا جدیدترین تبلیغ در دنیای کاشت مو است. تراکم مو تعداد کل واحدهای فولیکولی مو در یک سانتی متر مربع را نشان می دهد. تراکم موهای طبیعی در یک مرد، متوسط ۹۰ تا ۱۱۰ واحد فولیکولی در سانتی متر مربع است. تراکم کاشت مو، ظاهر طبیعی موهای کاشته شده را نشان می دهد که بدون شک بهترین نتیجه کاشت مو با تراکم بالا را نشان خواهد داد. موها طبیعی تر، پر تر به نظر می رسند و بهترین نتیجه را برای بیمار پس از کاشت مشاهده می شود.

در یک مورد متوسط کاشت مو (که تراکم در آن بالا نیست)، فولیکول های مو در تراکم هایی از ۴۵ تا ۶۰ واحد فولیکولی در سانتی متر مربع کاشته می شوند. تراکم کاشت مو بالا به طور خاص برای بیمارانی انجام می شود که واحدهای فولیکول دهنده زیادی در ناحیه دائمی دارند. این روش همچنین برای بیمارانی که طاسی بسیار کمی با ریزش موی تثبیت شده دارند انجام می شود. هر گرافت شامل 4 یا 5 عدد تار مو است و با کاشت این تعداد گرافت یعنی حدود 14 هزار تار مو به ناحیه طاس سر منتقل شده است.اگر مراجع، درخواست ایجاد تراکم بیش از این را داشته باشد، به او پیشنهاد می گردد پس از یک سال با روش های غیر جراحی برای بالاتر بردن تراکم کاشت مو اقدام کند.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می نماید. به همین دلیل توصیه می شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عوامل تعیین کننده در میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

یکی از وعده های غیرواقعی که در تبلیغات کلینیک های کاشت مو مشاهده می کنیم، قول تراکم های بالا است. چیزی که از لحاظ علمی و عملی قابل اجرا است، حداکثر ۴۵۰۰ گرافت است و هر وعده ی بیش از این، ادعایی تو خالی است. حتی کاشت این تعداد گرافت مو، نیازمند ترکیب دو روش FIT و FUT است که دریافت نتیجه مثبت از این تکنیک فقط و فقط نیاز به تجربه و مهارت کافی جراح دارد.

بالاترین تراکم کاشت مو

به طور کلی، تراکم مناسب و لازم در کاشت موی طبیعی در بیماران مختلف متفاوت است و به چندین عامل بستگی دارد.

  1. گرافت مو: گرافت مو یکی از عوامل تعیین کننده میزان تراکم موی شخص است. گرافت همان فولیکول های برداشته شده از ناحیه اهداکننده مو می باشند که به دسته های مشخصی تقسیم شده و برای کاشت مو آماده می شوند. در آن دسته از بیمارانی که تعداد گرافت های آماده شده برای کاشت در مقایسه با میزان طاسی یا کم پشتی موی بیمار کم باشد، طبیعی است که کاشت مو با تراکم بالا امکان پذیر نیست.
  2. ظرفیت پذیرش مو در پوست سر: یکی از فاکتورهایی که تراکم موی کاشته شده را تحت تأثیر قرار می دهد، میزان پذیرش مو در پوست سر بیمار است. ظرفیت پوست سر برای کاشت مو در افراد مختلف متفاوت است. درصورتی که کاشت مو با تراکم بالاتر از ظرفیت پوست سر انجام شود، احتمال بروز زخم هایی در پوست وجود خواهد داشت.
  3. فاصله بین تارهای مو: برای کاشت مو با تراکم مناسب و بالا باید بین تارهای مو فاصله ای وجود داشته باشد که بتوان عمل کاشت موی طبیعی را به خوبی انجام داد.
  4. بانک مو: کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی متر مربع برای پر کردن ناحیه طاسی کفایت می کند؛ اما برای آن دسته از افرادی که می خواهند موهای کاشته شد شان تراکم بالاتری داشته باشد، می بایست تعداد واحدهای فولیکول مو تقریباً دو برابر شود. یعنی بین ۷۰ تا ۱۰۰ واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع. برای رسیدن به این میزان تراکم، بیمار باید از بانک موی خوبی برخوردار باشد.
  5. مهارت و تجربه جراح: توانایی و تجربه پزشک جراح و امکانات و تجهیزات کلینیکی که در آن عمل پیوند طبیعی مو انجام می شود، تأثیر بسیار زیادی در کاشت مو با تراکم بالا دارد. درصورتی که عمل کاشت مو توسط یک جراح کارآزموده و ماهر و دقیق ترین ابزارها انجام شود، امکان برداشت فولیکول ها به تعداد زیاد و سالم نگه داشتن آنها و آسیب ندیدنشان در حین عمل فراهم می شود.

عوارض کاشت موی بیش از حد

1. برای پر کردن مناطق خالی سر نیازی به رسیدن به تراکم طبیعی نیست و کاشت این تعداد گرافت، باعث هدر رفتن فولیکول ها می شود. به هر حال ریزش مو ممکن است ادامه پیدا کند و مناطق دیگری از سر نیز خالی شود. اگر در کاشت ابتدایی فولیکول های زیادی برداشت شده باشد، دیگر فولیکولی برای پر کردن طاسی های جدید نمی ماند.

2. کاشت بیش از حد گرافت ها می تواند خونرسانی به دیگر فولیکول ها را با مشکل مواجه کند. اگر این مسئله رخ دهد، موهای طبیعی شما که در اطراف نواحی کاشته شده قرار دارند، دچار شوک شده و می ریزند.

3. کاشت بیش از اندازه گرافت ها می تواند باعث آسیب شدید یا انحراف در سیستم خونرسانی پوست سر شود. این مسئله نیز منجر به ایجاد اسکار (زخمگاه) و نکروز (مرگ سلول ها) پوست سر می شود.

4. به خاطر این دلایل، بالاترین تراکم کاشت مو معمولاً کمتر از تراکم طبیعی است. البته ممکن است وضعیت شما جوری باشد که بتوان به تراکم های نزدیک حالت طبیعی رسید. این کار فقط در صورتی انجام می شود که جراح شما مطمئن باشد خونرسانی به بقیه ی فولیکول ها دچار مشکل نشده و دچار ریزش مو در اثر شوک نخواهید شد.

تکنیک های کاشت مو با بالاترین تراکم

۱-کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

روش کاشت موی ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است از دو روش FUT و FIT کمک گرفته می شود و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را پوشش می دهد. در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه موردنیاز کاشت.

روش کاشت موی ترکیبی برای افرادی که حجم طاسی آن ها بسیار بالاست استفاده می شود. چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود، در نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالا است.

۲-کاشت مو به روش Superfue Plus

کاشت مو به روش superfue plus جز بهترین روش های کاشت مو در دنیا است که توسط دستگاه های هوشمند و تمام الکترونیک صورت می گیرد. در این روش، دستگاه بهترین گرافت ها با ضخامت مناسب و چند ریشه ای را برمی دارد. بدون اینکه آسیبی به بافت های زیرین پوست سر بزند و یا جای اسکار باقی بماند. تراکم گرافت های برداشته شده در این روش بیش از ۵ تا ۷ برابر روش های دیگر است. همچنین کاشت مو توسط دستگاه و بدون آسیب زدن به فولیکول ها در جهت مناسب با رعایت خواب و استاندارد و با حداکثر تراکم انجام می شود.

3-کاشت مو به روش DHI

در کاشت مو به روش DHI، برداشت مو با دستگاه میکرومتر انجام می شود. همچنین گرافت ها با استفاده از مدادی به نام ایمپلنتز (قلم مخصوص DHI) انجام می شود. این مداد به طور همزمان شکافی روی پوست ایجاد می کند و همزمان موها را نیز در آن قرار می دهد.

در این روش، در هر سانتی متر مربع تقریباً 80-90 پیوند طبیعی مو بدون کاهش خونرسانی صورت می گیرد. به این ترتیب، حداکثر چگالی ممکن و تراکم پیوند مو طبیعی با DHI حاصل می شود. علاوه بر این، دادن زاویه و جهت گرافت در روش کاشت DHI با Implanter مخصوص بسیار ساده تر و موفق تر است.

افراد مناسب جهت کاشت مو

کاشت مو برای افرادی با شرایط زیر مناسب است:

کاشت مو در مورد افراد زیر توصیه نمی شود:

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض پس از کاشت مو

روش کاشت مو یک عمل جراحی به شمار می آید؛ بنابراین این شیوه ی درمانی عوارض مربوط به خود را دارد. اینجا به چند نمونه از عوارض کاشت مو اشاره می کنیم:

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

اهمیت بانک مو در تراکم کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-10تاریخ بروز رسانی : 1401-02-11

مدت زمان رشد مو بعد از کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-05تاریخ بروز رسانی : 1401-02-07

پیوند مو به روش FIT چگونه انجام میشود؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-25تاریخ بروز رسانی : 1401-01-26

مصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-23تاریخ بروز رسانی : 1401-01-23

قرص سیلدنافیل بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-19تاریخ بروز رسانی : 1401-01-21

حداکثر تراکم کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-12-26تاریخ بروز رسانی : 1401-01-08

مراحل کاشت مو به روش DHI

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-12-12تاریخ بروز رسانی : 1400-12-14

مزایا و معایب کاشت مو به روش fit

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-10-13تاریخ بروز رسانی : 1400-10-14

مدت بیحسی سر بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-10-12تاریخ بروز رسانی : 1400-10-13

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

خواص شگفت انگیز آرژنین تراپی

دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علت باز شدن روزنه های پوست صورت

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

خارش حاملگی

دکتر محمد شیزرپور [ متخصص پوست و مو ]

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

[ 1401-02-21 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیر مجاز

[ 1401-02-21 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

انواع تومور های ستون فقرات

[ 1401-02-21 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

اولین سونوگرافی واژینال در بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علائم و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) در کلینیک طب فیزیکی

[ 1401-02-21 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

عوامل مؤثر در میزان پاسخ دهی رفع تاتو یا خالکوبی با لیزر کیوسوئیچ

[ 1401-02-21 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

صندل اختصاصی و طبی دوران بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آیا انجام عمل ليزيك و لازک برای مبتلايان به قوز قرنيه مجاز است؟

[ 1401-02-21 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

انواع لیزر برای درمان کک و مک

[ 1401-02-21 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

لک زیر چشم به چه دلایلی ایجاد شده و چگونه درمان میشود؟

[ 1401-02-21 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پرولوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-20 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

رفع ضایعات عروق خونی صورت با لیزر

[ 1401-02-20 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

پیلینگ صورت چیست؟

[ 1401-02-20 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

با تزریق ژل بینی چه معایبی در بینی رفع میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

سونوگرافی جنین دو قلو در هفته چندم انجام میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انواع مشکلات و بیماری های بیضه چه مواردی هستند؟

[ 1401-02-20 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

رفع و از بین بردن غبغب با لیزر لیپولیز

[ 1401-02-19 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

[ 1401-02-19 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

با وجود کمردرد راحت بخوابید

[ 1401-02-19 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت چیست؟

[ 1401-02-19 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-19 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

روشن سازی و رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی زنان

[ 1401-02-19 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر مریم تابع - متخصص پوست ، مو وزیبایی
دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


www.drtabe.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهین عباسپور - پوست ، مو و زیبایی
دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


www.drabbaspour.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت