دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]آدرس وب سایت : www.doctornazemi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 تلفن مطب : 32240913 - 031

با توجه به اینکه معیار ها و ملاک های زیبایی امروزی نسبت به گذشته تفاوت های قابل توجهی داشته است، افراد بسیار هستند که قصد دارند چهره خود را با معیار های به روز دنیا تطابق دهند و برای رسیدن به این هدف اولین فکری که به ذهن آنها خطور می کند استفاده از عمل های زیبایی است. عمل ها و اقدامات بسیاری در علم پزشکی وجود دارد که به زیبایی صورت و چهره کمک می کنند. با توجه به پیشرفت چشمگیری که دانش پزشکی در عصر حاضر دارد روش های بسیار به دنیا معرفی شده است. از جمله مهم ترین و معروف ترین اقدامات زیبایی دنیا که محبوبیت بسیار زیادی در دنیا دارند، تزریق ژل و تزریق چربی به صورت می باشد.

در مطب دکتر لادن ناظمی، تزریق چربی و تزریق ژل در اصفهان با استفاده از بهترین برندهای ژل یا فیلر موجود و با تکیه بر دانش و کسب سالها تجربه در این زمینه انجام می پذیرد؛ و به همین جهت نتایج درخشانی نیز حاصل می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.

ژل و تزریق چربی در موارد خاصی مفید هستند. برای بیماری تزریق ژل ممکن است گزینه ی مناسب باشد و برای دیگری می توانیم از تزریق چربی استفاده کنیم تا نتیجه ی بهتری حاصل شود. نکته اساسی مورد توجه در این زمینه آن است که هر دو این روش ها در صورت انجام با تکنیک مناسب، توسط پزشک معتبر و استفاده از ابزار و مواد مناسب، کاملاً مؤثر و مورد قبول می باشد؛ اما به هرحال تفاوت هایی از نظر روند انجام و اثربخشی بین این دو روش وجود دارد.

ممکن است عده ای از افراد بعد از مشورت با پزشک، تزریق ژل را مناسب بدانند و استفاده از آن راحت تر از تزریق چربی به صورت تشخیص دهند و از آن استفاده کنند؛ اما از طرف دیگر با توجه به اینکه میزان مزیت های حاصل از تزریق چربی بیشتر از روش تزریق فیلر می باشد و خطر و عوارض کمتر داشته و همچنین سالم تر می باشد، لذا معقولانه تر است که شخص برای جوانسازی و رفع چین و چروک های خود از تزریق چربی استفاده کند. با تزریق چربی می توانید زیبایی پوست خود را در دراز مدت تضمین کنید. در واقع پس از دو یا سه بار تزریق، میزان چربی و جوانی پوست ماندگار می شود و دیگر نیازی به تزریق های مکرر نخواهید داشت. البته لازم به ذکر است که نظر پزشک نسبت به انتخاب هر یک از این دو روش بسیار مهم است و فرد باید حتماً سعی کند تا با صلاحدید پزشک متخصص خود عمل کند و به او اعتماد داشته باشد.

تزریق ژل بهتر است یا چربی
ژل

ژل های پوستی، موادی هستند که تزریق آنها به درون چین و چروک های پوستی، موجب از بین رفتن آنها و زیاد شدن حجم صورت می گردد. انواع بسیار متفاوتی از ژل ها تولید می شوند که برخی به منظور از بین بردن چین و چروک ها و برخی دیگر برای درمان حجم ازدست رفته ی صورت به کار می روند. راه استفاده از تمامی این ژل ها، تزریق است. ژل های تزریقی، موادی مصنوعی و ساخته شده از ترکیباتی چون کلاژن، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت می باشند که از طریق کاهش و یا از بین بردن چین و چروک ها، برجسته کردن جای زخم ها، بهبود حالت لب ها و جبران کردن حجم از دست رفته ی صورت، باعث جوانسازی پوست می شوند.

چربی

تزریق چربی، عملی است که در طی آن به وسیله ی لیپوساکشن، از نقطه ای از بدن فرد که چربی اضافه داشته باشد، مقداری از آن چربی برداشته می شود. سپس از یک محلول آنتی بیوتیک به منظور جداسازی کامل چربی استفاده می شود تا بدین ترتیب، تنها بافت سالم دوباره به بدن فرد تزریق گردد. چربی مورد استفاده برای تزریق در درون سرنگ آماده شده و سپس به آرامی به نقطه ای از بدن که نیازمند تغییر شکل و ترمیم باشد تزریق می شود. در طول روند تزریق، بافت مقصد به آرامی ماساژ داده می شود تا چربی دریافتی به طور یکنواخت در آن پخش شده و حالت مناسبی به پوست بدهد. در تزریق چربی، میزان ماده ی تزریقی بیش از میزان موردنیاز خواهد بود؛ چرا که برخی از سلول های چربی دوام نیاورده و دوباره جذب پوست خواهند شد. به طور معمول به منظور دستیابی به نتایج مناسب و ایده آل، تزریقات متعددی موردنیاز خواهند بود.

نحوه تزریق ژل

در تزریق ژل، پزشک، حجم مورد نیاز از ژل را به کمک سرنگ های ظریف در نواحی لازم تزریق می کند. در نتیجه شخص از شر خطوط ایجاد شده در صورت در نتیجه گذر سن و عدم تقارن در گونه ها رهایی یافته و همچنین می تواند سیاهی ها و گودی اطراف چشم خود را برطرف سازد. تزریق ژل کمک می کند تا نواحی مورد نیاز از صورت و بدن برجسته تر گردند. نحوه تزریق ژل به این صورت است که ابتدا ناحیه تزریق بی حس و استریل شده و سپس پزشک براساس تخصص و دانش خود اقدام به تزریق در زوایای مورد نیاز می کند. پروسه انجام تزریق ژل بسیار ساده بوده و در کمتر از یک ساعت قابل انجام است. نتایج مثبت حاصل از این تکنیک زیبایی بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده بوده و دوره نقاهت طولانی و سختی ندارد.

نحوه تزریق چربی

این روش علاوه بر زیبایی و جوانسازی پوست سبب می شود تا کاندیدهای انجام آن از شر چربی های اضافی بدن خود نیز خلاص شده و به اندامی زیباتر برسند؛ چراکه در این روش چربی های اضافی انباشته شده در قسمت هایی مانند ران، شکم و پهلوها برداشته شده و به بخش های مورد نیاز تزریق می شوند. نحوه انجام انتقال چربی به این صورت است که جلسه تزریق چربی با آماده سازی فرد شروع می شود. منظور از آماده سازی، اعمال بی حسی موضعی و استریلیزاسیون در نواحی برداشت چربی است. سپس به کمک روش مناسب، چربی های اضافی بدن خارج می گردند. پس از آن نوبت به آماده سازی چربی های برداشته شده می رسد. در این مرحله چربی ها خالص سازی شده و آماده تزریق می گردند. سپس چربی ها به سرنگ های مخصوصی انتقال داده شده و توسط پزشک در نواحی از صورت و بدن به صورت تزریق می شوند.

مزایای تزریق ژل

مزایای تزریق چربی

ماندگاری تزریق ژل

این مدت زمان بسته به شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. به این صورت که سیستم ایمنی فرد، حجم ژل تزریق شده، برند و کیفیت ژل، نکات و مراقبت های انجام شده توسط مراجعه کننده، سن افراد و … در طول مدت ماندگاری ژل تأثیرگذار خواهند بود. این دوره می تواند به صورت میانگین بین ۶ ماه تا ۱ سال متغیر باشد.

ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی به صورت می تواند تا ۲ سال یا بیشتر ماندگاری داشته باشد. این بستگی به شرایط بدنی فرد، ناحیه مورد تزریق، حجم چربی تزریق شده و همچنین مهارت پزشک در تزریق چربی به صورت دارد. بدیهی است که با گذشت زمان، کم کم اثر حجم دهندگی چربی کاهش پیدا می کند؛ اما این ماندگاری ۲ ساله از ماندگاری بسیاری از فیلرها بیشتر است.

هزینه تزریق ژل و چربی

از آنجایی که تزریق چربی یک عمل عمیق تر می باشد، طبیعتاً انجام آن نسبت به تزریق ژل پرهزینه تر خواهد بود. بااین حال، نتایج تزریق چربی برای مدت طولانی تری باقی می مانند؛ چراکه چربی در نقاطی که تزریق شده است باقی خواهد ماند تا زمانی که بدن آن را جذب کند.

تزریق ژل هزینه ی کمتری خواهد داشت؛ ولی از آنجایی که یک عمل موقتی محسوب می شود، هزینه های آن در طول زمان افزایش خواهند یافت. قبل از انجام عمل و مقایسه ی هزینه ها، خوب است در نظر بگیرید که چه مدت یک بار قصد دارید این عمل را دوباره انجام دهید.

معایب تزریق ژل

طبیعتاً هیچ عمل زیبایی بدون عارضه جانبی نخواهد بود؛ اما عوارض جانبی تزریق ژل هیالورونیک اسید موقتی است و پس از تنها چند روز برطرف خواهند شد. مهمترین عامل در کاهش عوارض، انتخاب پزشکی است که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار باشد. همچنین نوع و برندی که پزشک جهت تزریق استفاده می کند، نقش کلیدی در نتیجه تزریق شما ایفا میکند. به طور کلی از عوارض احتمالی تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خونریزی در محل های تزریق
  2. تورم، کبودی و قرمزی، حساسیت در محل تزریق
  3. نتایج حاصل از این روش به طور متوسطی ماندگار است؛ اما نتایج دائمی نبوده و ممکن است هر چند ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد داشته باشد.

معایب تزریق چربی

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

تفاوت های تزریق ژل و چربی

اکنون که با نحوه انجام کار و میزان ماندگاری هر دو روش آشنا شدید تصمیم گیری در مورد تزریق ژل یا چربی آسان تر خواهد بود. ناگفته نماند که پاسخ این سوال در هر شخصی بسته به انتظارات و شرایطی که دارد متفاوت می باشد. از جمله تفاوت هایی که بین این دو روش وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کم تهاجم بودن تزریق ژل
  2. کم هزینه بودن تزریق ژل
  3. عدم نیاز به برش و زخم در تزریق ژل
  4. استفاده از چربی های خود بدن در تزریق چربی که احتمال حساسیت در بدن افراد صفر خواهد بود.
  5. ماندگاری بالای تزریق چربی
  6. رهایی از شر چربی های اضافی بدن به صورت همزمان با تزریق چربی به صورت

تزریق فیلر بینی را در کلینیک دکتر لادن ناظمی، با سالها تجربه و مهارت در تزریق فیلر، در محیطی ایمن و مطابق با پروتکل های بهداشتی و با استفاده از معتبرترین برندهای فیلر موجود، در اصفهان تجربه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

عوارض تزریق ژل بینی

دکتر فاطمه عندلیب[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-12تاریخ بروز رسانی : 1401-02-17

لیفت میانه صورت با تزریق ژل

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-03تاریخ بروز رسانی : 1401-02-04

کانتورینگ صورت با تزریق چربی چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-28تاریخ بروز رسانی : 1401-01-29

تزریق چربی صورت چیست؟

دکتر فاطمه عندلیب[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-23تاریخ بروز رسانی : 1401-01-24

آگاهی درباره سرطان پستان با کتاب سیب صورتی

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

علت زود جذب شدن ژل لب چیست؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

خال سباسه

دکتر فرشید دبیرزاده [ پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

بیماری ام اف چیست

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

[ 1401-02-21 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیر مجاز

[ 1401-02-21 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

انواع تومور های ستون فقرات

[ 1401-02-21 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

اولین سونوگرافی واژینال در بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علائم و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) در کلینیک طب فیزیکی

[ 1401-02-21 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

عوامل مؤثر در میزان پاسخ دهی رفع تاتو یا خالکوبی با لیزر کیوسوئیچ

[ 1401-02-21 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

صندل اختصاصی و طبی دوران بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آیا انجام عمل ليزيك و لازک برای مبتلايان به قوز قرنيه مجاز است؟

[ 1401-02-21 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

انواع لیزر برای درمان کک و مک

[ 1401-02-21 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

لک زیر چشم به چه دلایلی ایجاد شده و چگونه درمان میشود؟

[ 1401-02-21 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پرولوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-20 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

رفع ضایعات عروق خونی صورت با لیزر

[ 1401-02-20 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

پیلینگ صورت چیست؟

[ 1401-02-20 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

با تزریق ژل بینی چه معایبی در بینی رفع میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

سونوگرافی جنین دو قلو در هفته چندم انجام میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انواع مشکلات و بیماری های بیضه چه مواردی هستند؟

[ 1401-02-20 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

رفع و از بین بردن غبغب با لیزر لیپولیز

[ 1401-02-19 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

[ 1401-02-19 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

با وجود کمردرد راحت بخوابید

[ 1401-02-19 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

آگاهی درباره سرطان پستان با کتاب سیب صورتی

[ 1401-02-19 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت چیست؟

[ 1401-02-19 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-19 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر مریم تابع - متخصص پوست ، مو وزیبایی
دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


www.drtabe.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت