دکتر جمال الدین حسن زاده - متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد چانه

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drhassanzadeh.net
آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم تلفن مطب : 33246361 - 087

زنان در شرایط عادی، مو های زائدی روی ناحیه چانه ندارند. با این وجود گاهی به دلایل هورمونی یا عوامل ژنتیکی، ممکن است در ناحیه چانه موی زائد هم ایجاد شود. این مو های زائد می توانند بسیار آزاردهنده به نظر برسند و به همین دلیل افراد با روش های مختلفی سعی در از بین بردن آنها دارند که در میان گزینه هایی که برای خلاص شدن از شر موهای چانه وجود دارد، لیزر موهای چانه تأثیر ماندگاری داشته و بعد از چند جلسه مشاهده خواهید کرد که اثری از رشد مو در این قسمت از صورت وجود ندارد. پرتو های اعمال شده بر روی چانه، توسط رنگدانه مو به نام ملانین جذب می شود. نور جذب شده توسط ملانین، در فولیکول مو به انرژی گرما تبدیل می شود. گرمای منتقل شده به ریشه مو، فولیکول را در کسری از ثانیه از بین می برد.

لیزر موهای زائد چانه یکی از بهترین روش ها برای ریشه کن کردن همیشگی موهای این قسمت از صورت است. برای آگاهی از هزینه و قیمت لیزر موهای زائد چانه در کلینک تخصصی پوست و لیزر دکتر جمال الدین حسن زاده در سنندج با شماره تلفن 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

علت موهای زائد صورت

هورمون هایی به نام آندروژن دلیل اصلی رشد موهای بدن هستند. پزشکان از آندروژن ها با عنوان هورمون های مردانه یاد می کنند. عدم تعادل در برخی از هورمون ها، به طور خاص آندروژن یا سایر هورمون های مردانه مانند تستوسترون، می تواند باعث رشد موهای ضخیم و تیره تری بر روی چانه شود. این هورمون ها در بدن زنان، البته در سطح پایین تری نسبت به مردان، تولید می شوند. تعادل هورمون های زنان ممکن است به دلیل عواملی مانند بلوغ، بارداری، قاعدگی، یائسگی و دلایل دیگر از بین برود. در زیر به بررسی بیماری هایی می پردازیم که می توانند باعث رشد موهای زائد بر روی چانه شوند.

1: سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

سندروم تخمدان پلی کیستیک، حدود ۱۲ درصد از زنان در سنین باروری را تحت تأثیر قرار می دهد و شایع ترین علت ایجاد موهای زائد در خانم ها است. در این بیماری، کیست هایی در تخمدان رشد می کنند که می توانند از بلوغ تخمک جلوگیری کرده و باعث اختلال در باروری شوند.

PCOS همچنین می تواند بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد و منجر به افزایش وزن، قاعدگی نامنظم، خونریزی بیش از حد در قاعدگی، تیره شدن چین های پوستی ، آکنه و رشد موی زائد شود. افراد مبتلا به این بیماری، اغلب دچار رشد بیش از حد مو به ویژه در نواحی وابسته به آندروژن، مانند چانه، شکم، قسمت فوقانی ران، چانه، سینه، کمر و لب می شوند.

۲: تومورهای تخمدان یا غده ی فوق کلیه

در حالی که علت دقیق این ایجاد تومورها مشخص نیست؛ اما توده های موجود در تخمدان ها می توانند باعث افزایش تولید هورمون های آندروژن در بدن شوند. این تومورها می توانند باعث درد لگن یا قاعدگی نامنظم شوند. پزشک برای تشخیص وجود توده در تخمدان که مسئول تولید بیش از حد تستوسترون هستند، آزمایش هایی را درخواست می دهد. بیش تر این توده ها خوش خیم هستند و در موارد نادر می توانند بدخیم یا سرطانی باشند. غدد فوق کلیوی، دو عدد غده ی کوچک هستند که در بالای هر کلیه قرار دارند. بسیاری از تومورهای غدد فوق کلیه، علامتی ایجاد نمی کنند؛ اما اگر این غده ها هورمون های اضافی تولید کنند، ممکن است باعث ایجاد علائم دیگری شوند، مانند افزایش موی زائد.

لیزر موهای زائد چانه

۳: سندروم کوشینگ

سندروم کوشینگ، یک اختلال هورمونی است که می تواند در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطح بالای کورتیزول ایجاد شود. کورتیزون هورمونی است که توسط غده ی فوق کلیه تولید می شود. اگر به مدت طولانی کورتون مصرف کنید یا بدن بیش از حد کورتیزول تولید کند، ممکن است کوشینگ اتفاق بیفتد. سندرم کوشینگ می تواند به دلیل مصرف طولانی مدت کورتیکواستروئیدها (نوعی استروئید کاهش دهنده ي التهاب) یا تومور غده ی فوق کلیوی ایجاد شود.

۴: مقاومت به انسولین یا دیابت

در بیماری دیابت، بدن به انسولین مقاوم می شود و به درستی به آن واکنش نشان نمی دهد. انسولین هورمونی است که در تبدیل قند به انرژی، کمک می کند، بنابراین قند خون بالا می ماند و می تواند منجر به دیابت شود. علاوه بر این، مقاومت به انسولین می تواند سطح هورمون تستوسترون را در بدن بالا ببرد و میزان رشد موی صورت را نیز افزایش می دهد.

۵: بارداری

همانطور که می دانید، تعادل هورمون ها در زمان بارداری کمی مختل می شود. یکی از تغییراتی که اتفاق می افتد افزایش سطح تستوسترون و استروژن است؛ اما رشد ناخواسته ی موی زائد برای همه ی خانم های باردار رخ نمی دهد.

۶: داروها

مصرف داروهایی مانند استروئیدهای آنابولیک، تستوسترون، سیکلوسپورین (سرکوب کننده ي سیستم ایمنی)، داروهای ضد افسردگی، برخی از آنتی بیوتیک ها، برخی از داروهای خواب آور و هورمون هایی مانند استروژن و تستوسترون، می تواند موهای صورت را به عنوان یک عارضه ی جانبی دارویی، افزایش دهد.

۷: هیپرپرولاکتینمی

هایپرپرولاکتینمی بیماری است که باعث می شود بدن مقادیر زیادی هورمون پرولاکتین تولید کند. پرولاکتین در درجه ی اول مسئول تولید شیر در زنان شیرده است. زنانی که به این بیماری مبتلا هستند ممکن ترشح شیر از پستان ها را تجربه کنند، حتی اگر شیرده نباشند. برخی از افراد مبتلا به هیپرپرولاکتینمی ممکن است ناباروری یا عدم پریودی را نیز تجربه کنند.

۸: اختلالات تیروئید

غده تیروئید، هورمون هایی تولید می کند که به تنظیم متابولیسم و دمای بدن کمک می کنند. هنگامی که تیروئید عملکرد مناسبی نداشته باشد و عدم تعادل هورمونی ایجاد کند، ممکن است باعث ایجاد موهای زائد در بدن شود.

۹: هیپرپلازی مادرزادی آدرنال

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال، یک بیماری نادر است که بر غدد فوق کلیه تأثیر می گذارد و می تواند علائم شدیدی ایجاد کند. وقتی غدد فوق کلیوی به درستی کار نکنند، بدن ممکن است آندروژن زیادی تولید کند.

مزایای لیزر موهای زائد چانه

عملکرد لیزر موهای زائد چانه

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد چانه

مراقبت بعد از لیزر موهای زائد چانه

اگر کمی احساس سوزش و درد داشتید می توانید با استفاده از پمادهای ضد التهاب این درد و سوزش را کنترل کنید. این پمادها می تواند زینک اکساید و یا بتامتازون باشد.

تشخیص علت موهای زائد چانه

اگر در معاینه ی اولیه، رشد بیش از حد مو در خانم ها وجود داشته باشد، پزشک باید علت را تشخیص دهد. آزمایشات لازم ممکن است شامل آزمایش خون برای اندازه گیری سطح قند خون، هورمون های تیروئیدی، آندروژن و سایر هورمون ها، اسکن تصویربرداری برای بررسی تومورها و سایر توده ها و سونوگرافی برای تشخیص اختلالات تخمدان، باشد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چانه

در صورت نیاز به انجام جلسات اضافی برای آن دسته از افراد که موهای ضخیم تری دارند، تقریبا 6-8 جلسه برای لیزر موهای زائد چانه کافی می باشد. البته ممکن است تعداد جلسات بسته به عواملی مانند رنگ مو، تراکم مو و رنگ پوست متفاوت باشد.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

عوارض لیزر موهای زائد چانه

از آنجا که درجه حرارت در زیر پوست، بعد از استفاده افزایش می یابد، ممکن است قرمزی یا احساس سوزش جزئی هم ایجاد شود این یک عارضه جانبی احتمالی است که پس از کاربرد انتظار می رود. به طور متوسط با کاهش دمای دما در زیر پوست بین 1 تا 2 ساعت کاهش می یابد.

قیمت لیزر چانه

هزینه لیزر موی زائد چانه به عوامل زیادی نظیر حجم و تراکم موها، تعداد جلسات موردنیاز، ضخامت و رنگ موها، نوع دستگاه و تکنولوژی آن، وابسته است. همچنین بسته به جغرافیا یا محل مرکزی که لیزر موهای زائد را انجام می دهید، قیمت آن متفاوت خواهد بود.

تزریق بوتاکس برای رفع خطوط اخم و پیشانی در سنندج توسط دکتر جمال الدین حسن زاده با تکنیکی موثر و بکارگیری بهترین مواد انجام می پذیرد. اگر مایل به تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر حسن زاده می باشید؛ جهه هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

علت و درمان پرمویی زنان (هیرسوتیسم)

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-03-30تاریخ بروز رسانی : 1401-03-31

مهمترین نکات بعد از لیزر موهای زائد

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-03-16تاریخ بروز رسانی : 1401-03-18

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

روشهای درمان سرطان سینه

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

شپش سر و راه های درمان آن

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

نمونه گیری ادرار در کودک

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

چرا پوست تاول میزند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد آرنج و درمان آن بدون جراحی

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

فولیکولیت چیست و چگونه درمان میشود؟

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

اهمیت بررسی ضخامت رحم با سونوگرافی

دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا جای بخیه عمل ماموپلاستی باقی می ماند؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

چرا پوست تاول میزند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

وجود کیست سیستی سرکوس در گوشت گوسفند و گاو

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

بیماری ازگود اشلاتر؛ علت، علائم، تشخیص و درمان

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

میخچه و پینه دست و پا؛ از علل و علائم تا درمان

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درمان تعریق کف دست با بوتاکس

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربرد تصویربرداری با اشعه ایکس یا رادیوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

پیشگیری از افتادگی مثانه

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

وقتی رنگ پوست تغيير ميكند نگران چه چیز باشیم؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آشنایی با عضلات پا

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تومور بدخیم چشم چگونه درمان میشود و چه علائمی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

میکرودرم روشی مؤثر برای شادابی و جوانسازی پوست

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

علت بی حسی پا در مبتلایان به دیسک کمر و سیاتیک

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

علت، تشخیص و درمان خال بکر

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تأثیر استفاده از روگین برای درمان ریزش مو

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه زمان باید برای درمان گودی کمر به پزشک مراجعه کرد؟

دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

چگونه از کمر درد پیشگیری کنیم؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

کمبود کدام ویتامین باعث ریزش مو میشود؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

درمان بی اختیاری ادرار با اسفنکتر مصنوعی

دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

چرا برای درمان آکنه داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

درباره بیماری سل چه می دانید؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مهین عباسپور - پوست ، مو و زیبایی
دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


www.drabbaspour.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر زهرا سعادتی - متخصص جراحی عمومی
دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


www.Hemorrhoid-laser.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت