دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

راه های سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

یکی از شایع ترین شاخصه ها برای زیبایی در اکثر فرهنگ ها، روشن بودن رنگ پوست است. پوست روشن می تواند در زیبایی اثر به سزایی داشته باشد. رنگ پوست یکی از قابل توجه ترین و محسوس ترین مشخصه ی هر فرد است. رنگ پوست به واسطه میزان و نوع ملانین سنتز شده درون ملانوزوم و الگوی توزیع ملانوزوم در ملانوسیت های بدن تعیین می شود. افرادی که رنگ پوست تیره دارند، ملانین بیشتری دارند و در واقع مقدار ملانین، رنگ پوست افراد را تعیین می کند. ملانین توسط سلول هایی به نام ملانوسیت ساخته می شود. مقدار ملانین پوست افراد به تجمع ژنتیکی بستگی دارد. با این حال تولید ملانین تحت تأثیر نور خورشید، درجه آسیب دیدگی پوست و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی نیز است. گاهی اوقات پوست، درخشش خود را از دست می دهد و بی حال و کدر می شود. در طول چند سال گذشته، روشن کردن پوست متقاضیان بسیار زیادی داشته است. عمل روشن سازی رنگ پوست یک روش درمانی کارآمد است که می تواند ظاهر پوست را به شکل قابل توجهی بهبود بخشد. سفید کردن پوست فرآیندی است که طی آن افراد رنگدانه ملانین را در پوست کاهش می دهند تا چهره سفیدتری داشته باشند. روش های زیبایی که برای روشن کردن پوست استفاده می شوند معمولاً تولید ملانین در پوست را کاهش می دهند. ملانین یکی از رنگدانه های پوست است که رنگ آن را تأمین کرده و از پوست در مقابل اشعه ی خورشید مراقبت می کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

عوامل تیره شدن پوست

کم آبی (دهیدراتاسیون)

اگر به اندازه کافی آب ننوشید، ظاهر پوستتان تحت تأثیر قرار می گیرد. طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفته است بین نوشیدن آب به اندازه کافی و داشتن پوست سالم، ارتباطی قوی وجود دارد. نوشیدن مقدار زیادی آب به افزایش آبرسانی به سطح پوست کمک می کند. استفاده از سرم های آبرسان صورت نیز می تواند در به دام انداختن رطوبت در لایه های فوقانی پوست مفید باشد.

استفاده ناکافی از مرطوب کننده

استفاده کم یا ناکافی از کرم مرطوب کننده، به ویژه اگر پوست خشکی داشته باشید، می تواند سلامت و شادابی پوست تان را تحت تأثیر قرار دهد. استفاده از مرطوب کننده دو بار در روز می تواند به آبرسانی پوست و محافظت از لایه فوقانیِ ظریف آن کمک کند.

تجمع سلول های پوستی مرده

سلول های مرده به طور طبیعی هر روز پوسته ریزی می کنند و سلول های جدید جایگزین آنها می شود؛ اما گاهی اوقات سلول های مرده آن طور که باید با سرعت و روال طبیعی جدا نشده و روی سطح پوست جمع می شوند. این موضوع می تواند باعث خشک، فلس مانند شدن، کدر و تیرگی پوست و عدم یکنواختی رنگ آن خواهد شد.

پوست خشک می تواند به سرعت کدر و بی حال شود. این موضوع به ویژه در طول ماه های سرد زمستان که هوا خشک است، یا در صورت سکونت در شرایط آب و هوایی با رطوبت کم، قابل توجه تر است.

مصرف تنباکو (سیگار و قلیان)

بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱0، استعمال دخانیات یک فاکتور محیطی مهم در پیری زودرس پوست است. این مطالعه مروری به این نتیجه رسید که استعمال دخانیات می تواند تولید کلاژن را مختل و فیبرهای الاستیک و بافت های پیوندی (همبند) پوست را تجزیه کند. همچنین می تواند استرس اکسیداتیو (عدم تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها) را در سلول های پوستی افزایش دهد . تمام این عوامل می توانند سرعت فرایند پیری را افزایش داده و منجر به کدر شدن پوست شوند.

راه های سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن

پیری

پیری بخش اجتناب ناپذیری از زندگی است. پیری پوست نیز یک امر طبیعی و گریزناپذیر است. شما نمی توانید فرایند پیری را کنترل کنید و مانع آن شوید؛ اما می توانید یک روتین روزانه پوست را دنبال کنید که پوستتان را برای سالم و درخشان ماندن، تغذیه و آبرسانی کند.

استرس

استرس یک مشکل بسیار رایج در بین تمام افراد است. چیزی که بیشتر افراد اغلب از آن چشم پوشی می کنند، تأثیر استرس بر سلامت است. پوست شما نشانه های استرس را به شکل آکنه (جوش)، کورک و یا خسته و کدر شدن نشان می دهد.

خواب ناکافی

پوست ما این فرصت را دارد زمانی که خواب هستیم، خود را تجدید و بازسازی کند. اگر خواب کافی نداشته باشیم، علائم خستگی (نظیر کدر شدن) روی پوست ظاهر خواهد شد.

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل برای حفظ سلامت پوست ضروری است. مصرف مواد غذایی سرشار از مواد مغذی تضمین می کند که پوستتان به خوبی تغذیه شود. سبک زندگی مدرن روی عادات غذایی ما تأثیر منفی می گذارد و ما را وادار می کند رژیم غذایی خود را نادیده بگیریم. این موضوع نیز می تواند باعث کدر شدن یا تیرگی پوست شود.

ویژگی های پوست تیره

معمولاً پوست کدر، با ویژگی های زیر توصیف می شود:

مزایای روشن کردن پوست

متقاضیان مناسب روشن کردن پوست

بهترین روش برای رفع تیرگی پوست صورت

هر روش درمان تیرگی پوست را می توان برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار داد و استفاده از هر نوع درمان برای رفع تیرگی پوست باید با یک پزشک از قبل مورد بحث قرار گیرد.کرم ها و ژل ها اغلب برای ایجاد یک اثر سفیدکنندگی کلی استفاده می شوند، در حالی که درمان با لیزر یا جراحی سرمایشی معمولاً جهت کاهش لکه های تیره کاربرد دارد. استفاده از لیزر و فناوری های روز دنیا یکی از بهترین راه های روشن شدن پوست صورت و بدن است که معجزه سفید شدن پوست در یک روز را به ارمغان می آورد.

راه های سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن

با توجه به درمان های سفید کننده پوست، گزینه های درمانی به دو روش تقسیم می شوند: خانگی و کلینیکال.

روش های درمانی خانگی

یک روش طبیعی مراقبت از پوست می تواند آثاری ماندگار ایجاد کرده و بی خطر باشد. یک برنامه ی مراقبت از پوست مناسب شامل موارد زیر می باشد:

پوست ما هر روز در معرض گرد و خاک، آلودگی، باکتری ها، نور خورشید و باد شدید قرار می گیرد. تمامی این آلودگی ها باعث بسته شدن روزنه های پوستی شده و مشکلات مختلفی را در پوست ایجاد می کنند. پاکسازی پوست به جلوگیری از این مشکلات کمک می کند.

جدا از پاک سازی و لایه برداری، استفاده از ماسک صورت برای روشن کردن و رطوبت دهی به پوست اهمیت زیادی دارد. این کار برای درمان عارضه هایی که در زیر لایه ی سطحی پوست وجود دارند مفید است. ماسک صورت همچنین در سم زدایی و تقویت گردش خون اثر قابل توجهی داشته و بدین ترتیب به فرایند روشن شدن پوست نیز کمک می کند. می توانید برای گرفتن نتیجه ی مناسب، دو بار در هفته از ماسک صورت استفاده کنید.

به دلیل تبخیر آب از پوست، این عضو خشک می شود. مرطوب کردن پوست باعث می شود تا بافت پروتئینی و لیپیدی پوست خشک شده حفظ شود. مواد مرطوب کننده یک لایه ی محافظ را بر روی پوست ایجاد می کنند.

روشهای درمانی کلینیکال

درمان های موضعی روشن شدن پوست صورت معمولاً توسط متخصصین پوست انجام می شود؛ زیرا این روش ها در مقایسه با سایر روش های درمانی ایمن تر هستند. مواد موضعی برای سفید کردن پوست معمولاً به صورت ژل یا کرم ساخته می شوند و از مواد مختلفی تشکیل شده اند که قادر به روشن کردن قطعی پوست هستند. کرم های روشن کننده پوست همچنین به عنوان کرم های سفید کننده، سفیدکننده ها یا کرم های محو کننده ی لک صورت شناخته می شوند. مواد سفید کننده ی کرم ها مانع تولید ملانین می شوند و در نتیجه پوست سفیدتر می شود. اساساً این کرم ها و ژل های پوستی موضعی روش های مؤثری برای بازگرداندن حالت اصلی پوست است که تحت تأثیر شرایط خاصی از جمله جوش و آکنه و پیگمانتاسیون قرار گرفته اند. بسیاری از این کرم ها می توانند در سراسر بدن از جمله دست ها، بازوها، پاها و البته روی صورت استفاده شوند.

لایه برداری شیمیایی پوست یک روش درمانی روشن شدن پوست است که در آن از یک محلول اسیدی برای از بین بردن لایه های خارجی آسیب دیده و در نتیجه سفید و روشن کردن پوست استفاده می شود. در هنگام انجام لایه برداری شیمیایی، متخصص پوست از آلفا هیدروکسی اسیدها، تری کلرواستیک اسید یا فنل استفاده می کند. لایه برداری شیمیایی پوست را بهبود می بخشد و بافت پوست را نرم تر می کند. این مواد لایه های بیرونی پوست مرده را از بین می برند و یک لایه جدید پوست با ماهیت، بافت و رنگ بهتر و روشن تر به وجود می آورند.

میکرودرم ابریژن یا لایه برداری دیاموند پوست با استفاده از وسیله ای که سر آن از الماس ساخته شده است، لایه های آسیب دیده توسط آفتاب سوختگی و سلول های مرده ی پوست را به آرامی از بین می برد و پوست روشن تر وسفیدتر زیر آن را نمایان می سازد. میکرودرم ابریژن تولید کلاژن پوست را افزایش می دهد و موجب از بین رفتن یا کاهش زخم ها و لکه های تیره روی پوست ناشی از افزایش سن و نقاط کبدی می گردد. میکرودرم ابریژن روشی ایمن است که می توان آن را روی صورت، گردن، قفسه سینه، پشت، دست ها، بازوها و پا استفاده کرد.

این تزریقات حاوی گلوتاتیون به عنوان یک عامل فعال می باشند. گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان شناخته شده است. ویتامین C و گلوتاتیون به همراه یکدیگر استفاده می شوند تا رنگ پوست را روشن کنند. این تزریقات باید به مدت ۲ تا ۴ هفته به صورت هفتگی انجام شوند. پس از تکمیل درمان اولیه، ممکن است تزریقات برای حفظ آثار درمان ماهیانه ۱ یا ۲ بار انجام شوند. درصورتی که دوز این مواد کم بوده و فرد با انجام مرتب آزمایش خون تحت نظر باشد، هیچ عارضه ی جانبی ایجاد نخواهد شد. این روش درخشندگی خاصی به صورت داده و آثار آن به مدت ۳ تا ۴ ماه باقی خواهد ماند. همچنین تزریقات با سوزن های بسیار نازکی انجام شده و درمان عملاً بدون درد خواهد بود.

لیزر جوانسازی پوست می تواند برای سفیدتر کردن نقاط یا لکه های تیره ی پوست استفاده شود. این کار با برداشتن لایه بیرونی پوست یا آسیب رساندن به سلول هایی که ملانین را تولید می کنند، انجام می گیرد. پرتوهای نوری متمرکز شده و پالس های لیزری ناحیه مورد نظر را در پوست مورد هدف قرار داده و یک لایه پوست را از بین می برند. در حالی که در برخی از درمان های سفید کننده هفته ها طول می کشد تا نتایج مشخص شوند، نتایج حاصل از استفاده از لیزر جهت لایه برداری پوست سریع است و می تواند بلافاصله مشاهده شوند. بلافاصله بعد از درمان ظاهر پوست روشن تر و نرم تر می شود و طی ۳ تا ۶ ماه بهبود می یابد.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

هزینه روشن کردن پوست

هزینه هر جلسه سفید کردن پوست ممکن است به طور گسترده ای در بین متخصصان متفاوت باشد و به اندازه سطح پوست، میزان روشن کردن و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. اغلب تکرار جلسات درمانی برای مؤثر بودن روش های درمانی روشن کردن پوست ضروری است.

پیشگیری از تیرگی پوست

لیزر موهای زائد با دستگاه الکس نابلکس ، که یکی از بهترین و تخصصی ترین دستگاه های لیزر است؛ در کلینیک بهین اصفهان قابل انجام می باشد. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 36290689-031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

مراقبت های ویژه و نکات قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

واسکولاریته در سونوگرافی چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اندازه ساک حاملگی در هفته های بارداری

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

بیماری ام اف چیست

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

رحم هتروژن در سونوگرافی چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

ادامه درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

فتق چیست

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت