facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

چرا به طعم های مختلف میل داریم  (قسمت اول)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

چرا به طعم های مختلف میل داریم (قسمت ا ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
چرا به طعم های مختلف میل داریم  (قسمت اول)

برای همه ما پیش آمده که گاهی به شدت هوس خوردن غذایی خاص با طعم خاص را داریم. به گفته کارشناسان تغذیه، اشتیاق شدید به مصرف هر کدام از این مواد غذایی میتواند فاش کننده رازی پیرامون سلامت بدن باشد. در اینجا، دلیل میل به طعمهای مختلف را به شما نشان خواهیم گفت:

نمک
دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه مایل باشید یک بسته کامل از چیپس را به یکباره بخورید. اول، اینکه شاید شما اصلاً گرسنه نباشید.نمک ارتباط تنگاتنگی با آب دارد و احتمالاً دلیل علاقه شدید شما به مصرف غذای شور، مانند چیپس سیب زمینی، این است که بدن، نیازمند ذخیره آب در خود است، که به معنای کم آب بودن بدنتان خواهد بود.همچنین شاید این میل شدید، فقط بری سرکوب یک احساس خاص بوده و یا شاید فقط یک هوس زودگذر باشد.
در ابتدا سعی کنید یک لیوان آب بنوشید. اگر هنوز هم اشتیاقتان کم نشد، به سمت خوردن غذا بروید. اگر احساس کردید تنها نیاز به یک خوراکی ترد دارید، بهتر است به جای چیپس، از هویج، کرفس، سیب یا بادام استفاده کنید. در غیر این صورت، از انواع کلم و آجیلها کمک بگیرید.

گوشت قرمز
اگر بخواهید یک استیک آبدار خوب داشته باشید، این بدان معنی است که سطح آهن پایینی دارید یا پروتئین کافی در بدن ندارید. این حالت در افراد بسیار فعال یا گیاهخوار رایج است ، اما هرکسی میتواند این حس را تجربه کند.
پس چگونه آن را رفع کنیم؟ با خوردن گوشت! اما اگر نمیخواهید این کار را انجام دهید، از عدس، نخود، نخودفرنگی، بادام یا توفو (پنیر لوبیا) استفاده نمایید. اگر نگران این هستید که ممکن است کمبود آهن داشته باشید، بهترین راه انجام یک آزمایش خون است. به این ترتیب پزشک میتواند به شما بگوید چه کاری باید انجام دهد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
پدر و مادر عزيز : فرزندان در دوره بلوغ در جستجوي هويت خود هستند در اين راه مشاور و همراه آنان باشيم


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان