کلینیک پوست صدف - پوست ، مو و زیبایی

بستن منافذ باز پوست

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.sadafclinic.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف تلفن مطب : 32240827 - 031

درمان و بستن منافذ باز پوست صورت با لیزر
به طورکلي، کيفيت رنگ و ساختار پوست ما، تحت تأثير آسيب هاي ناشي از آفتاب و عوامل ژنتيکي و نيز با افزايش سن کاهش پيدا مي کند. منافذ باز موجود در پوست ما، نمونه بارزی از تحلیل رفتن پوست و تخریب کلاژن و الاستین موجود در آن است. منافذ باز معمولاً هنگامی به وجود می آیند که منافذ طبیعی موجود بر روي پوست، گشاد و بزرگ شده و ضخامت پوست که در حال پیر شدن است، افزایش پیدا می کند. وقتی که این منافذ گشاد و بزرگ شود، تجمع گرد و غبار، باکتری ها و چربی در داخل آ ن ها منجر به ایجاد نقاط سیاه رنگ يا سفید رنگی بر روی پوست می شود که اندازه آن ها با گذشت زمان بزرگ تر و برجسته تر می شوند.

آنچه در این مطلب میخوانید

به زبان ساده می توان گفت که حذف منافذ باز پوست به طور کامل، کار بسیار دشواری است. شاید شما هم فکر کنید که هر کاری که ممکن بوده است را برای این منظور انجام داده اید، اما در واقع آخرین راهکاری که اغلب افراد به آن متوسل می شوند، استفاده از کرم ها و محصولاتی است که در عمل، مشکل منافذ باز پوست را تشدید می کنند.

ما خدماتی شامل عمل های پزشکی زیبایی از قبیل لایه برداری پوست با لیزر را ارائه می کنیم که می تواند باعث شود تا منافذ باز پوست کوچک تر به نظر برسد و نتایج آن از ماندگاری طولانی برخوردار خواهد بود. روش های لیزر درمانی غیرتهاجمی باعث افزایش تولید کلاژن و بسته شدن منافذ باز پوست می شود و در نتیجه، این منافذ کوچک تر به نظر می رسند. علاوه بر آن، عمل لایه برداری پوست با اسید گلیکولیک نیز می تواند به کاهش ظاهر نامطلوب منافذ باز پوست کمک کند.

روند ناخوشایند پیدایش منافذ باز پوست و عفونی شدن آن ها در اثر تجمع باکتری ها و ذرات خارجی را می توان با استفاده از روش های لیزر درمانی یاگ و کیوسوئیچ درمان نمود تا پوست مجدداً جوان شده و تولید کلاژن و الاستین در آن القا شود.

علت پیدایش منافذ باز پوست چیست؟

عوامل ژنتیکی یعنی این عارضه از زمان تولد در پوست شما وجود داشته است.
پوست چرب
عدم رعایت بهداشت پوست
آسیب دیدگی از نور آفتاب
کمبود کلاژن، الاستین و آب در پوست

اصولاً وجود منافذ پوستي برای تنفس و تولید چربي هاي طبیعی در پوست که وظیفه حفاظت از آن در برابر خشکی و بی آب شدن را بر عهده دارند، ضروری است. اما دلیل آنکه منافذ پوستی در برخی از افراد به این حالت در می آید و مشکل ساز می شود، به درستی شناخته نشده است. وجود منافذ باز در پوست باعث می شود که پوست ظاهر ناسالم و غیر بهداشتی پیدا کند. همچنین اندازه بزرگ این منافذ باعث می شود که جرم و مواد چرکینی که در داخل آن محصور می شود، ظاهر ناخوشایند و بدتری پیدا کند، به ویژه هنگامی که مقدار این مواد در داخل منافذ باز پوست زیاد شود.

منافذ باز پوست چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند؟

منافذ باز پوست می تواند به جایگاهی برای تجمع گرد و غبار، چربی و باکتری ها تبدیل شود. در نتیجه، نقاط سرسیاه یا سرسفیدی بر روی پوست تشکیل می شود که ظاهر کلی آن را ناخوشایند و ناسالم می سازد. به علاوه، وجود باکتری ها در این منافذ می تواند منجر به التهاب و تشکیل جوش های پوستی شود.

درمان

برای درمان منافذ باز پوست، روش های متعددی وجود دارد که شامل استفاده از کرم های کاهش دهنده این منافذ، کرم های لایه بردار ، مواد تمیز کننده پوست و اسیدهای نوع آلفا و بتا می باشد.
عمل های زیبایی مانند میکرودرم ابریژن و جراحی زیبایی صورت نیز کارکرد بسیار خوبی در رفع منافذ باز پوست دارند. همچنین می توان از لیزر منافذ باز پوست استفاده کرد. مزیت مهمی که روش لایه برداری با لیزر دارد، آن است که تولید کلاژن جدید در لایه های عمقی پوست را تحریک می کند و در نتیجه در شادابی و طراوت سطح پوست و کوچک شدن اندازه منافذ باز آن تأثیر زیادی دارد.

بستن منافذ باز پوست در اصفهان

چگونه می توان منافذ باز پوست را درمان کرد؟

منافذ بازی که بر روی پوست شما تشکیل می شود را می توان با استفاده از عمل لایه برداری با لیزفرکشنال (Lux 1540) که یک فناوری جدید در زمینه جراحی زیبایی به شمار می رود، درمان نمود. در این روش از انرژی حاصل از پرتوهای بسیار ریز لیزر برای تخرب بافت اپیدرم پوست استفاده می شود که در نتیجه آن، پوست جدید و سالم به جای پوست قدیمی در ناحیه مورد عمل رشد می کند. در این روش جدید نیز نتایجی مشابه با روش لایه برداری با مواد شیمیایی یا لیزرهای ابلاتیو به دست می آید، و علاوه بر آن عوارض بستن منافذ باز پوست مانند ناراحتی و یا زمان طولانی استراحت بعد از عمل که در آن روش ها وجود دارد را به دنبال ندارد. همچنین با توجه به آنکه پوست با استفاده از قابلیت طبیعی خود ترمیم و بهبود پیدا می کند، لایه جدید پوست ظاهری بسیار روشن تر و درخشان تر خواهد داشت که باعث می شود شما جوان تر به نظر برسید. بلافاصله بعد از انجام این عمل می توان از مواد آرایشی بر روی پوست استفاده کرد و هیچ گونه آثار زخم یا جراحت بر روی پوست شما باقی نمی ماند.

مراحل فرایند درمان منافذ باز پوست

پوليش پوست: اين عمل باعث تميز شدن پوست و حذف چربي هاي اضافه و باکتري ها از داخل منافذ باز پوست مي شود.
پوست صاف: در اين مرحله، تمرکز اصلی بر القاء توليد کلاژن در سلول هاي عمقي پوست و استقرار مجدد و استحکام رشته هاي الاستين در پوست است.
اصلاح و بهبودي پوست: در اين مرحله، قابليت خود ترميمي و بازسازي پوست در سطح سلولي القاء مي شود تا خصوصيات پوست بهبود پيدا کند و ماندگاري آثار عمل تا حد ممکن بيشتر شود.

استفاده از اين سيستم سه مرحله اي، نه تنها منافذ باز پوست را برطرف مي کند، بلکه ساختار و رنگ کلي پوست صورت را نيز تا حد زيادي بهبود مي بخشد. اين روش ليزر درماني ملايم و غير تهاجمي، نيازي به دوره استراحت طولاني بعد از عمل ندارد و افرادي که قصد استفاده از اين روش را دارند مي توانند مطمئن باشند که روشي کاملاً مؤثر و سازگار با شرايط بيماران مي باشد.

اگر بيماران از مشکل جوش هاي سرسياه و آکنه ناشي از منافذ باز نيز رنج مي برند، مي توان براي آنها روش ليزر ياگ را با روش هاي مخصوص درمان جوش ترکيب کرد تا به برطرف شدن جوش ها نيز کمک کند.

روش ليزر کيو سوئيچ با هدف افزايش کارآيي و ارتقاي عملکرد ليزر درماني طراحي شده است و با وجود نوآوري هايي که در آن ايجاد شده است مي توان درمان را به طور بسيار ايمن تر و مؤثرتري انجام داد.

عمل ليزر چند وقت يک بار بايد انجام شود؟

پزشک شما در مورد بهترين تعداد جلسات درماني که براي شما مناسب باشد، اطلاعات لازم را به شما خواهد داد، اما به طور کلي بسته به خصوصيات پوست شما، تعداد جلسات درماني ۴ تا ۵ جلسه و به فاصله هر ۱ تا ۴ هفته در ميان خواهد بود. بعد از اتمام هر جلسه، طراوت و استحکام پوست شما به طور محسوسي بيشتر مي شود و در نتيجه سرعت بهبودي بعد از عمل نيز افزايش مي يابد و مي توان جلسات بعدي را با فاصله زماني کوتاه تري تنظيم کرد. علاوه بر آن، لازم است که انجام مراقبت هاي کافي از پوست خود شامل استفاده از کرم ها و محصولات مخصوص صورت را با دقت رعايت کنيد تا درخشندگي و استحکام پوست شما به خوبي حفظ شود.

آيا عمل ليزر دردناک است؟

خير. در زمان انجام اين عمل تنها يک احساس داغي در ناحيه مورد عمل احساس مي کنيد. حتي نيازي به اينکه قبل از عمل از مواد بي حس کننده استفاده شود هم وجود ندارد.

آدرس صفحه اینستاگرام

در مورد نتايج عمل چه انتظاراتي مي توان داشت؟

شما بايد حتماً صورت خود را از معرض تابش آفتاب دور نگه داريد، زيرا نور آفتاب مي تواند مشکل پوست را تشديد کند و نتايج عمل ليزر درماني را نيز تحت تأثير قرار دهد. بنابراين لازم است که صورت خود را بپوشانيد و از کلاه و عينک آفتابي استفاده کنيد و اگر از خانه بيرون رفتيد، سعي کنيد تا حد ممکن در سايه بمانيد. توجه کنيد که پوست شما ممکن است تا ۱۲-۲۴ ساعت بعد از عمل هنوز احساس داغي و حساسيت شديد نسبت به نور آفتاب داشته باشد. بنابراين محافظت از پوست در برابر آفتاب باعث مي شود که شرايط ايده آلي براي باززايي و رشد سلول هاي جديد پوست فراهم شود.

در کلینیک تخصصی پوست و زیبایی صدف اصفهان از به روزترین روش های مراقبت و درمان پوست همراه با پیشرفته ترین دستگاههای تخصصی لیزر جوانسازی برای فرایند درمانی شما استفاده میشود.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

بازسازی واژن چه تاثیری بر زنان مبتلا به واژن و رحم تکامل نیافته دارد؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

لیزر فول بادی زنان شامل چیست؟

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

گالاکتوسل چیست؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

کرایوتراپی یا سرما درمانی

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

رفع و از بین بردن جای بخیه با لیزر

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

دلایل نازک شدن موها و راهکار درمانی آن

دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

آیا به عوارض کاشت ریش و سبیل آگاه هستید؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

ادامه درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

فتق چیست

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

آقای امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

آقای امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر شهریار لقمانی - فوق تخصص جراحی پلاستیک
دکتر شهریار لقمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک


www.drloghmani.ir
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت