دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

لیزر اندولیفت چیست

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031

نمی توان از پوستی شل و آویزان، انتظار چهره ای جوان، زیبا و شاداب داشت. شل شدن پوست باعث می شود سن شما بیشتر از واقعیت به نظر برسد خسته تر از حالت معمول به نظر برسید. بسیاری از افراد که پوستی شل و آویزان دارند، تصور می کنند این مشکل راه حلی ندارد در صورتی که با پیشرفت علم در زمینه پزشکی و بوجود آمدن روشهای جوانسازی پوست، می توان استحکام و زیبایی پوست را بازگرداند. در ادامه به مهمترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست می پردازیم و روش درمان آن با لیزر اندولیفت را شرح خواهیم داد.

اگر پوستی شل و افتاده دارید، با مراجعه به کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست در اصفهان، می توانید از جوانسازی و رفع افتادگی پوست با لیزر اندولیفت بهره مند گردید. برای مشاوره و دریافت نوبت با شماره های درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید و جهت رزرو نوبت اینترنتی کلیک کنید.

7 علت اصلی افتادگی و شل شدن پوست

1- نور خورشید: یکی از بارز ترین عوامل دخیل در افتادگی و شل شدن پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی است؛ پرتوهای فرابنفش خورشید به کلاژن و بافت انعطاف پذیر پوست آسیب می رسانند، از این رو پوست آسیب پذیرتر شده و انعطاف پذیری خود را از دست خواهد داد. همچنین، قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش موجب شکل گیری لکه های سفید و تیره روی پوست می شود زیرا به سلول های سطحی آسیب می رساند.

2- کشیدن سیگار: سیگار کشیدن تنها عاملی است که اثر آن بر پوست مخرب تر از مواجهه با پرتوهای فرابنفش است. سیگار کشیدن موجب زردی پوست و بروز چین و چروک های عمیق روی پوست می شود. برخی افراد به واسطه قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن با کیست های سفید و جوش های سر سیاه روی ناحیه گونه مواجه می شوند.

3- افزایش سن: پوست بخشی از بدن است که با افزایش سن دچار تغییرات بسیاری می شود و از روی تغییرات آن می توان به روند پیری پی برد. همزمان با افزایش سن میزان کلاژن سازی سلول های پوستی کاهش می یابد و به دنبال آن صورت با مشکلاتی، چون پیری و افتادگی و چین و چروک مواجه خواهد شد.

4- رژیم غذایی: رژیم غذایی نامناسب می تواند آثار منفی روی پوست افراد بگذارد. تغذیه بهترین کمک کننده به پوست است، به این منظور مخلوطی از ویتامین ها و ریزمغذی های ضروری برای متعادل نگهداشتن پوست می توانند کمکتان کنند.

5- وراثت: عوامل ژنتیکی یکی دیگر از دلایلی است که در بروز افتادگی و اختلالات پوستی نقش دارد. همه چیز از علائم سلولیت و واریس گرفته تا تغییر رنگ و لکه های روی پوست به آرایش ژنتیکی ما مربوط می شود.

6- کاهش وزن: کاهش وزن ناگهانی باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود؛ تأثیر لاغری بر پوست معمولاً با مشاهده چین و چروک ها، لاغر شدن صورت در رژیم و یا افتادگی های پوست شروع می شود.

7- عوامل محیطی: کار کردن و قرارگیری در شرایط یا محیط های خاص می تواند در ایجاد افتادگی و شل شدن پوست تأثیر گذار باشد و باعث تخریب پوست شود.

راه های درمانی بسیاری برای رفع و جبران این عوامل ابداع شده است که یکی از آنها، لیزر آندولیفت است.

آندولیفت چیست؟

زمانی که اختلالات پوستی عمیق می شوند دیگر استفاده از کرم ها و درمان های موضعی تأثیر گذار نخواهد بود. یکی از روشهای جوانسازی پوست که به منظور رفع چروکیدگی، افتادگی و لک های موجود در پوست مورد استفاده قرار می گیرد، لیزر آندولیفت می باشد. این روش درمانی مدرن، با تولید کلاژن و الاستین در پوست موجب جوانسازی پوست خواهد شد. این متد درمانی به منظور تحریک بافت های عمیق در جهت تولید کلاژن سازی مورد استفاده قرار گرفته و در نتیجه باعث کاهش افتادگی و سفت شدن پوست می شود.

آندولیفت روشی برای جوانسازی پوست صورت و دیگر بخش های بدن است که نتایجی مشابه جراحی لیفت دارد. نتایج این روش درمانی، بسیار رضایت بخش بوده و با حداقل تهاجم، خطرات و عوارض همراه است. آندولیفت بدون نیاز به بی هوشی و بستری شدن انجام می شود. نیازی به ایجاد برش و بخیه زدن ندارد و هیچگونه جای زخم و اسکاری بر روی پوست به جا نمی گذارد.

هدف اصلی در آندولیفت ذوب کردن چربی های اضافی پوست و در نتیجه سفت شدن بافت پوست است. در واقع در آندولیفت از پرتو نوری استفاده می کنیم که تنها روی بافت های هدف اثر بگذارد.

لیزر اندولیفت ، دکتر واعظ شوشتری

مراحل انجام روش آندولیفت

در این روش بدون نیاز به ایجاد برش و سوراخی روی سطح پوست، می توان روند درمان را طی کرد. دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می کند. این پرتو لیزری، نوعی نور مادون قرمز یا فرو سرخ محسوب می شود. این طول موج بیشترین اثر را روی آب و چربی های موجود در بافت پوست دارد. ابتدا یک فیبر بسیار نازک به درون پوست وارد شده و بین بافت چربی و لایه درم عمقی قرار می گیرد. در مرحله بعدی لیزر آندولیفت توسط یک فیبر دیگر به این فیبر متصل گشته و انرژی موجود در لیزر در طیف مادون قرمز در ناحیه مورد نظر تابانده خواهد شد.

آندولیفت درمانی کم تهاجم و بدون جراحی است که بیشتر در افتادگی پوست در زیر پلک های پایینی، نواحی چانه، غبغب، گردن، خط فک، گونه ها و اطراف دهان استفاده می شود؛ در واقع هرجایی که نیاز به برطرف کردن افتادگی یا شلی پوست باشد، آندولیفت در درمان آن ناحیه موثر خواهد بود.

نتایج بعد از انجام لیزر آندولیفت

سلول های پوستی در بستری به نام ماتریکس خارج سلولی قرار دارند که حاوی پروتئین است و مسئولیت فعالیت های خاص را دارد. آندولیفت باعث تحریک و فعال شدن واکنش های سوخت و سازی در ماتریکس خارج سلولی می شود که وضعیت زیبایی و شادابی پوست را بهبود می بخشد. انرژی نوری به انرژی گرمایی، در اثر برخورد امواج لیزر با بافت های بدن تبدیل می شود. با گرم شدن بافت، بدن تلاش می کند تا دمای بافت را کاهش دهد، که این کار را با رگ زایی و افزایش خونرسانی انجام می دهد. به این ترتیب غذارسانی به پوست بهتر شده و ترمیم پوستی اتفاق می افتد.

رشته های پروتئینی کلاژن مسئول ایجاد قوام و استحکام بافت های بدن از جمله پوست هستند، لیزر با ایجاد شرایط خاصی در لایه میانی پوست، باعث القای تولید و بازآرایی کلاژن های پوست خواهد شد. گاهی شل شدگی، چین و چروک و افتادگی پوست ناشی از تجمع چربی ها زیر پوست است که لیزر آندولیفت با سرعت بسیار زیادی چربی سوزی موضعی یا همان لیپولیز را تحریک خواهد کرد. تحریک چربی سوزی و همچنین بازآرایی عناصر بافتی در پوست، باعث کاهش حجم بافت چربی و بافت لنفاوی می شود. این دو از مهمترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست هستند. این روش باعث درمان افتادگی های کم تا ملایم پوست در ناحیه گردن، صورت و بازوها می شود.

مراقبت های بعد از انجام لیزر آندولیفت

هزینه لیزر اندولیفت در اصفهان

هزینه این عمل نیز مانند بسیاری از اعمال زیبایی به موارد متعددی بستگی دارد. میزان ضایعات پوستی، وسعت ضایعات و تعداد جلسات مورد نیاز وابسته به این عوامل، مهارت و تخصص پزشک و تجهیزات مرکزی که لیزر اندولیفت در آن انجام می شود، از عواملی هستند که تعیین کننده هزینه این عمل می باشند. به همین دلیل محاسبه دقیق و ثابت آن برای همه افراد فقط در صورت بررسی های کلینیکی میسر است.

تزریق چربی به روش نانوفت یکی از روشهای جوانسازی پوست است که با بهره گیری از مهارت بالای پزشک در این زمینه، می تواند نتایج بسیار درخشانی داشته باشد. اگر ساکن اصفهان هستید، با مراجعه به کلینیک های تخصصی پوست موجود در سطح شهر، می توانید از آثار این روش در جوانسازی پوست بهره مند شوید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روش اس وی اف ژل (SVF Gel) چیست؟

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1399-03-20تاریخ بروز رسانی : 1399-07-21

میکرودرم ابرژن چیست؟

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1389-01-18تاریخ بروز رسانی : 1399-07-16

تزریق چربی با پی آر پی fat-PRP

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1390-02-12تاریخ بروز رسانی : 1399-07-16

پی آر پی (PRP) روش نوين در جوان سازی

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1389-12-18تاریخ بروز رسانی : 1399-07-16

آر اف (RF) و نقش آن در جوانسازی پوست

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1392-11-13تاریخ بروز رسانی : 1399-07-16

تخلیه ژل و تزریق چربی

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1391-04-08تاریخ بروز رسانی : 1399-06-31

تخليه ژل و تزريق چربى -قسمت پنجم

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1391-04-12تاریخ بروز رسانی : 1399-06-31

عوارض تزریق چربی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-27تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

درمان مشکلات پوستی با درماپن

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-02-31تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

مزوتراپی چیست؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-09تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

علت نمایان شدن رگ‌های بدن

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-21تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

جوانسازی پوست با کربن تراپی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-03-23تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

اختلال تکاملی زبان از کودکی تا بزرگسالی

لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

تاثیر رابطه جنسی بر سلامتی

[ 1396-09-26 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

تراریخته چیست؟ مضر یا مفید؟ (قسمت اول)

[ 1399-02-13 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

مگس پران و جرقه در ميدان بينایی

[ 1395-11-16 ]دکتر احمدرضا خلیلیان [ متخصص چشم پزشکی ]

مزوتراپی

[ 1396-09-13 ]دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

خوش اخلاقي در ترميم زخم ها موثر است

[ 1387-07-07 ]دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

سوالات رایج در مورد کاشت مو

[ 1396-03-07 ]دکتر حمید وحیدی [ متخصص پوست و مو ]

ختنه

[ 1391-03-19 ]دکتر مجید حقیقت [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

هفت اشتباه رایج در حمام کردن

[ 1397-01-23 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

هفت نکته خواندنی تغذیه ای

[ 1392-09-21 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

تزریق ژل در لب

[ 1399-07-28 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

راه های رفع و از بین بردن غبغب

[ 1399-07-27 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

اختلال تکاملی زبان از کودکی تا بزرگسالی

[ 1399-07-27 ]لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

ملاتونین قسمت دوم

[ 1399-07-27 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اضافه وزن و افزایش خطر ابتلا و مرگ و میر کرونا (قسمت اول)

[ 1399-07-26 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

از اختلال تکاملی زبان چه می دانید؟

[ 1399-07-26 ]لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

روشهای لابیاپلاستی

[ 1399-07-24 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

تزریق ژل برای فرم دهی بینی بدون جراحی

[ 1399-07-24 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

رژیم غذایی و آلزایمر (قسمت چهارم)

[ 1399-07-23 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

جوانسازی با الکترونیدلینگ

[ 1399-07-22 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مراقبت ها بعد از تزریق بوتاکس جهت افزایش ماندگاری

[ 1399-07-21 ]دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

کنترل چربی خون با تغذیه

[ 1399-07-21 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

هماتوم چیست؟

[ 1399-07-20 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علائم پوستی سرطان سینه

[ 1399-07-18 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو

[ 1399-07-18 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

لیزر اربیوم چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

[ 1399-07-18 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

ورزش در بارداری

[ 1399-07-17 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

کندروتین در ورزشکاران

[ 1399-07-16 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

رژیم غذایی و آلزایمر (قسمت دوم)

[ 1399-07-16 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

اندولیفت

[ 1399-07-15 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درمان خطوط پیشانی با تزریق بوتاکس

[ 1399-07-13 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

رژیم غذایی و آلزایمر (قسمت اول)

[ 1399-07-12 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
لیلا رستم شیرازی - آسیب شناسی گفتار و زبان
لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


www.goftardarmani.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر زهرا سعادتی - متخصص جراحی عمومی
دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


www.Hemorrhoid-laser.com
شهزاد محمدیان - کارشناس ارشد تغذیه
شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


www.armitaclinic.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت