دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

پروفایلو ژل چیست؟

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031

پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک است و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن کمک می کند. ژل پروفایلو یک پرکننده نیست و حجم دهی ندارد ولی به کمک لیفت و کلاژن سازی که در پوست صورت ایجاد می کند علاوه بر کاهش چروک ریز و سطحی، چروک عمقی مانند خط خنده نیز بهبود داده می شود و گونه ها کمی بالاتر می روند و در کل صورت جوان تر بنظر می رسد. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان درباره ژل پروفایلو مطالب مفیدی تهیه کرده اند که در زیر در اختیار شما قرار داده می شود.

انقلابی در زیبایی با پروفایلو

پروفایلو در واقع کاربرد درمانی دارد و صرفا زیبایی نیست، یعنی حجم دهی زیاد و اغراق آمیز صورت نمی گیرد. در واقع یک شکل دهی بسیار زیبا و طبیعی اتفاق می افتد. با این که حجم دهی زیادی ندارد اما یک لیفت بسیار قوی به خاطر تکنولوژی منحصر به فردش دارد.

روفایلو

شکل 1 ژل پروفایلو

ساختار مولکولی پروفایلو چگونه است؟

از پروفایلو در دنیا به عنوان یک فراورده Bioremodeling نام برده می شود. پروفایلو، تنها هیالورونیک اسید دارای تکنولوژی هایبرید (hybrid) هست و با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین 1100-1400 کیلو دالتون) و 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم (بین 80-100 کیلو دالتون) ایجاد شده است. بنابراین غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به 64 میلی گرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیرممکن بود. به همین دلیل با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق می شود که در نتیجه، اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم (آبرسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم (لیفت پوست Hydrolift®) به طور همزمان موثر باشد و این، آن اثر بی نظیر پروفایلوست که باعث لیفت زیبا و بدون حجم دهی زیاد می شود و ماندگاری بالایی دارد. پروفایلو باعث تحریک تولید کلاژن تیپ ۱ و ۳ می شود و در پشت دست، قسمت شل و چروک خورده بازوها و نقاط با ریسک بالا مانند گردن به راحتی می توان تزریق کرد.

ساختار مولکولی پروفایلو

شکل 2 ساختار مولکولی پروفایلو

پروفایلو چگونه کار می کند؟

بر خلاف هیالورونیک اسید موجود در داروهای مزوتراپی، هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو حدود 28 روز در پوست دوام می آورد. با انتشار آهسته اسید هیالورونیک موجود در پروفایلو در این مدت تحریک سنتز 4 نوع مختلف از کلاژن و الاستین صورت می گیرد. این تحریک منجر به بهبود کیفیت پوست و آبرسانی پوست در درم و اپیدرم می شود، همچنین تولید الاستین و هیالورونیک اسید درون زا افزایش یافته و به پوست جلوه جوان تری می بخشد.

پروفایلو با استفاده از یک فناوری ثبت اختراع و در نتیجه مجتمع های ترکیبی مشترک بین هیالورونیک با وزن مولکولی بالا و هیالورونیک با وزن مولکولی کم و بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی پیوند عرضی تولید می شود. این ترکیب پایداری هیالورونیک را به تخریب آنزیمی و مکانیکی افزایش می دهند.

خواص منحصر به فرد پروفایلو

مجموعه این عوامل گفته شده در بالا باعث شده که خواص منحصر به فردی در ژل پروفایلو ایجاد شود:

  1. مدت اثر طولانی: ترکیب پیچیده پروفایلو باعث می شود اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا 8 برابر بیشتر در برابر تخریب مقاومت داشته باشد.
  2. ویسکوزینه پایین: ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث می شود این اسید هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج 29 باشد. این مساله هم تزریق را با درد کمتر همراه می کند هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر می شود.
  3. آهسته رهش بودن: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا می شود و به همین دلیل التهاب کمی ایجاد خواهد شد.
  4. سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد می باشد.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

این ژل مزایای زیادی برای پوست دارد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش ها برای بازسازی و جوانسازی صورت است. مزایای پروفایلو به شرح زیر هستند:

پروفایلو به چه صورت تزریق می شود؟

ژل پروفایلو در پنج نقطه از صورت تزریق می شود. این نقاط نباید به رگ های عصبی صورت نزدیک باشند. یک سی سی از این ژل در هر طرف صورت در ۵ نقطه تزریق می شود، به صورتی که در هر نقطه 0.2 سی سی ژل تزریق می شود. به نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگ های مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارا می باشند.

برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. از مراجعه به سالن های زیبایی و انجام این کار زیر نظر فرد غیرمتخصص به شدت بپرهیزید.

 نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points)

شکل 3 نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points)

روش تزریق پروفایلو مناسب چه کسانی است؟

مناسبترین سن برای تزریق پروفایلو سنین 30 تا 45 سال است. همچنین تا سن 65 سالگی می توان این تزریق را انجام داد. این روش، روشی مناسب برای رفع چین وچروک است و سبب لیفت صورت می شود.
بعد از این که فرد وارد دهه 30 زندگی بشود کم کم کلاژن و الاستین پوستش کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود که چین وچروک بر روی صورت پدیدار شود. به همین دلیل این روش برای افراد بالای 30 سال که قصد جلوگیری از پیری پوست را دارند توصیه می شود. علاوه بر این، استفاده از پروفایلو برای افرادی که پوستشان به آبرسانی قوی نیاز دارد بسیار مناسب است. آبرسانی مسئله بسیاری مهمی برای جلوگیری از پیری پوست است.

تزریق در این نقاط چه نتایجی برای پوست صورت دارد؟

تزریق پروفایلو نه تنها باعث کاهش روند آتروفی ناشی از پیری در این نقاط می شود و ناحیه گونه و زیر گونه را برجسته تر می کند بلکه باعث بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف پذیری پوست و افزایش شفافیت پوست نیز خواهد شد. همچنین این تزریق باعث کاهش چروک های سطحی و حتی چروک های عمیق مثل خط خنده (nasolabial fold) می شود.

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است؟

با توجه به این که پروفایلو ترکیب هیبرید مقاوم شده است، این ماده به هیالورونیداز طبیعی بدن مقاوم است و اجازه می دهد فواصل درمانی تحریک زیستی (Bio-Stimulation) که در روش های معمول به صورت هفتگی انجام می شده است، درفواصل بیشتری انجام شود. هرگاه اولین جلسه درمانی انجام شد، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام می شود.

جلسه کنترل و سوم درمان، دوماه پس از جلسه دوم است. توصیه می شود این درمان هر 6 ماه تکرار شود. با کاهش تعداد جلسات درمانی، درد ناشی از تزریق و احتمالا کبودی هر جلسه کمتر می شود و نتیجه بهتری برای تحریک پوست به جوانسازی (Bio-Stimulation) ایجاد می شود.

آیا استفاده از ژل پروفایلو عوارض جانبی دارد؟

عوارض تزریق پروفایلو بسیار کم است. با این وجود مانند هر روش تزریقی دیگری مواردی ممکن است رخ دهد. این موارد به صورت زیر هستند:

بهتر است بدانید این عوارض، عوارض جانبی تزریق ژل پروفایلو نیستند بلکه عوارض تزریق با سرنگ هستند. این عوارض برای تمامی افراد رخ نمی دهد و تنها در برخی موارد گزارش شده اند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر چیست؟

همان طور که اشاره کردیم این روش به هیچ عنوان روشی حجم دهنده نیست. مهم ترین ویژگی پروفایلو خاصیت آبرسانی آن است که سبب شده است این روش طرفداران زیادی پیدا کند.
اما وظیفه اصلی فیلرها پرکنندگی و حجم دهی آن هاست و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند به بخش هایی از صورت خود حجم بدهند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر

شکل 4 تفاوت ژل پروفایلو و فیلر

مراقبت های پس از تزریق پروفایلو کدامند؟

پس از تزریق پروفایلو می توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید. اما باید به مواردی توجه داشته باشید:

تزریق پروفایلو باعث می شود پیری پوست صورت کاهش یابد و ناحیه گونه به دلیل لیفتی که انجام می دهد کمی برجسته شود. بهبود ظاهر، افزایش شفافیت، سفتی و انعطاف پذیری پوست از دیگر اثرات این روش درمانی است.
این روش سبب جوانسازی و بازسازی پوست می شود. به همین دلیل روشی بسیار مناسب برای کسانی است که می خواهند از پیری زود رس پوست جلوگیری به عمل بیاورند. زیبایی مسئله بسیار مهمی است اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روش های زیبایی، روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید. زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند.

هزینه تزریق پروفایلو

قیمت تزریق ژل پروفایلو براساس نیاز هر فرد متفاوت بوده و نیازمند بررسی و معاینه دقیق بیمار از سوی متخصص پوست می باشد.

در پایان دکتر ملکی می افزاید که روش های زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرند. از انجام این روش ها در سالن های زیبایی و زیر نظر افراد غیرمتخصص به شدت بپرهیزید. این روش برای هر شخصی می تواند مفید باشد ولی در کشورمان به دلیل نوسانات ارز متاسفانه قیمت بالایی دارد و چون در سال اول ممکن است نیاز باشد حداقل سه بار تزریق شود برای بسیاری از افراد صرفه اقتصادی ندارد، به همین دلیل ما در کلینیک تخصصی هور تلاش می کنیم تا جایی که امکان داشته باشد از سایر روش ها با قیمت مناسب تر یا ماندگاری بیشتر جهت جوانسازی صورت استفاده کنیم و ژل پروفایلو را بیشتر در مواردی که گزینه بهتری وجود ندارد استفاده کنین، برای مثال در شلی و چروک گردن یا بازوها و یا افرادی که پوست صورت خشک و چروکیده دارند.

لطفا از عکس های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

هایفو و تزریق ژل

دکتر محمد شیزرپور[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-02-24تاریخ بروز رسانی : 1400-02-24

تزریق ژل به لابیا ماژور

کلینیک پوست ارکیده[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-19تاریخ بروز رسانی : 1400-02-20

هایفو برای لیفت صورت و جوانسازی پوست

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-02-12تاریخ بروز رسانی : 1400-02-13

پی آر پی در چه مواردی کاربرد دارد؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-02-07تاریخ بروز رسانی : 1400-02-08

لایه‌برداری یا پیلینگ پوست برای چه افرادی مناسب است؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

[ 1392-11-10 ]دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

[ 1392-06-27 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

قابل توجه بیماران لک ، تیرگی پشت کمر و استریا

[ 1393-02-10 ]دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

[ 1396-03-04 ]دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کم خونی فقر آهن و تالاسمی مینور

[ 1392-12-02 ]دکتر ندا مقتدری اصفهانی [ متخصص زنان و زایمان ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

[ 1394-05-31 ]دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

[ 1395-03-16 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

نرمش های مفید در سرگیجه

[ 1395-05-06 ]دکتر سید سلمان فاطمی [ متخصص داخلی مغز و اعصاب ]

بوی ناخوشایند کشاله ران و راه های مقابله

[ 1390-11-17 ]دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

آپاندیس چگونه تشخیص داده می‌شود؟

[ 1400-02-24 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

[ 1400-02-24 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

علت افتادگی پوست چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

[ 1400-02-24 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

داروهای موضعی برای درمان طاسی

[ 1400-02-24 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

سونوگرافی بیوفیزیکال چگونه انجام می‌شود؟

[ 1400-02-24 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

قبل از جراحی زانو چه اقداماتی لازم است؟

[ 1400-02-24 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

کاربردها و مزایای مزوتراپی برای پوست چیست؟

[ 1400-02-24 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

ورزش های مخصوص لنف ادم و ورم دست بعد از سرطان پستان

[ 1400-02-24 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

درمان التصاق شرمگاهی با محلول استاندارد پرولوتراپی (پی آر پی)

[ 1400-02-24 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

کاربرد تزریق چربی به چانه در موارد مختلف

[ 1400-02-24 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر عروق عنکبوتی کنار بینی

[ 1400-02-24 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

هایفو و تزریق ژل

[ 1400-02-24 ]دکتر محمد شیزرپور [ متخصص پوست و مو ]

گرگرفتگی دوران یائسگی

[ 1400-02-23 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه انجام میشود؟

[ 1400-02-23 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

مصرف مکملها در بارداری

[ 1400-02-22 ]دکتر عنایت الله ایزدی [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

اختلالات مربوط به اضطراب غذایی

[ 1400-02-22 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

روش های لاغر شدن با سوپر فودها (قسمت سوم)

[ 1400-02-22 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

عمل زیبایی کاشت مو چیست؟

[ 1400-02-21 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

درمان های رایج انواع کیست

[ 1400-02-21 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

قبل از انجام سونوگرافی چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

[ 1400-02-21 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

نفخ چیست؟

[ 1400-02-21 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

جوانسازی پوست با تزریق ژل پروفایلو

[ 1400-02-21 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت