دکتر هما فاتحی - پوست و مو

تزریق ژل چگونه موجب جوانسازی پوست میشود؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031

بدون شک بخش قابل توجهی از زیبایی انسان ها در گرو پوستشان است. البته شاید بتوان گفت این زیبایی بیشتر از همه در صورتشان خلاصه می شود. داشتن صورتی زیبا و عاری از عیب و نقص آرزوی هر کسی است. شاید در این بین پوست نقش اساسی تری را عهده دار باشد. داشتن پوست صاف و یکدست و بدون چین و چروک زیبایی تان را صدچندان خواهد کرد. شما می توانید با تزریق ژل صورت بازگشت جوانی و نشاط به خود را شاهد باشید.

بالارفتن سن، عوامل محیطی، بیماری و یا تغذیه نامناسب از جمله عوامل تأثیرگذار بر چین و چروک های بدن هستند. امروزه از متد های مختلفی برای کاهش این خط و خطوط استفاده می شود. شاید بتوان گفت ساده ترین و نتیجه بخش ترین راهکارتزریق ژلدر این نواحی است. البته این ژل ها کاربردهای دیگری هم دارند. فرم دادن به صورت و گونه ها را می توان از ویژگی های منحصربه فرد آن ها دانست.

تزریق ژل از موثرترین اقدامات جوانسازی پوست است که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هماهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

فیلر یا ژل جوانسازی

نوعی از پرکننده های پوستی را که از ترکیبات مختلفی تشکیل شده اند فیلر یا ژل گویند. لازم به ذکر است که انتقال این مواد به زیر پوست به وسیله تزریق انجام می شود. تزریق این مواد به بخش های مختلف پوست موجب افزایش حجم این ناحیه می گردد و اثرات پیری را کاهش می دهد. با گذشت زمان تولید کلاژن در پوست به حداقل می رسد و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد. فیلر ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند؛ و فرمول های مختلف ساخته شدن آن ها، موجب می شود که فیلرها خواص متفاوتی داشته باشند و برای بخش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

فیلرها از جمله سریع ترین و امن ترین متدهای جوانسازی پوست به شمار می روند و می توانند ظاهر جذابی برایتان رقم بزنند. مواد مختلفی در طی دوران تکامل این ژل ها مورد استفاده قرار گرفته اند؛ که خوشبختانه روز به روز بر کیفیتشان افزوده شده است. این فیلرها از انواع مواد موجود در بدن انسان و دیگر جانداران و حتی برخی مواد مصنوعی ساخته می شوند.تزریق ژلبه صورت سرپایی انجام می گیرد و در بخش های مختلفی از صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم دهی گونه، فک و … کاربرد زیادی دارد.

این عمل زیبایی می تواند چهره فرد را دستخوش تغییرات مثبتی قرار دهد و موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در افرادی شود که نگران چهره خود هستند. تزریق فیلر از پرکاربردترین شیوه های جوانسازی و فرم دهی صورت است؛ که امروزه در کلینیک های زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کار حتما می بایست توسط پزشک ماهر انجام گیرد. چراکه در صورت عدم اجرای صحیح احتمال ایجاد مشکلاتی در صورت شخص بسیار زیاد است و امکان دارد علاوه بر زیبایی سلامتیش هم به خطر بیفتد.

جوانسازی با تزریق ژل

انواع ژل مورد استفاده در تزریق

برایرفع چین و چروک پوستی از ژل های مختلفی استفاده می شود. امروزه تزریق فیلر یا ژل با تنوع بالایی صورت می گیرد. برخی از انواع ژل موجود در بازار شامل موارد زیر است:

هیالورونیک اسید را می توان محبوب ترین ماده پر کننده چین و چروک پوستی دانست. البته این ماده به صورت طبیعی در زیر پوست وجود داشته و توسط بدن تولید می شود؛ که به علت عوارض افزایش سن مقدار آن کمتر شده و پوست چروک می شود. از این رو در مواد تزریقی جدید برای رفع چین و چروک از آن بهره می برند. نتایج حاصل از تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید، معمولاً خیلی زود ظاهر می شوند. البته این موضوع به مهارت پزشک و سوخت و ساز بدن فرد نیز بستگی دارد. چراکه در برخی افراد، ظهور آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. این نوع ژل عوارض جانبی خاصی نداشته و بیشتر افراد می توانند کاندیدای استفاده از آن باشند. عموماً ماندگاری نتیجه ی این تزریق بین یک تا دو سال خواهد بود. تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است؛ که برخی از آن ها نشان می دهند که تزریق مکرر هیالورونیک اسید سبب تحریک تولید کلاژن به صورت طبیعی می شود و همین امر سبب کاهش چین و چروک ها در طی زمان خواهد شد.

این گروه از پرکننده ها در واقع شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به صورت طبیعی در پوست وجود ندارند. البته شاید این مواد عوارض بیشتری داشته باشند؛ اما تأثیر خود را مدت زمان بیشتری حفظ خواهند کرد چرا که بدن آن ها را جذب نمی کند. از آن جا که این فیلرها به صورت طبیعی در بدن نیستند، این امکان وجود دارد که پس از تزریق، پس زده شوند. شاید ماندگاری طولانی تر، دلیل مهمی برای انتخاب ژل مصنوعی توسط برخی افراد باشد. با این وجود استفاده از فیلرهای طبیعی می تواند گزینه ایده آل تری برای افراد متقاضی تزریق ژل باشد.

این مواد در دسته اولین تولیدات در زمینهتزریق فیلر یا ژلقرار می گیرند. جالب است بدانید ژل تشکیل شده از کلاژن از بدن گاو گرفته می شد. این کار به خوبی انجام می شد تا اینکه بدن برخی بدان واکنش آلرژیک نشان داد. همین امر موجب گردید تا استقبال از آن ها کمتر شود. البته امروزه شیوه های نوین تری در پردازش کلاژن صورت گرفته است. این ماده به صورت مصنوعی تولید و در تزریق ژل و فیلر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برخی معتقدند نتایج تزریق ژل صورت تشکیل شده از کلاژن، بهتر از نوع گرفته شده از بدن جانوران است. تزریق این فیلرها موجب تقویت شرایط پوست، بهبود ساختار آن و همچنین از بین بردن خط و خطوط چهره افراد می شود. پروتئین طبیعی کلاژن، بر روی استخوان ها و لیگامنت های فرد نیز تاثیر مثبتی از خودش نشان می دهد.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل و فیلرمزایای زیادی برای پوست دارد. این باعث شده تا این روش روز به روز متقاضیان بیشتری داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر است.

 1. رفع خط خنده و خط اخم.
 2. برطرف کردن چین و چروک اطراف لب و چشم.
 3. درمان گودی زیر چشم و بهبود پف و سیاهی اطراف آن.
 4. جوانسازی دست و بهبود زیبایی آن.
 5. فرم دهی صورت.
 6. نتایج بعد از پایان تزریق قابل مشاهده است.
 7. در صورت عدم رضایت از نتیجه قابل برگشت و اصلاح است.
 8. عدم نیاز به جراحی و بی هوشی.
 9. دوران بهبودی کوتاه و بازگشت سریع فرد به فعالیت های روزمره.
 10. عدم امکان ابتلا به مشکلات عفونی و بیماری های خاص.
 11. طبیعی بودن نتایج حاصل از تزریق فیلر.
 12. افزایش چشمگیر اعتماد به نفس در فرد با رسیدن به شکل ظاهری مطلوب.

معایب تزریق ژل

تزریق ژلدر حالت کلی موجب زیباتر و جوان تر شدن فرد می گردد. در صورتی که این عمل در مراکز معتبر انجام گیرد بدون عارضه خواهد بود. این فرآیند می تواند نتایجی کاملاً طبیعی را به دنبال داشته باشد. ریسک انجام آن در برابر بسیاری از متدهای دیگر زیبایی، بسیار پایین به نظر می رسد. همان طور که می دانیم تزریق ژل هم مانند هر روش درمانی دیگر ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. هر چند این روش جزو روش های بدون عارضه محسوب می شود؛ اما ممکن است عوارضی زودگذر در برخی افراد بر جای بگذارد. برخی از عوارض تزریق ژل در زیر آمده است.

 1. کبودی یا خون مردگی در ناحیه ی تزریق که حداکثر تا یک هفته بعد از بین می رود.
 2. در صورت عدم تبحر پزشک ممکن است رگ های خونی آسیب ببینند.
 3. واکنش های آلرژیک که برخی افراد ممکن است از خود نشان دهند. یا بر اثر تزریق ژل غیر استاندارد ایجاد شود.
 4. عدم ایجاد فرم دلخواه که می توان با ماساژ آن را تا حد زیادی برطرف کرد.

کاندیداهای مناسب تزریق ژل و فیلر

بیشتر افرادی که برای تزریق فیلرصورت مراجعه می کنند، کاندیدا های مناسبی برای انجام این فرآیند هستند؛ اما به هر حال برای تزریق فیلر نیز همانند بسیاری از فعالیت های دیگر مربوط به زیبایی، محدودیت هایی نیز وجود خواهد داشت. استفاده از فیلر، محدودیتی برای جنس های مختلف ندارد و هم مرد و هم زن می توانند از این شیوه برای بخشیدن طراوت و جذابیت بیشتر به چهره خود استفاده کنند.

افرادی که دائماً سیگار مصرف نمی کنند، انتظاری واقع بینانه از نتیجه نهایی تزریق فیلر دارند، از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند، با بیماری های مزمن خونی و عصبی دست و پنجه نرم نمی کنند، به انواع حادی از آلرژی ها دچار نیستند و پوست آن نیز کیفیت نسبتاً خوبی دارد، بهترین گزینه ها برای پشت سر گذاشتن این فعالیت به شمار می روند.

قیمت تزریق ژل

قیمت تزریق ژل یا فیلر در کلینیک های مختلف متفاوت است. همچنین هر پزشک ممکن است دستمزد متفاوتی برای خود در نظر بگیرد. به طور کلی این قیمت بر اساس خدماتی که ارائه می شود تفاوت دارد نمی توان برای آن یک قیمت ثابت بیان کرد؛ اما می توان گفت عواملی وجود دارند که بر روی قیمت تزریق ژل تأثیرگذارند. این عوامل شامل موارد زیر می باشند.

ماندگاری جوانسازی با تزریق ژل

ماندگاری ژل به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله برند، وضعیت جسمی فرد، نوع ژل مورد استفاده و …. حداقل زمانی که برای ماندگاری ژل در نظر گرفته می شود 12 ماه است؛ اما به صورت استاندارد اثر این تزریقات و فرم دهی بین 18 ماه تا دو سال نیز ممکن است به طول بینجامد. از این رو نمی توان بدان به چشم یک درمان دائمی نگاه کرد. البته این موقتی بودن را نیز می توان یک حسن دانست. چرا که اگر زیبایی مورد انتظار پس از انجام تزریق حاصل نشود نگرانی از بابت ماندگاری آن وجود ندارد.

پس از پایان دوران اثر فیلر روی صورت، فرد می تواند تزریق دیگری را انجام بدهد. البته اهمیت بسیار زیادی دارد که بین انجام دو تزریق، زمان کافی وجود داشته باشد. معمولا توصیه می شود که افراد پس از تزریق، بین 4 تا 6 ماه صبر کنند و سپس تزریق دیگری انجام دهند. البته این زمان، بسته به میزان ماندگاری فیلر در صورت فرد دارد؛ و برای هر شخص، متفاوت خواهد بود. تزریق ژل دائمی نیست اما با تکرار این فرآیند، می توان برای سال های زیادی از اثرات آن در بخش های مختلف بدن، بهره مند شد.

امروزه تزریق بوتاکس به یکی از امور رایج در کلینیک های پوست و زیبایی بدل شده است. این خدمت مقرون به صرفه، با کمترین عوارض می تواند بسیاری از آثار و علائم افزایش سن را بطور موقت رفع کند. شما می توانید برای تزریق بوتاکس به مراکز پزشکی پوست و مو مراجعه نمایید و از انجام این عمل در اماکن نامعتبر و غیر مجاز اکیداً بپرهیزید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-18تاریخ بروز رسانی : 1400-06-22

برجسته‌سازی زاویه فک با تزریق فیلر

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-08تاریخ بروز رسانی : 1400-06-09

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

شاداب و سلامت نگهداشتن موها در تابستان

دکتر سهیلا طاهری [ متخصص پوست و مو ]

درد سوزشی و بی حسی ران

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

11 سوال در ارتباط با پلاسما تراپی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

انواع کربوهیدرات‌ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)

[ 1400-07-01 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ارتباط بین کم خونی و کم شنوایی

[ 1400-07-01 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

بیماری هیدرآدنیت چیست؟

[ 1400-06-31 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی دستگاه گوارش برای تشخیص چه بیماری‌هایی انجام می‌شود؟

[ 1400-06-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوامل تشدیدکننده باز شدن منافذ پوست

[ 1400-06-31 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

توصیه‌هایی جهت کاهش عوارض رنگ مو

[ 1400-06-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربردها، معایب و مزایای رادیولوژی

[ 1400-06-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا آرتروز زانو قابل درمان است؟

[ 1400-06-31 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

پارگی یا سوراخ شدن مثانه

[ 1400-06-31 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض عدم درمان پارگی رباط صلیبی زانو

[ 1400-06-31 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درمان قطعی افتادگی صورت با هایفوتراپی

[ 1400-06-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

راه های جلوگیری از لاغری صورت طی رژیم

[ 1400-06-31 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

[ 1400-06-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

مزایای بکارگیری لیزر اندولیفت چیست؟

[ 1400-06-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

[ 1400-06-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

[ 1400-06-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

[ 1400-06-30 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

[ 1400-06-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

تزریق آنزیم بینی چه کاربردی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

[ 1400-06-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لاغری سریع با رژیم های سخت

[ 1400-06-30 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان غیر جراحی درد ناشی از آرتروز زانو در کلینیک درد

[ 1400-06-29 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

راکوتان چیست؟

[ 1400-06-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت