کلینیک پوست صدف - پوست ، مو و زیبایی

آیا پاک کردن تاتوی ابرو امکان پذیر است؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.sadafclinic.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف تلفن مطب : 32240827 - 031

چهره هر فرد مختص خود آن شخص است و هر یک از اعضاء صورت نیز به نوبه ی خود دارای ترکیب بندی منحصر بفردی است. در این خصوص ابروها نقش مهمی را در زیبایی چهره هر فرد ایفا می کنند. این روز ها انواع مدل تاتو ابرو وجود دارد که یکی از محبوب ترین آرایش های ماندگار روی پوست به حساب آمده و بین خانم هایی که ابرو های کم پشت تری دارند رواج دارد.

آنچه در این مطلب میخوانید

گاهی افراد از ابروهای خود رضایت کامل ندارند، لذا درصدد برمی آیند که با انجام تاتو ابرو مدل خاصی به ابروهای خود بدهند و بر زیبایی چهره خود بیفزایند. ولی بعد از مدتی از انجام این کار و یا مدل آن خسته شده و می خواهند که ابروهای خود را پاک کنند و یا اصطلاحاً ریموور کردن تاتو ابرو انجام دهند. در ادامه به معرفی روش های مختلف پاک کردن تاتوی ابرو می پردازیم.

در بسیاری از موارد، خانم ها پس از تاتوی دائمی ابرو، به دلایل مختلف تمایل به پاک کردن تاتوی خود پیدا می کنند. خوشبختانه امروزه روشهای موثری برای پاک کردن تاتوهای دائمی وجود دارد که یکی از بهترین آنها بکارگیری لیزر کیوسوئیچ است. شما می توانید برای پاک کردن تاتوهای دائمی بدن و ابرو خود به کلینیک تخصصی صدف در اصفهان مراجعه نمایید و با کمترین عوارض، به بهرتین نتایج دست یابید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز با شماره تلفن 32240827 - 031 تماس حاصل فرمایید.

استفاده از لیزر جهت پاک کردن تاتو ابرو

استفاده از روش های لایه برداری

در پزشکی اصلاحات پوستی به دو دسته ی همراه با لایه برداری (Ablative) و بدون لایه برداری (Nonablative) تقسیم می شوند. روش های همراه با لایه برداری با ایجاد آسیبی کنترل شده، باعث رفع مشکلات پوستی می شوند. مثال هایی از روش های همراه با لایه برداری درم ابریژن، لیزر CO2 فرکشنال و لایه برداری شیمیایی است.

در روش های همراه با لایه برداری پوست ، پزشک با استفاده از روش های مختلف، لایه ی روپوست (اپیدرم) شما را از بین می برد (درست مثل اتفاقی که در سوختگی های درجه ۱ می افتد). با از بین رفتن روی پوست، به لایه ی میانی یا دِرم می رسیم که جوهر تاتو در آن ناحیه قرار دارد. در واقع با برداشت اپیدرم، لایه ی محافظت کننده و تثبیت کننده جوهر از بین می رود. به این ترتیب رنگدانه های تاتو به بیرون نشت می کنند و حذف می شوند.

رایج ترین روش همراه با لایه برداری برای پاک کردن تاتو، روش درم ابریژن (نه میکرودرم ابریژن ) است.

ناحیه ی درمان شده با روش های همراه با لایه برداری تا چند روز دردناک و حساس خواهند بود. دوره ی نقاهت این روش ها تا ۲ هفته زمان می برد و در طول این دوره نباید از منزل خارج شوید و اصلاً نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. نتایج این شیوه های پاک کردن تاتو تا حد زیادی غیر قابل پیش بینی بوده و معمولاً اثرات ضعیفی دارند. به خاطر همین معمولاً در کنار روش های لیزری استفاده می شوند.

پاک کردن تاتوی ابرو

پاک کردن تاتو با ریموور

یکی از بهترین روش های پاک کردن تاتو استفاده از ریموورها است. در ریموورها از مواد گیاهی و ارگانیک استفاده می شود تا کمترین عوارض را برای پوست و سلامتی داشته باشند. ریموور یا اسید میوه که پایه آنها از اسید میوه گرفته شده است اثر تاتو را از بین می برند. این روش جزء روش های قدیمی پاک کردن تاتو محسوب می شود که پیگمنتر باید دوره آموزشی گذرانده و مهارت انجام آن را داشته باشد تا بدون عوارض و خطر و ایجاد گوشت اضافی و ورم، پاک کردن تتو را انجام دهد.

از جمله مهمترین مزایای پاک کردن تاتو با ریموور می توان به قیمت به صرفه تر آن نسبت به روش لیزر اشاره کرد. علاوه بر این، ریموورها را می توان برای پاک کردن تاتو نواحی حساس بدن مثل تاتو خط چشم و تاتو خط لب و رژلب نیز به کار برد. در صورتی که بهتر است از روش لیزر برای نواحی حساس پوست و بدن استفاده نشود. با استفاده از ریموورها برای پاک کردن تاتو، دیگر نیازی به نگرانی از بابت در آوردن گوشت اضافه روی ناحیه تاتو نخواهد بود. از آنجایی که کلیه مواد تشکیل دهنده ریموورها گیاهی هستند، به هیچ عنوان مواد شیمیایی جذب بدن نشده و به آن آسیبی وارد نمی کند.

پاك كردن تاتو ابرو با ریموور را می توان به دو روش کلی انجام داد:

اولین روش پاك كردن تاتو ابرو با ریموور، استفاده از محلول ریموور یا اسید میوه است. این محلول از قبل آماده شده و در دسترس است و می توانید آن را از بازار خریداری نمایید. این روش ریموو ابرو در حالتی مناسب است که شخص بخواهد تمام یا قسمتی از تاتوی خود را پاک کند.

در صورتی که تاتوها خیلی قدیمی و یا پررنگ باشد، بعد از پاك كردن تاتو ابرو با این روش، قسمت هایی از ابرو به رنگ خاکستری می شود. شما می توانید در ترمیم های بعدی تاتو با استفاده از رنگدانه سازی، قسمت های خاکستری رنگ ابرو را پوشش دهید.

دومین روش پاک کردن تاتو ابرو با ریموور را ساکشن می گویند. روش ساکشن برای زمانی مناسب است که در حین کار تاتو خطی اشتباه کشیده شود یا در همان لحظه مشتری از تاتو رضایت نداشته باشد. در این حالت با استفاده از محلول ساکشن می توانید تاتو را به طور کامل پاک کنید.

پاک کردن تاتو با مواد ارگانیک و پیگمنت آف

پاک کردن تاتو با ریموور ارگانیک و پیگمنت آف با شکستن کامل مولکول های رنگ و تخلیه کامل رنگ انجام می شود. در این روش بعد از گذراندن دوره کامل نقاهت اثری به جا نمی ماند. اثر پیگمنت آف فقط روی ناحیه دارای رنگ است. به ریشه ابرو و رنگدانه آن آسیبی نمی رساند. از معایب این روش هزینه بالا آن نسبت به روش های دیگر است و اگر اجرای آن توسط افراد غیرمتخصص و بی تجربه انجام شود امکان ایجاد اسکار یا فرورفتگی و حساسیت پوستی وجود خواهد داشت. در صورت عدم مراقبت صحیح فرد نیز امکان ایجاد عفونت وجود دارد.

پاک کردن تاتو با کرم های پاک کننده تاتو

کرم های پاک کننده تاتو نیز وجود دارند که دارای ترکیبات شیمیایی مثل اسید تری کلروائوستیک هستند که به دلیل خطرناک بودن در منزل استفاده از آنها اصلاً توصیه نمی شود و در کلینیک های زیبایی برای درمان مشکلات پوستی قابل استفاده هستند. این کرم ها می توانند عوارض جانبی دردناک از قبیل قرمزی، خارش، سوختگی، لایه برداری، اسکار دائمی، تغییر رنگ پوست دائمی، التهاب را داشته باشند

کرایوسرجری و پیلینگ شیمیایی

در روش کرایوسرجری، ناحیه تاتو شده به کمک نیتروژن مایع فریز می شود و در واقع سوزانده شده و کنار می رود. در روش پیلینگ شیمیایی نیز، محلول لایه بردار روی پوست مالیده می شود و مشابه با روش کرایوسرجری، باعث تشکیل تاول هایی روی پوست می شود که پس از بهبودی این تاول ها، پوست لایه برداری شده و لایه ی جدیدی روی آن تشکیل می شود. در نظر داشته باشید که ممکن است روش های کرایوسرجری و پیلینگ نتوانند تاتوی شما را به طور کامل پاک کنند. همچنین این روش ها به اندازه ی روش لیزر درمانی مؤثر نیستند.

استفاده از اسید گلیکولیک

استفاده از اسید گلیکولیک برای از بین بردن تتو یکی از روش های محبوب است. این فرایند شامل حذف لایه های بالای پوست با استفاده از یک کوکتل اسیدی است. پس از اعمال اسید، پوست مرده خراشیده شده و جدا می شود. با گذشت زمان پوست جدیدی در جای آن قرار می گیرد و بعد از چند جلسه، تتو کم رنگ می شود. اکیداً توصیه می شود این کار را تحت نظر پزشک و با استفاده از امکانات مناسب انجام دهید. به خصوص زمانی که بخواهید تتوی ابرو را بردارید، نباید ریسک کنید تا خطری متوجه چشم های شما نشود.

اینستاگرام کلینیک صدف

عوارض پاک کردن تاتو

در استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو عوارض جانبی کمتری (نسبت به سایر روش ها) وجود دارد؛ اما به هر حال قبل از هر نوع تصمیم گیری بهتر است متوجه عوارض احتمالی آن باشید:

1. پوست در معرض خطر عفونت قرار می گیرد و حتی ممکن است زخم شود و این زخم ها به طور دائم روی پوست باقی بمانند یا به طور کامل پاک نشوند.
2. در صورت محو شدن تاتو از روی پوست نیز ممکن است پوست ابرو تغییر رنگ دهد و رنگ آن نسبت به بقیه مناطق کمرنگ تر یا تیره شود که به مرور زمان بهبود می یابد.
3. در برخی موارد نیز واکنش های آلرژیکی گزارش می شود به خصوص در مواردی که جوهر تاتو حاوی سولفید جیوه باشد. در این حالت واکنش ها به شکل قرمزی، خارش و التهاب بروز می کنند. برای جلوگیری از واکنش های احتمالی، اغلب آنتی هیستامین های خوراکی و استروئیدهای ضدالتهاب تجویز شده و به بیمار توصیه می شود. حتماً از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

همشهریان گرامی! برای دستیابی به بهترین نتایج درمان بیماریهای پوستی ، حتما به متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید. زیرا با بکارگیری نادرست و غیر اصولی این روشها توسط افراد غیر متخصص، نه تنها مشکلات کاهش پیدا نمی کند؛ بلکه ممکن است دچار عوارضی شوید که به سادگی رفع نشوند.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد شنا کنم؟

دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

رحم هتروژن در سونوگرافی چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

درمان ناباروری مردان با استخراج اسپرم از بیضه یا تسه (TESE)

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

آشنایی با عفونت کچلی یا قارچ کشاله ران

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

سیاهی پشت کمر نشانه چیست؟

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

علت سوزش، داغ شدن و درد انگشت شست پا چیست؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

ادامه درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

فتق چیست

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت