دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

روشهای جوانسازی پوست گردن

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031

با افزایش سن، نور خورشید و لاغری بیش از حد، باعث افتادگی پوست گردن می شود و پوست گردن حالت شل به خود می گیرد. نشانه های پیر شدن پوست همان قدر که روی صورت تأثیرگذار است، روی پوست گردن هم خودش را به وضوح نشان می دهد. جوانسازی پوست گردن مجموعه ای‎ از روش های جراحی یا غیر جراحی برای جوانسازی و از بین بردن علائم پیری پوست است که در طول زمان یا بر اثر عوامل ژنتیکی پدید می آیند.

روش هایی که برای لیفت گردن یا جوانسازی پوست گردن وجود دارند به تنهایی هم انجام می شوند؛ اما توجه داشته باشید که جوانسازی پوست صورت و لیفت گردن بهتر است با هم انجام شود تا ظاهری هماهنگ ایجاد کند. امروزه روش های تهاجمی و غیرتهاجمی مختلفی برای زیباسازی گردن و جوانسازی پوست آن ابداع شده است. در ابتدا باید به پزشک مراجعه نمایید تا وی با توجه به میزان افتادگی پوست و چین وچروک های موجود در آن بتواند راه مؤثرتر را به شما توصیه نماید.

اصولاً اگر میزان افتادگی در گردن در سطح پایینی باشد، پزشک روش های غیرتهاجمی را که در کلینیک های زیبایی انجام می گیرد را پیشنهاد خواهد داد. این در حالی است که اگر میزان افتادگی بیش از اندازه بود برای انجام عمل جراحی لیفت گردن باید به بیمارستان مراجعه نمایید. هرکدام از این روش ها معایب و محاسن خاص خود را دارد و بسته به شرایط بدنی شما انتخاب می شود. در ادامه به معرفی انواع روش جوانسازی پوست گردن پرداخته می شود.

در کلینیک دکتر واعظ شوشتری با بهره گیری از جدیدترین ابزار و تکنولوژی موجود، امکان بازگشت جوانی و جوانسازی پوست در اصفهان برای متقاضیان گرامی فراهم گردیده است.

علائم پیر شدن پوست گردن

ایجاد نوارهای عمودی

این نوارهای عمیق عمودی در طول زمان زیادی رو گردن به وجود می آیند. این در حالی است که با مراقبت و انجام ورزش های مختلف می توان عضلات گردن را تقویت کرد تا با پیر شدن پوست این خطوط نمایان نشوند. همچنین عوامل ژنتیکی و تابش مستقیم خورشید هم در به وجود آمدن آن مؤثر است.

ایجاد خطوط عرضی

خطوط عرضی روی گردن در اصل از ابتدای جوانی همراه ما بوده اند و فقط با افزایش سن، بیشتر خودشان را نشان می دهند. این خطوط که اغلب مثل یک گردنبند هستند به دلیل کاهش کلاژن سازی پوست، از بین رفتن رطوبت و خاصیت کشسانی پوست پدید می آیند.

شل شدن و افتادگی پوست

اولین نشانه های پیری پوست که روی صورت و حتی دست به خوبی قابل مشاهده است شل شدن و افتادگی پوست می باشد. پوست ما روی ساختاری از استخوان، ماهیچه و چربی قرار گرفته است. با افزایش سن کم کم بافت های چربی و ماهیچه ای تحلیل می روند و پوست دچار افتادگی می شود.

به وجود آمدن ضایعات روی گردن

برخی افراد ممکن است به دلایل ژنتیکی با افتادگی پوست گردن مواجه نشوند؛ اما در اثر تابش نور خورشید لکه های تیره رنگی روی گردن و دکلته به وجود بیایند که با روش های مختلف جوانسازی پوست گردن و دکلته دوباره پوستی زیبا و جوان خواهند داشت.

کاندیدای مناسب جوانسازی پوست گردن

در هر عمل زیبایی، افرادی بهترین نتیجه را می گیرند که کاندیدای مناسبی برای آن عمل باشند؛ یعنی شرایط لازم را داشته باشند تا آن روش جوانسازی نتایج خوبی برایشان داشته باشد. در ادامه به این می پردازیم که چه کسانی کاندیدای مناسب جوانسازی پوست گردن هستند.

جوانسازی پوست گردن با تزریق بوتاکس

یکی از روش های مؤثر برای جوانسازی پوست گردن استفاده از بوتاکس است. توکسین بوتولینوم (بوتاکس) سمی است که از نوعی باکتری به دست می آید و می تواند عضلات را فلج کند. با تزریق بوتاکس در عضلات خاص می شود ظاهر صورت و گردن را تغییر داد.

روشهای جوانسازی پوست گردن

در مورد گردن، هدف از تزریق بوتاکس، فلج قسمت های خاص از عضله سطحی گردن یا عضله پلاتیسما است. این عضله از قفسه سینه شروع می شود و به بالا می آید و تا استخوان فک تحتانی می رسد و با عضلات پایین صورت ترکیب می شود.

مزوتراپی

همان طور که می دانید در مزوتراپی، محلولی به پوست تزریق می شود که حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، داروها و آمینواسیدهای لازم پوست است. پوست با دریافت آنچه به آن نیاز دارد تحریک می شود و روند تولید کلاژن و الاستین در آن سریع تر خواهد شد. با تولید الاستین و کلاژن، پوست، جوانی و قوام خود را مجدداً به دست می آورد. برای درمان افتادگی و چین وچروک پوست گردن نیز می توان از مزوتراپی استفاده نمود.

یکی از دلایل پیری زودرس در پوست عدم دستیابی پوست به مواد معدنی و ویتامین های موردنیاز است. درمان به روش مزوتراپی چندان طولانی مدت نیست و فرد می تواند بلافاصله بعد از تزریق به زندگی عادی خود بازگردد. چند روز پس از تزریق مشاهده می نمایید که پوست چین و چروک خود را به مرور از دست می دهد و جوان تر می شود.

تزریق ژل

اگر بعد از کاهش وزن، دچار افتادگی در ناحیه پوست گردن شده اید و یا پوست گردنتان دچار افتادگی و چین و چروک سطحی است، تزریق ژل نیز می تواند روش مناسبی برای پر کردن گردن و از بین بردن چین و چروک آن باشد. تزریق ژل می تواند گردن شما را کمی چاق تر نموده؛ اما پوست آن را صاف و کشیده نماید.

بد نیست بدانید بسته به نوع ژلی که در پوست تزریق می کنید می توانید نتایج طولانی مدت تری از این روش انتظار داشته باشید. از این روش در موارد خاص می توان استفاده کرد و اگر گردن چاقی دارید بهتر است از روش های دیگر برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایید.

لیپوساکشن

لیپوساکشن گردن یکی از محبوب ترین روش های لیپوساکشن در جراحی های زیبایی است و اگر لازم باشد می توان آن را هم زمان با دیگر جراحی ها انجام داد. لیپوساکشن اجازه می دهد تا پزشک چربی موجود در لایه بافت زیر جلدی گردن را بردارد و در نتیجه گردن را جوان تر و فک را زاویه دار کند. در انجام لیپوساکشن، پزشک یک برش کوچک ۳ میلی متر زیر چانه و پشت هر لاله گوش میزند. یک کانول لیپوساکشن نازک از طریق این برش کوچک برای رفع چربی اضافی قرار داده می شود و گردن شکل بهتری به خود می گیرد.

اولتراسوند کویتیشن

کویتیشن یک تکنولوژی جدید مدرن است که به عمل جراحی نیاز ندارد. این روش می تواند برای لیفت پوست گردن و دیگر قسمت های بدن استفاده شود. کویتیشن یک پدیده طبیعی بر اساس اولتراسوند فرکانس پایین است. اولتراسوند حباب هایی در مایع ایجاد می کند که به تدریج رشد می کنند و با رسیدن به یک اندازه خاص از داخل منفجر می شوند. انرژی به شکل گرما (اثر جزئی) و موج فشار (اثر عمده) منتشر می شود. چون غشاء سلول های چربی ظرفیت ساختاری برای مقاومت در برابر ارتعاشات ندارد، اثر کویتیشن با متعادل کردن مقدار عروق، بافت عصبی و عضلانی، به راحتی آن ها را می شکند.

جراحی

در این روش برش هایی در پوست ایجاد می شود. از طریق این برش ها، هم می توان بافت اضافی چربی را جدا کرد و هم در صورت نیاز ماهیچه های اضافی گردن را برداشت. سفت کردن ماهیچه های گردن به خوش فرم شدن گردن بسیار کمک می کند. سپس پوست گردن کشیده می شود و بخش های اضافی آن برش می خورد. برش های مورد نیاز برای کشیدن پوست و لیفت گردن می تواند در چند نقطه ایجاد شود که به تکنیک جراحی بستگی دارد:

هایفوتراپی

دستگاه هایفو با استفاده از امواج فراصوت، لایه ای از پوست که زیر لایه سطحی پوست قرار دارد به صورت متمرکز مورد هدف قرار می دهد و به آن انرژی وارد می کند. با انرژی که توسط این امواج به سطح متمرکز پوست داده می شود، دمای این قسمت به سرعت افزایش پیدا می کند.

آسیب های سلولی باعث تولید پروتئین هایی از قبیل کلاژن می شوند . کلاژن نقش حفظ ساختمان طبیعی پوست را دارد، از این رو هر چه میزان کلاژن تولید شده بیشتر باشد در نتیجه بافت پوست، سفت تر خواهد شد. با افزایش کلاژن می توانید پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشید. امواج فراصوت، لایه ی خاصی از پوست را مورد هدف قرار می دهند؛ در نتیجه به بقیه لایه های زیرین و بالایی پوست هم، آسیبی وارد نخواهد شد. ماهیچه ها، اعصاب و دیگر سلول های پوست هم دست نخورده، باقی می مانند.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

لیزر

لیزر نوعی نور متمرکز است که می تواند پوست را گرم کند. گرم کردن پوست سبب ساخت کلاژن توسط پوست، تغییر شکل و بهتر شدن کیفیت کلاژن موجود در پوست و در نهایت سفت شدن پوست و کم شدن چین و چروک های آن می شود؛ بنابراین می‎توان به کمک روش های لیزری، وضعیت پوست گردن را بهتر کرد. توجه داشته باشید که سه روش اصلی جوانسازی لیزری وجود دارد:

یکی از بهترین لیزرهای غیرتخریبی لیزر جنسیس است که بدون آنکه به پوست آسیب برساند یا نیاز به مراقبت خاصی بعد از درمان داشته باشد، سبب بهبود کیفیت پوست می شود. لیزر جنسیس، سبب قرمزی پوست، زخمی شدن پوست و یا تغییر قابل مشاهده در پوست نمی شود و بلافاصله بعد از انجام لیزر می توانید به سر کار خود برگردید و مطمئن باشید که لیزر، تأثیر خوبی برای جوانسازی پوست شما دارد.

همشهریان گرامی! جهت بررسی علل و استفاده از بهترین روشهای درمانی مشکلات پوستی خود، می توانید به یک متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید تا پس از بررسی های لازم، مناسب ترین درمان را برای رفع مشکل شما تجویز کرده و اعمال نماید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روشهای تزریقی جوانسازی پوست

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-07-30تاریخ بروز رسانی : 1400-08-02

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ترانکسامیک اسید رفع تیرگی و لک

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آیا ابروهای کاشته شده میریزند؟

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص سندروم داون با سونوگرافی

[ 1400-09-07 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

همه چیز درباره کاشت ابرو

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بارداری و مشکلات پوستی همراه با آن

[ 1400-09-07 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت موی ایده آل چه ویژگی های دارد؟

[ 1400-09-07 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

علائم و تشخیص بیرون زدگی دیسک‌های گردن

[ 1400-09-07 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

تشخیص حاملگی خارج از رحمی

[ 1400-09-07 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روش های داشتن پوستی شاداب و جوان چیست؟

[ 1400-09-04 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

انواع فوبیا و ترس از سکس و رابطه جنسی

[ 1400-09-04 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

روشهای کاهش درد ناشی از آرتروز زانو

[ 1400-09-04 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

معرفی دستگاه ار اف رادیو فرکانسی رافوس RAFOS

[ 1400-09-04 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

ماینوکسیدیل چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1400-09-04 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علائم سرطان کلیه و عوارض آن چیست ؟

[ 1400-09-04 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

درمان بیرون زدگی دیسک های گردنی با لیزر

[ 1400-09-04 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

آیا ریزش مو قابل درمان است؟

[ 1400-09-03 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص حاملگی پوچ با سونوگرافی

[ 1400-09-03 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است

[ 1400-09-03 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

آیا انجام سونوگرافی داپلر در بارداری ضروری است؟

[ 1400-09-03 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

[ 1400-09-03 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

بهترین و جدیدترین روش غیر جراحی جوانسازی پوست

[ 1400-09-03 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

با بازگشایی مدارس مراقب شیوع شپش سر باشید

[ 1400-09-03 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آب خوردن و لاغری

[ 1400-09-03 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت