دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

افزایش تراکم یا پر پشت شدن موی سر

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

ریزش مو شایع ترین مشکل پوست و مو در سرتاسر دنیا و در طول تاریخ است. این مشکل فقط مختص آقایان نیست و زنان بسیاری نیز از آن رنج می برند. گاهی ریزش مو به حدی پیشرفت می کند که به طاسی کامل می رسد. گاهی هم به آرامی اثرات خود را می گذارد و هیچوقت به طاسی کامل نمی رسد. ریزش موی سریع و آهسته تقریباً به یک اندازه باعث نگرانی می شود. واقعیت این است که تنها راه درمان قطعی ریزش مو و افزایش تراکم مو، کاشت مو است. در افراد دچار به طاسی، عمل زیبایی کاشت موی طبیعی موجب افزایش نسبی تراکم موها خواهد شد که به عنوان بهترین روش افزایش تراکم موها در افراد مختلف مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از راههای درمان ریزش موی افرادی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند، ترمیم مو می باشد. برخی از روشهای ترمیم مو مانند مزوتراپی و ... در کلینیک بهین اصفهان قابل انجام می باشند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 36290689 - 031 اقدام فرمایید.

علل ریزش مو

سایر علل ریزش مو طیف وسیعی از بیماری ها و عوارض را شامل می شوند؛ از جمله:

  1. بیماری های عفونی مثل کچلی قارچی که بیشتر در کودکان مشاهده می شود.
  2. بیماری های خودایمنی مثل آلوپسی آره آتا
  3. طاسی های موقت مثل تلوژن افلوویوم بعد از بارداری
  4. بیماری های روانی مثل اختلال وسواس موکنی یا تریکوتیلومانیا
  5. کمبودهای غذایی و سوء تغذیه مثل فقر آهن
  6. آسیب ، شکستگی و سوختگی
  7. مصرف داروها و موادی مثل داروهای تیروئیدی، آمفتامین ها و …
  8. درمان هایی مثل شیمی درمانی و پرتو درمانی
  9. برخی بیماری های زمینه ای مثل سفلیس

افزایش تراکم مو

درمان جهت افزایش تراکم مو

به منظور افزایش تراکم موها باید ریشه ی موها تقویت گردد. بدین ترتیب موهایی ضخیم، پرپشت و متراکم حاصل خواهد شد که این امر نیز در گرو رساندن مواد مغذی و مقوی به ریشه ی موها خواهد بود، از طریق روش هایی نظر لیزر تراپی مو، تزریق PRP، مزوتراپی و ماساژ درمانی می توان ضمن افزایش جریان خونرسانی به پوست سر، در کوتاه ترین زمان ممکن به شکل مؤثری مواد مورد نیاز رشد موها را به آنها رساند.

کاشت مو جهت افزایش تراکم مو

اگر به دنبال یک راه دائمی برای تراکم موی سر خود هستید قطعاً کاشت موی طبیعی می تواند یکی از بهترین روش ها باشد. کاشت موی طبیعی روشی است که در طول آن موهای طبیعی از بخش های پر موی سر به بخش هایی که موی کمتری دارند توسط پزشک متخصص کاشت مو با تراکم بالا در کنار تیم پزشکی تخصصی انتقال می یابند. در طول این عمل، پزشک اغلب موهای سر را از قسمت پشت سر یا اطراف سر به بخش جلویی یا بالای سر انتقال می دهد. عمل کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. انجام این عمل نسبت به گذشته، رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است. متدهای جدیدتر برای انجام این کار، شرایط را برای افراد تسهیل کرده اند و در نتیجه کاشت مو طبیعی، به فرآیندی ساده تر، محبوب تر و نتیجه بخش تر از گذشته تبدیل شده است.

روشهای کاشت مو با نهایت تراکم بالا

پس از انجام هماهنگی های لازم با کلینیک تخصصی و پزشک متخصص روش و زمان کاشت موی طبیعی برای شما مشخص می شود. دو روش رایج برای به دست آوردن فولیکول ها جهت انجام عمل پیوند طبیعی مو، روش های FUT, FIT می باشند که این روش ها در طول زمان به روز تر و پیشرفته تر شده اند که در حال حاضر با عنوان هایی همچون SUT و MICRO GRAFT در حال انجام می باشند. طبیعتاً هر چقدر که علم پیشرفت کند و هر چقدر که تکنولوژی قدم های رو به جلوی بیشتر بردارد، فرآیند پیوند موی طبیعی نیز مدرن تر و امروزی تر خواهد شد.

کاشت مو به روش FUT

بعد از انجام امور مرتبط با بی حسی موضعی برای کاشت مو طبیعی، یک نوار کوچک از پشت سر با عنوان فلپ برداشته شده و محل آن بخیه زده می شود. طول فلپ در این روش چند اینچ می باشد. در مرحله بعد پزشک متخصص فلپ برداشته شده را با کمک میکروسکوپ های پیشرفته و لوازم جراحی به واحد های فولیکولی (گرافت مو) تقسیم می کند و این واحدها بعد از ایجاد روزنه هایی، در سطح طاسی سر کاشته می شوند. در این روش، بانک مو معمولاً ناحیه پشت سر است. برداشتن یک نوار از پشت سر برای کاشت آن در قسمت های میانی و جلویی، موجب می شد که این فرآیند با سرعت بیشتری انجام شود و اساساً کم تر از متد های سنتی دیگر، زمان لازم داشته باشد. در این روش معمولاً مویی کاملاً متراکم و نتیجه ای کاملاً دلچسب را برای افراد به دنبال دارد.

کاشت مو به روش FIT یا کاشت FUE

در روش جداسازی بخش های فولیکولی (FIT) گرافت های مو به طور جداگانه و پراکنده از بانک مو توسط پانچ مخصوص جداسازی شده، به طوری که هیچ گونه اسکار و زخمی برجای نمی گذارد. این گرافت ها به طور مستقیم در محل طاسی سر کاشته می شوند. این روش نسبت به تکنیک FUT کمی مدرن تر است و اساساً به جراحی نیز نیاز ندارد. برای بسیاری از افرادی که کاشت مو را تجربه می کنند، باقی نماندن جای اسکار پس از عمل اهمیت زیادی دارد و این متد، هیچ جای زخمی روی سر آنها باقی نمی گذارد.
به همین خاطر سپری کردن دوران ریکاوری در این فرآیند نیز ساده تر و کوتاه تر خواهد بود. در این روش برای کاشتن گرافت ها، از سوزنی بسیار نازک و ریز استفاده می شود. نتایج کاشت موی حاصل از این متد، طبیعی و ماندگار هستند و از آنجایی که این عمل زخمی از خود باقی نمی گذارد، فرد می تواند پس از رشد موها، آنها را تا هر اندازه ای که می خواهد کوتاه کند. زمان کاشت طبیعی مو به این روش، کمی بیشتر از زمان مورد نیاز برای کاشت مو به روش FUT است؛ چراکه فولیکول ها نه به صورت یک نوار، بلکه به صورت جداگانه برداشت و کاشته می شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت به شرح زیر می باشد:

نحوه کاشت مو به روش اس یو تی sut

مراحل کاشت مو به روش SUT شباهت بسیار زیادی به سایر روش های کاشت مو دارد و تنها تفاوت آن در شیوه برداشتن فولیکول های مو است. طی این متد به منظور استخراج فولیکول ها مو از هولدرهای برقی مخصوصی استفاده می شود که هم باعث افزایش سرعت عمل کاشت و هم باعث کاهش احتمال عفونت و خطای انسانی می شود، در نتیجه احتمال وارد شدن آسیب به گرافت های مو تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. در ادامه مراحل نحوه کاشت مو به روش اس یو تی sut را خواهید خواند:

در کاشت مو به روش SUT از دستگاه های کاملاً اتوماتیک تحت نظارت متخصص مجرب استفاده می شود. به این ترتیب، لایه درم پوست آسیب زیادی نخواهد دید و میزان موفقیت و عوارض جانبی بعد از درمان نیز بسیار کم خواهند بود. موفقیت آمیز بودن تمامی این مراحل باعث شده تا نظرات مراجعه کنندگان در مورد کاشت مو به روش sut کاملاً مثبت باشد و به یکی از بهترین روش های کاشت مو در دنیا تبدیل گردد.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو به دو دسته تقسیم می شوند. عوارض طبیعی مانند قرمزی یا تورم که پس از گذشت مدت کوتاهی برطرف شده و نگران کننده نیستند؛ اما دسته دیگر از عوارض ممکن است در اثر ناسازگاری روش و مواد به کار رفته با بدن، متناسب نبودن روش انتخاب شده با نوع نیاز و یا عدم مهارت جراح به وجود آید. به همین دلیل بهتر است که برای کاشت مو به یک مرکز معتبر و متخصص مراجعه کنید؛ چراکه عمل کاشت مو یک عمل زیبایی است و بروز عوارض می تواند به طورکلی ماهیت زیبایی سازی آن را زیر سؤال ببرد.

اگر از فقدان موهای خود رنج می برید، می توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه ای طبیعی استفاده می شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

مراقبت های ویژه و نکات قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

علت خشک شدن و درد انگشتان دست بعد از خواب

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

بیماری ام اف چیست

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

علت به وجود آمدن دانه های قرمز روی پوست

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

مزاج شناسی و اصلاح طبع در طب سنتی ایرانی

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

ناشنوایی چیست و آیا ناشنوایی درمان دارد ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

کاربردها و مزایای پلاسماجت یا پلاسمای صورت

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت