دکتر جمال الدین حسن زاده - متخصص پوست و مو

بهترین زمان و فصل کاشت مو (تابستان بهتر است یا زمستان)

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drhassanzadeh.net
آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم تلفن مطب : 33246361 - 087

افزایش سن یا برخی از عوامل ژنتیکی، بیماری ها و انتخاب سبک نامناسب زندگی می تواند منجر به ریزش موهای افراد شود. وجود این مشکل موجب می شود که افراد کم کم اعتماد به نفس خود را از دست داده و برای حضور در جامعه دچار مشکل شوند؛ اما خوشبختانه راهکارهای متعددی برای حل این مشکل به وجود آمده است که یکی از مؤثرترین آنها کاشت مو است. در ابتدای کاشت موها تا زمانی که موها به رشد اولیه برسند و حالتی پایدار پیدا کنند، مراقبت از آنها بسیار اهمیت دارد. تغییرات آب وهوایی در فصل های مختلف متفاوت است. به همین دلیل شیوه مراقبتهای بعد از کاشت مو و زخم های ناشی از کاشت مو در فصل های مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

در واقع باید گفت چیزی که باعث می شود نتایج کاشت مو بهترین باشد، مراقبت صحیح از آنها در فصل های مختلف است، بنابراین شخص می تواند بسته به امکانات و شرایط مراقبت از موها یکی از فصل های سال را برای کاشت انتخاب کند. زمان کاشت مو به خودی خود تأثیری در نتیجه ندارد، بلکه مراقبت صحیح از موها در هر فصل می تواند در بهبود نتایج مؤثر باشد.کاشت مو فصل خاصی ندارد و روش های نوین و علمی کاشت مو، طوری هستند که در تمام شرایط آب و هوایی، می توان بهترین نتیجه را از آنها گرفت؛ اما به دلایل بسیاری به نظر پزشکان، زمستان بهترین زمان برای کاشت مو است. شما در طول ماه های زمستان تمایل به صرف زمان بیشتر در محیط داخل خانه دارید، لذا داشتن جراحی پیوند مو در زمستان کمتر احتمال دارد که زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و بیشتر به فرایند بهبود کمک می کند.

کاشت مو در فصل بهار

با تغییر فصل ها دما و شرایط آب و هوایی نیز تغییر می کند. به همین دلیل شرایط می تواند برای کاندیدهای کاشت مو نیز متغیر باشد. فصل بهار به دلیل داشتن آب و هوای نسبتاً متعادل یکی از بهترین فصل ها برای انجام کاشت مو محسوب می شود؛ زیرا تابش نور و دمای هوا در این فصل متعادل است و افراد با مشکلاتی چون تعریق زیاد و آفتاب سوختگی کمتر مواجه می شوند؛ در نتیجه افرادی که بهار را برای کاشت انتخاب کرده اند راحت تر می توانند مراقبت های بعد از کاشت را انجام دهند. تغذیه تأثیر بسیار زیادی در روند درمان بعد از کاشت دارد؛ به همین سبب می توان از فرصت وجود میوه های بهاری نهایت استفاده را کرد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد. از آنجا که شروع بهار مصادف با تعطیلات نوروزی است، می توان از این فرصت استفاده کرد و بیشتر به استراحت پرداخت.

بهترین فصل کاشت مو

معایب کاشت مو در فصل بهار

با وجود تمامی مزیت هایی که فصل بهار می تواند برای داوطلبان کاشت مو به ارمغان بیاورد معایب کوچکی نیز خواهد داشت. از جمله مهم ترین معایب کاشت مو در بهار می توان به روزهای بارانی اشاره کرد. چراکه این فصل با بارش های مکرر همراه است و باید توجه داشته باشید که هرگز در این روزها از خانه خارج نشوید. همچنین در روزهای پایانی بهار با گرم تر شدن هوا شدت تابش نور خورشید نیز بیشتر می شود و نباید بدون کلاه از خانه بیرون بروید. از دیگر معایب کاشت مو در بهار، وزش بادهای فصلی و مقطعی است. وزش باد باعث می شود تا زخم های کاشت دیرتر بهبود پیدا کنند. از آنجا که وزش بادها در این فصل غیر قابل پیش بینی است، پیشنهاد می شود بدون کلاه به هیچ عنوان از خانه خارج نشوید.

کاشت مو در فصل تابستان

کاشت مو در این فصل می تواند بسیار مناسب باشد. در این فصل خبری از باران های گاه و بیگاه و وزش بادهای شدید نیست. البته این شرایط جوی بستگی به محل شما دارد. گاهی اوقات در بعضی مناطق فصل تابستان به شکل طاقت فرسایی گرم می شود. اگر بتوانید در این فصل از گرما دوری کنید و در مناطقی زندگی کنید که آفتاب سوزان وجود نداشته باشد، نتیجه ی خوبی را کسب می کنید.

معایب کاشت مو در فصل تابستان

گرما اصلاً برای کاشت مو مناسب نیست. گرما باعث عرق سوز شدن پوست سر شما و همچنین خشک شده پوست سر می شود.آفتاب در این فصل بیشترین تابش خود را دارد و منجر به سوختگی پوست شما خواهد شد. با فرض اینکه شما در این فصل حتی با کلاه و یا کلاه گیس بیرون بروید، پوست سر شما سریعاً عرق می کند و شما با مشکلات متعددی روبرو می شوید. علاوه بر آن اگر شما به طور مداوم و مکرر در این فصل از کلاه استفاده کنید پوست سر شما عرق می کند و فضای مناسبی برای رشد قارچ ها فراهم می شود. در این فصل پوست سر شما باید با هوای مناسبی درتماس باشد؛ زیرا هوای مطبوع موجب تسریع در بهبودی زخم ها می شود.

در این فصل حمام های زود به زود برای مبارزه با عرق می تواند منجر به شسته شدن چربی های ضروری و طبیعی پوست سر شود. همچنین قرارهای ملاقات با پزشک در این فصل با وجود گرما برای شما سخت خواهد بود. در تابستان تعریق زیاد بوده و پوست در معرض گرمای شدید و اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار می گیرد، بنابراین طبیعی است که شما برای انجام این شیوه در فصل گرم سال شک داشته باشید؛ ولی با یک برنامه ریزی درست و با انجام تمامی توصیه های پزشکی می توانیم از بروز مشکلات جلوگیری نموده و کاشت موی موفقی را داشته باشیم.

کاشت مو در فصل پاییز

درجه حرارت در فصل پاییز شروع به سقوط می نماید. باد هم در این فصل بسیار زیاد خواهد بود. در فصل پاییز دما شروع به کاهش می نماید و از این نظر شاید برای سر شما شرایط بهتری فراهم شود و آفتاب کمتر از تابستان در آسمان است و نور مستقیم خورشید را کمتر در طول روز خواهید دید. از آن جایی که در فصل پاییز هوا نه زیاد گرم است و نه به اوج سرما می رسد، به ویژه در استان ها معتدل شمالی و حتی پایتخت، می توان از پاییز به عنوان یکی از فصل های مناسب برای کاشت مو نام برد. به ویژه اگر این کار اوایل پاییز صورت بگیرد، اوضاع برای انجام مراقبت های بعدی ایده آل خواهد بود.

معایب کاشت مو در فصل پاییز

تغییرات آب و هوایی در این فصل بسیار زیاد اتفاق می افتد. امکان مشاهده دو یا سه نوع آب و هوا برای یک روز در این فصل امکان پذیر است و این می تواند شوک بزرگی برای موهای سر شما باشد.کاشت مو در این فصل، ممکن است در مواردی شرایطی غیرقابل پیش بینی را برای شما به وجود بیاورد. با این وجود به طور معمول آب و هوا در پاییز به شکل افراطی تغییر نمی کند و این مورد، تنها به ندرت اتفاق می افتد.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

کاشت مو در فصل زمستان

برف و یخ زدگی از شرایط آب و هوایی زمستان در ایران است. صبح های بسیار سرد و شب های وحشتناک از سرما در اکثر نقاط ایران شرایط معمولی زمستان را می سازند. بارش های جوی نیز در این فصل به اوج خود میرسد وآفتاب در این فصل کمتر دیده می شود. درجه حرارت پایین باعث می شود که شما به سرعت نیاز به دوش گرفتن نداشته باشید و تعرق در بدن و سر شما کمتر از فصول دیگر خواهد بود. سفرها و خروج از خانه در این فصل به علت شرایط آب و هوایی معمولاً کمتر از فصول دیگر است، از این بایت شما نگرانی بایت از دست دادن مسافرت های هر ساله خود در کنار دوستان و خانواده نخواهید داشت. درجه حرارت پایین تر و تابش غیر عمود خورشید، مراقبت از نتیجه نهایی کاشت مو در زمستان را ساده تر خواهد کرد.

معایب کاشت مو در فصل زمستان

آب و هوای سرد بر روی رشته های مو تأثیر می گذارد. هوای سرد و خشک، رطوبت را از رشته های مو میگیرد و باعث می شود آنها را در معرض شکستگی قرار گیرند. با بارش برف و سایر نزولات جوی در محلهای برش یافته امکان عفونت وجود خواهد داشت.

کلینیک دکتر جمال الدین حسن زاده یکی از مراکز تخصصی است که با ارائه کلیه خدمات پوست و مو، همچنین لیزر موهای زائد با دستگاه پیشرفته ای نظیر لیزر سایناشور، پذیرای مراجعین محترم در سنندج می باشد. اگر مایل به استفاده از خدمات این مرکز می باشید؛ جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

اهمیت بانک مو در تراکم کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-10تاریخ بروز رسانی : 1401-02-11

مدت زمان رشد مو بعد از کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-05تاریخ بروز رسانی : 1401-02-07

پیوند مو به روش FIT چگونه انجام میشود؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-25تاریخ بروز رسانی : 1401-01-26

مصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-23تاریخ بروز رسانی : 1401-01-23

قرص سیلدنافیل بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-19تاریخ بروز رسانی : 1401-01-21

حداکثر تراکم کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-12-26تاریخ بروز رسانی : 1401-01-08

مراحل کاشت مو به روش DHI

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-12-12تاریخ بروز رسانی : 1400-12-14

مزایا و معایب کاشت مو به روش fit

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-10-13تاریخ بروز رسانی : 1400-10-14

مدت بیحسی سر بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-10-12تاریخ بروز رسانی : 1400-10-13

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

خواص شگفت انگیز آرژنین تراپی

دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علت باز شدن روزنه های پوست صورت

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

خارش حاملگی

دکتر محمد شیزرپور [ متخصص پوست و مو ]

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

[ 1401-02-21 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مشکلات و عوارض کاشت ابرو در سن غیر مجاز

[ 1401-02-21 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

انواع تومور های ستون فقرات

[ 1401-02-21 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

اولین سونوگرافی واژینال در بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علائم و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) در کلینیک طب فیزیکی

[ 1401-02-21 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

عوامل مؤثر در میزان پاسخ دهی رفع تاتو یا خالکوبی با لیزر کیوسوئیچ

[ 1401-02-21 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

صندل اختصاصی و طبی دوران بارداری

[ 1401-02-21 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آیا انجام عمل ليزيك و لازک برای مبتلايان به قوز قرنيه مجاز است؟

[ 1401-02-21 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

انواع لیزر برای درمان کک و مک

[ 1401-02-21 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

لک زیر چشم به چه دلایلی ایجاد شده و چگونه درمان میشود؟

[ 1401-02-21 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پرولوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-20 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

رفع ضایعات عروق خونی صورت با لیزر

[ 1401-02-20 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

پیلینگ صورت چیست؟

[ 1401-02-20 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

با تزریق ژل بینی چه معایبی در بینی رفع میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

سونوگرافی جنین دو قلو در هفته چندم انجام میشود؟

[ 1401-02-20 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انواع مشکلات و بیماری های بیضه چه مواردی هستند؟

[ 1401-02-20 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

رفع و از بین بردن غبغب با لیزر لیپولیز

[ 1401-02-19 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

[ 1401-02-19 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

با وجود کمردرد راحت بخوابید

[ 1401-02-19 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت چیست؟

[ 1401-02-19 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

اسکلروتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1401-02-19 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

روشن سازی و رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی زنان

[ 1401-02-19 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر مریم تابع - متخصص پوست ، مو وزیبایی
دکتر مریم تابع

متخصص پوست ، مو وزیبایی


www.drtabe.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهین عباسپور - پوست ، مو و زیبایی
دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


www.drabbaspour.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت