facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
زیبایی چشم و ابرو- قسمت اول
دکتر احمد رضائیان - متخصص گوش، حلق و بینی

زیبایی چشم و ابرو- قسمت اول

دکتر احمد رضائیان [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

آدرس وب سایت : www.drrezaeian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، جنب بانک پاسارگاد ، ساختمان هزاره ، طبقه دوم ، واحد 23 تلفن مطب : 32234622 - 031
زیبایی چشم و ابرو- قسمت اول

چشم ها و ابروان شما ، نه تنها در نهایت زیبایی و کمال ، برای بینایی و محافظت از آن آفریده شده اند؛ بلکه در بروز حالات روحی و احساسات درونی نیز نقش بسزایی دارند ، و در مواردی می توان از حالت ظاهری آن ها ، به حالات شخصیتی گوناگون افراد ، از جمله عصبانیت ، آرامش ، لبخند ، عجز و ناتوانی ، تواضع ، تکبر و... پی برد.

راه های مراقبت از ابروها ، چشم ها و مژگان
ابروها و مژگان ، طبیعتی همانندموی سر دارند ، و دوره حیات و دوره تجدید رویش آن ها ، به توجه و تقویت نیاز دارد. دم کرده زیر ، کمپرسی خوب برای تقویت و مرتب نگه داشتن ابروهاست:
بابونه ، برگ مریم گلی ، گل گندم ، شاتره و گزنه سفید را به نسبت مساوی ، مانند چای ، در آب جوشیده دم ، و آن را از صافی تمیز و ضدعفونی شده رد کرده ، در یک بطری ضدعفونی شده کوچک ، در یخچال نگهداری کنید. هر شب ، مقداری از این محلول را با پنبه ، روی مژه ها و ابروها کمپرس کنید و صبح روز بعد ، آن را بشویید.

▪ برای تقویت مژه ها هم ، این کرم ، خالی از فایده نیست:
ده گرم روغن کرچک ، دو گرم شیره سبز پوست سبز گردو و دو قطره اساس لاوندر را مخلوط می کنیم و خوب می زنیم. کرم نرم حاصل را هر شب بعد از تمیز کردن مژه ها از آرایش ، روی آن ها می مالیم ، و صبح روز بعد ، آن را می شوییم.

▪ برای تقویت پوست دور چشم و کمک کردن به حفظ آب درون آن ، از لوسیون زیر می توانیم استفاده کنیم:
پنجاه گرم روغن جوانه گندم و صدگرم خیسانده روغن رومارن را با هم مخلوط می کنیم و هرشب ، بعد از پاکسازی پوست از آرایش و جرم های روزانه ، لوسیون را روی پوست دور چشم می زنیم. این لوسیون اگر بعد از شست و شوی چشم ، در حالی که هنوز پوست رطوبت دارد استفاده شود ، نتیجه بهتری خواهد داشت.

از ژل ها و کرم های آماده هم می توان استفاده کرد ، اما بهتر است بدانید در ساخت موادی که به صورت بهداشتی و تجاری تهیه می شوند ، ماده نگهدارنده وجود دارد ، که برای بدن مفید نیست. پس ، با کمی حوصله ، از مواد ساخته شده توسط خودتان استفاده کنید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
تشخيص و درمان زودرس ديابت مي تواند در جلوگيري از كاهش بينايي بسيار موثر باشد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان