facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
زیبایی چشم و ابرو- قسمت دوم
دکتر احمد رضائیان - متخصص گوش، حلق و بینی

زیبایی چشم و ابرو- قسمت دوم

دکتر احمد رضائیان [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

آدرس وب سایت : www.drrezaeian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، جنب بانک پاسارگاد ، ساختمان هزاره ، طبقه دوم ، واحد 23 تلفن مطب : 32234622 - 031
زیبایی چشم و ابرو- قسمت دوم

▪ چشم ها
برای تسکین چشم های خسته ، می توان از دم کرده ساده بابونه در آب مقطر استفاده کرد. مقداری بابونه را در آب مقطر دم ، و سپس آن را از صافی ضدعفونی رد کرده ، در شیشه ای تمیز در یخچال نگهداری می کنیم. هر شب ، چشم ها را با آن کمپرس می کنیم. همچنین ، کمپرس یخ هم برای از بین بردن خستگی چشم ها ، پف آلودگی و از بین بردن بسیاری از حالات آلرژیک که برای چشم حادث می شود ، مفید است. برای از بین بردن پف چشم ها ، می توانیم از جوشانده رازیانه یا گیاه دم اسب به شکل کمپرس نیم گرم نیز استفاده کنیم. شست و شوی چشم ها با چای تازه دم هم ، باعث تمیزی و شفافی آن ها و زدودن غبار از درون چشم ها می شود.

اگر می خواهید چشمانی بسیار براق داشته باشید ، ریختن یک قطره لیموترش درون چشم ها ( البته ، گهگاه ) ، این امکان را به شما می دهد. برای از بین بردن تیرگی و حلقه دور چشم که بسیاری از آن رنج می برند تهیه خیسانده گل درخت زیرفون و کمپرس چشم ها با آن ، نیز بسیار نافع است.

فرم دلخواه چشم و ابرو
پیرایش صحیح و رفع معایب فرمی و ظاهری ، می تواند جلوه ای زیبا به چشم ها و ابروها ببخشد.

▪ اصلاح معایب چشم ها
با استفاده از رنگ های متنوع سایه و کرم پودر ، می توانیم قسمت زیادی از معایب چشم ها را بپوشانیم.

▪ چشم های تنگ و نزدیک به هم
بعد از زدن کرم پودر به تمام صورت و پشت پلک ها ، برای دور کردن چشم ها از هم ، باید قسمت داخل چشم ها به طرف بینی را با سایه ای روشن و متناسب با رنگ پوست و لباس بپوشانیم و لبه بیرونی چشم ها را از تنالیته همان رنگ ولی سیرتر ، به طرف بیرون و بالا فرم بدهیم. خط چشم باید در قسمت داخلی به طرف بینی ، بسیار ظریف و در حد مژه ها کشیده شود و گاهی هم تا نیمه های چشم ، نیازی به خط نیست. لبه های بیرونی را به طرف بیرون و بالا می کشیم. چشم ها در این صورت ، دورتر از هم و درشت تر جلوه خواهند کرد. قوس ابرو را نیز به وسیله مداد ، بالا می بریم.

▪ چشم های برآمده و پف دار
با ترکیبی دقیق و لطیف از رنگ های تیره و گرم ، مثل ترکیب قهوه ای با کمی اخرا یا گلبهی ، تمام سطح پلک را می پوشانیم. روی پلک بالای مژه ها از این ترکیب اما سیرتر به کار می رود. خط چشم در این حالت ، کامل کشیده می شود ( از لبه داخلی تا لبه خارجی). برای از بین بردن حلقه قهوه ای زیر چشم ، قبل از آرایش ، کمی از کرم پودر را با رنگ نارنجی بسیار ملایم ترکیب می کنیم و حلقه های قهوه ای را می پوشانیم. سپس به زدن کرم پودر اقدام می کنیم و بعد از آن ، روی حلقه تیره رنگ را کرم پودر درجه روشن تر می زنیم تا چشم ها ، جوان تر به نظر بیایند.

▪ ابروها
برای تمیز کردن ابروها ، به یک موچین ، قیچی تیز ، پنبه ، الکل و کمی محلول دم کرده که برای کمپرس ابرو به کار می رود ، احتیاج داریم. قبل از تمیز کردن ابروها ، آن ها را با پنبه و محلول کمپرس نرم می کنیم. در حالت طبیعی ، تاج ابرو با گوشه چشم ، در یک خط قرار می گیرد و انتهای بیرونی چشم ، با انتهای ابرو ، زوایه ای چهل و پنج درجه می سازد و قوس ابرو ، روی برجستگی استخوان بالای چشم قرار می گیرد.

در صورتی که ابروهای شما دچار ریختگی هستند ، بهتر است از مداد ابرو برای دادن حالت طبیعی به آن استفاده کنید و یا تتوی موقت ، که خودتان نیز قادر به استفاده از آن در منزل هستید ، اما تتوهای دایم ، اصلا توصیه نمی شوند.

هنگام برداشتن موهای ابرو با پنبه و الکل ، مدام محل را ضدعفونی کنید و منافذ خروج مو را ببندید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
پرورش بهتر ، فرزند سالمتر ، با شير مادر


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان