سوال :

با عرض سلام خدمت شما دكتر محترم پسرى هستم 22 ساله به تجويز پزشك از لايه بردار ترتينوئين استفاده ميكنم ميخاستم بپرسم با استفاده از لايه بردار پوست نازك ميشه ؟ چون با استفاده از لايه بردار قسمت پايين لپم انگار ناهموار هست در صورتى كه اصلا اين ناحيه جوش شديدى نميزنم ! دليلش چيه و اينكه ترتينويين رو ادامه بدم ؟ تشكر


دکتر فاطمه عندلیب :

درود و ادب . ترتینوئین را اطراف چشم و دهان مصرف نکنید چون باعث پوسته ریزی و قرمزی می شود و ضمنا حین مصرف ترتینوئین پوست نسبت به نور حساس می شود نه اینکه نازک شود و باید در طول روز حتما از یک ضدآفتاب مناسب پوست خود را استفاده کنید . [1400-12-04]


پاسخ سوال پزشکیدرمان لک لایه برداری پوست

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، بن بست پارکینگ عمومی توحید ، مجتمع آسمان ، طبقه چهارم
تلفن : 36260819 - 031

اندولیفت غبغب چیست؟ هزینه، مزایا، ماندگاری + عکس قبل و بعد

دکتر اکبر مزروعی [ پوست ، مو و زیبایی ]
هالوكس ريجيدوسدکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
جوش یکی از عوارض درمان های ترکیبی اسکار آکنهدکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
اگزمای ناحیه پوشک در کودکان چیست و چگونه درمان میشود؟دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]
عكس راديولوژی برای تشخیص شکستگی بینی در منزلآقای امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]
درمان حاملگی مولدکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]
چگونه قد بلند شويمدکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
مزوتراپی پوست در اصفهان توسط پزشک متخصص در کلینیک صدفکلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]
تاری دید و سردرد مرتبط با مشکلات چشمیدکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]
اسپرم اهدایی از برادر، برادر شوهر و دیگر آشنایاندکتر عنایت الله ایزدی [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت