شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین - پرتال اطلاع رساني

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]آدرس وب سایت : www.pezeshkonline.ir

از لحاظ علمی رادیو فرکانسی یا آر اف یک ابزار غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی است که برای تغییر شکل بدن و صورت از زیر لایه سطحی پوست، مورد استفاده قرار می گیرد.این روش از دستگاه های پیچیده ای استفاده می کند که به طور خاص برای رفع رایج ترین مشکلات پیری پوست در زنان و مردان طراحی شده اند،مشکلاتی مانند چین و چروک، بافت های بیش از حد چربی و سلولیت cellulite.
در روش آر اف از امواج رادیویی استفاده می شود که اساسا انرژی گرمائی هستند و برای بازسازی بافت و بهبود انعطاف پذیری و تولید کلاژن جدید استفاده می شود.
بر خلاف فرایندهای تهاجمی که بر روی بیرونی ترین لایه پوست تاثیر می گذارند،گرمای مربوط به آر اف اساسا روی عمیق ترین لایه های پوست، یعنی درم dermis، تاثیر می گذارد؛ بدون اینکه تاثیری روی لایه های بیرونی پوست از جمله اپیدرم epidermis داشته باشد.
گرما تحریک کننده ای است که باعث انقباض بافت های زیرین پوست می شود، به ویژه در لایه درم؛بافت های نرم در این قسمت پوست فشرده و منقبض می شوند و حتی کلاژن جدید تولید می کنند که البته این فرایندها ماه ها طول می کشد تا کامل شود.
با وجود کلاژن جدید و سالم که در عمیق ترین لایه پوست ظاهر می شود،قرار گرفتن هر چه بیشتر این بافت نرم در معرض امواج رادیو فرکانسی به جوان تر شدن و سفت شدن این بافت کمک می کند.

راه های زیباسازی پوست

آنچه در این مطلب میخوانید

مزایای استفاده از آر اف پوست

دیگر مزیت ها و موارد استفاده روش آر اف عبارتند از:
کاهش و برطرف کردن سلولیت
کاهش چربی بدن
سفت کردن پوست
ترمیم پس از عمل لیپوساکشن
اصلاح خطوط روی بدن
عوارض آر اف پوست
روشآر اف دارای کمترین میزان عوارض جانبی استکه رایج ترین عوارض مربوط به آن عبارتند از:
قرمزی روی پوست
التهاب خفیف
حساس شدن بیش از حد بخش تحت درمان
فرورفتگی روی پوست

برخی نیز ممکن است دچار کبودی و تاول در زمان درمان شوند.
دستگاه آر اف به شکل های مختلفی در جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

سیستم آر اف فرکشنال میکرونیدل

روش آر اف فرکشنال میکرونیدل یک تکنولوژی ایده آل برای لیفت پوست، سفت کردن و جوانسازی پوست استکه از طریقروش نسبتا تهاجمی میکرونیدل انجام می شود و انرژی کنترل شده آر اف به طور مستقیم به بخش های مختلف عمق پوست منتقل می شود.
این روش برای انواع پوست ها با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است و دارای کمترین میزان عوارض جانبی بوده است.
روش آر اف فرکشنال میکرونیدل برای رفع مشکلات مختلف،از جمله هیپرپیگمانتاسیون hyperpigmentation ، چین و چروک های عمیق و کم عمق، آکنه و زخم های نشات گرفته از جوش ها استفاده می شود.
انرژی آر اف از نوک سوزن منتقل می شود و باعث وارد شدن آسیب کمتر به پوست اطراف می شود. این مسئله کمترین ناراحتی و کمترین زمان درمانی را به دنبال دارد.

جوانسازی پوست با لیزر اسکارلت

اسکارلت یک فناوری جدید است که فرکانس رادیویی یا آر اف را از طریق الکترودهای میکرونیدل مستقیما به سطح پوست ارسال می کند.این روشبرای تحریک تولید کلاژن به منظور بهبود شلی پوست، بهبود چین و چروک، رفع جای جوش و برطرف کردن منافذ باز و ترک های پوستی ناشی از بارداری استفاده می شود.
تاثیر استفاده از لیزر اسکارلت در افراد مختلف یکسان نیست،اما در بسیاری موارد بهبود بافت پوست طی چند روز نمایان می شود. به علاوه تولید کلاژن در بدن به زمان زیادی نیاز دارد، بنابراین سفت شدن پوست و نتایج نهایی طی 6 ماه خود را نشان می دهند.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ Microneedling که القا کلاژن نیز نامیده می شود، مورد توجه افراد زیادی است.متخصصین پوست سال های زیادی است که از میکرونیدلینگ برای درمان زخم های پوستی استفاده می کنند،اما اخیرا میکرونیدلینگ محبوبیت زیادی به دست آورده چرا که دستگاه دستی آن به نام dermaroller یا دستگاه میکرونیدلینگ که قابل استفاده در خانه هم هست، وارد بازار شده است.
اما آیا میکرونیدلینگ واقعا برای رفع جای جوش و چین و چروک موثر است؟دکتر سونوآ Sonoa Au متخصص پوست در نیویورک در رابطه با میکرونیدلینگ می گوید: میکرونیدلینگ با دستگاهی انجام می شود که پوشیده از سوزن های ریز و کوچک استکه فرورفتگی هایی روی صورت ایجاد می کند.این فرورفتگی ها نقش درمانی دارند زیرا باعث بروز آسیب های جزئی می شوند و پوست را در تولید کلاژن تحریک می کنند، خطوط نازک را پر می کنند، پوست پرتر به نظر می رسد و در نتیجه باعث جوان شدن پوست می شود.
میکرونیدلینگروش مناسبی برای درمان زخم های ناشی از جوش، چین و چروک ها یا نشانه های خراشیدگی می باشد.

جوانسازی پوست با سرما درمانی یا کرایوتراپی

کرایوتراپی یا سرما درمانی عبارت است از قرار گرفتن کلی یا موضعی بدن در مقابل سرمای زیر صفر درجه تا به این ترتیب از تاثیرات و مزیت های چند گانه آن استفاده شود.روش کرایوتراپی روند پیری پوست را آهسته می کند.
کرایوتراپی یا سرما درمانی سال هاست در روند سلامتی و زیبایی برای حفظ سلامت پوست استفاده می شود.روش کرایوتراپی با افزایش جوانسازی سلول ها، بهبود تون پوست، کاهش علائم چین و چروک، سفت کردن پوست و افزایش سطح کلاژن به درمان پیری پوست و بهبود علائم پوستی کمک می کند.
به مدت 10 دقیقه قرار گرفتن در معرض هوای سرد تولید کلاژن را در بخش های عمیق تر پوست فعال می کند،ظرفیت پوست برای جوانسازی خود را بهبود می بخشد، باعث بهبود انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست می شود و در نتیجه باعث می شود پوست صاف تر و جوان تر به نظر برسد.روش کرایوتراپی یا سرما درمانی را می توانید در حالیکه پوستتان آرایش دارد، انجام دهید.

جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال برای رفع مشکلاتی مانند زخم های ناشی از جوش ، چروک های پایدار، افتادگی پوست و کاهش حجم بافت های پوستی استفاده می شود.
هدف اصلی لیزر CO2 فرکشنال لایه برداری تمام سطح اپیدرم و الاستیس درم استکه این کار با استفاده از گرمایی انجام می شود که به زیر لایه درم هدایت می شود.این لیزر دارای تاثیر دوگانه است به این ترتیب که در درجه اول باعث تولید کلاژن های جدید شده و همچنین باعث تبخیر آب موجود در بافت ها می شود.فرکشنال به معنای برداشتن تنها بخش کوچکی از پوست است که در یک زمان برداشته می شود، معمولاتنها 5 تا 10 درصد پوست تحت درمان قرار می گیرد.این روش با تاباندن انرژی نوری گازی دی اکسید کربن و تفکیک شدن آن به صدها اشعه کوچک تر انرژی گرمایی انجام می شود که سبب تبخیر لایه پوستی در شرایط کنترل شده می شود.در طول یک سال تنها 20 درصد از پوست به این روش درمان می شود، زیرا اگر بیشتر از این مقدار تحت درمان قرار گیرد، پوست قادر به بازسازی خود نخواهد بود.

جوانسازی پوست با پی آر پی

پلاسما غنی از پلاکت Platelet-rich plasma یا پی آر پی ماده ای است که برای تسریع بهبود در هنگام تزریق استفاده می شود.پلاسما بخشی از خون است که حاوی فاکتورهای خاص یا پروتئین هایی است که به لخته شدن خون کمک می کند.پلاسما همچنین حاوی پروتئینی است که از رشد سلول ها محافطت می کند.محققان پی آر پی یا پلاسما غنی از پلاکت را با جدا کردن پلاسما از خون و غلیظ کردن آن به دست آوردند.
اعتقاد در روش پی آر پی این است کهتزریق پی آر پی بافت های آسیب دیده بدن را تحریک می کندوسلول های جدید و سالم تولید کند.محققان معتقدنداز آنجایی که عوامل رشد بافت در نمونه آماده شده برای تزریق بیشتر هستند، این امر باعث می شود بافت های بدن سریعتر بهبود پیدا کنند.
این روش هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز دارد، اما با این حالافراد مشهوری از جمله بازیگر هالیوود کیم کارداشیان از روش پی آر پی برای جوان نشان دادن صورت خود استفاده کرد.

جوانسازی پوست به روش لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یک روش بی خطر و جایگزین مناسبی برای جراحی پوست صورت است. لیفت صورت با نخ یک روش غیر تهاجمی است ومی تواند شل شدن پوست اطراف گونه ها، خط فک و گردن را خیلی سریع و بدون خطر جدی برطرف کند. در این روش از نخ های خاصی استفاده می شود تا پوست های تغییر شکل داده و بافت های صورت به صورت مخفیانه در محل خود نگه داشته شوند. در این روش برای به حداقل رساندن هر گونه اثر جراحی از نخ های نامرعی استفاده می شود.
روش لیفت صورت با نخ طی یک تا دو ساعت انجام می شود و معمولا بدون بیهوشی است.در طول انجام این فرایندجراح نخ های نازکی را با برش های کوچکی وارد صورت می کند. این نخ ها به بافت پوست متصل می شوند و سپس به عقب کشیده می شوند تا پوست صورت صاف شود.تاثیر این روش فوری است. زمانی که نخ ها گره زده می شوند، زیر پوست مخفی می شوند و هر گونه زخم ناشی از آن نیز غیر قابل مشاهده خواهد بود.

شبکه پزشک آنلاین در برگیرنده اطلاعات وسیع در حوزه پزشکی می باشد. در این مجموعه می توانید مطالب مفید و مستندی را پیرامون تغذیه، پوست و مو، زنان و زایمان و ... بیابید. همچنین امکان دسترسی به پرسش و پاسخ پزشکی در این حوزه ها را داشته باشید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

مراقبت های ویژه و نکات قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

بیماری ام اف چیست

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

خوبی یا بدی های حجامت و تفاوت های آن با اهدای خون

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

علت خشک شدن و درد انگشتان دست بعد از خواب

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

واسکولاریته در سونوگرافی چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

ادامه درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

فتق چیست

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت