facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

مارچوبه، خواص و مضرات (قسمت دوم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

مارچوبه، خواص و مضرات (قسمت دوم)

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
مارچوبه، خواص و مضرات (قسمت دوم)

کمک به بینایی
مارچوبه، منبع خوبی از ویتامین A است که برای سلامت بینایی ضروری است، این ماده به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان از شبکیه چشم در برابر رادیکالهای بدون اکسیژن، محافظت میکند.

گیاه ادرار آور
مارچوبه، گیاهی ادرارآور است و حجم ادرار را افزایش میدهد و بدین ترتیب باعث سم زدایی و بیرون راندن سموم از بدن می شود.

از بین بردن لکه های پوستی
یکی دیگر از مزایای استفاده از مارچوبه در رژیم غذایی شما این است که لکه های پوستی مانند آثار آکنه، جوش ها و علایم دیگر را کاهش می دهد و این مزیت مارچوبه به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها وویتامین c و ویتامین E در آن است.این آنتی اکسیدان ها از سلول های پوست در برابر آسیب های اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند بنابراین علایم پیری را کاهش می دهند.

ساقه هایی که سریعاً چوبی میشوند
تمام سبزیجات بر خلاف محصولات حیوانی وقتی برداشت میشود، نمی میرند و همچنان برخی از فعالیتهای متابولیکی خود را حفظ میکند. این فعالیتها عبارت اند از: دریافت اکسیژن، تجزیه نشاسته و قند، آزاد کردن دی اکسید کربن و ... . البته میزان اینگونه فعالیتهای گیاه به فعالیت تنفسی گیاه بستگی دارد. فعالیت تنفسی مارچوبه از سایر گیاهان بیشتر است. به همین علت زودتر از سایر گیاهان آب خود را از دست داده، سخت و چوبی میشود. برای جلوگیری از این فرآیند میتوان انتهای مارچوبه را در یک پارچه مرطوب پیچید و در یخچال قرار داد. ولی با این روش حد اکثر تا 48 ساعت باید گیاه را مصرف کرد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
كودكي كه با ترس و خشونت زندگي مي‌كند ، هرگز اعتماد به نفس كافي ندارد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان