facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت ششم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اند ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت ششم)

خواص دیگر رازیانه
رازیانه نقش اساسی را در درمان هیرسوتیسم که تجمع موهای زائددر صورت و اندام زنان است ایفا می کند و مصرف مکرر آن باعث نازک شدن و کاهش موهای زائد خواهد شد.
از دیگر مزایای مصرف رازیانه می توانیم به افزایش قدرت بینایی اشاره نماییم. علاوه بر این ها به دلیل سرشار بودن از استروژن باعث طراوت و رفع چروک پوست می شود
رازیانه ادرارآور بوده وباعث افزایش خون قاعدگی می شود همچنین می توانید از آن به عنوان پاد زهری برای سم های حیوانی استفاده کنید برای اینکار تنها کافی است ریشه این گیاه را با عسل مخلوط کرده و بر روی محل گزیدی بگذارید.
برای درمان بیماری هایی نظیر تپش قلب و غش کردن های مکرر تنها کافی است عرق رازیانه را با گل گاوزبان جوشانده و میل نمایید.

موارد منع مصرف
بارداری و شیردهی

در حال حاضر اطلاعات زیادی در رابطه با این گیاه در این زمینه در دسترس نیست، اما توصیه می شود قبل از مصرف حتماً با پزشک متخصص مشورت صورت گیرد.

شرایط حساس به هورمون
رازیانه می تواند اثری مشابه هورمون استروژن داشته باشد. بنابراین چنانچه در شرایطی قرار دارید که وخامت آن بر اثر استروژن بیشتر می شود، از مصرف این گیاه خودداری نمائید.

افراد مبتلا به بیماری کلیوی
به دلیل سطح پتاسیم بالایی که در رازیانه وجود دارد افرادی که مبتلا به بیماری های کلیوی هستند، می بایست مصرف این گیاه را محدود سازند.از دیگر تاثیرات جانبی رازیانه، احتمال کاهش نیروی جنسی در آقایان و لاغری در خانمها می باشد.ک

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
سوء تغذيه زمينه را براي عفونتها و بيماريها مساعد مي نمايد از آن جلوگيري كنيم


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان