دکتر جمال الدین حسن زاده - متخصص پوست و مو

برداشتن خال و آنچه باید قبل از آن بدانید

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drhassanzadeh.net
آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم تلفن مطب : 33246361 - 087

خال‎ ها ضایعات کوچک رایجی هستند که اغلب افراد حداقل در یک جا از صورت یا بدن خود، یکی از آنها را دارند. رنگ خال ها معمولا قهوه ای است با این وجود خال هایی به رنگ آبی تیره، سیاه و مایل به صورتی نیز وجود دارد. در واقع خال ها میتوانند در رنگ های متنوعی باشند. این ضایعات پوستی به صورت تکی یا گروهی روی پوست دیده میشوند. همچنین خال ها می توانند صاف و هموار، برآمده و یا منحنی شکل باشند.

البته در مواردی هم خال ها می توانند موجب آزار فرد باشند به طوری که یا در جای نامناسب باشند و با اندازه غیر معمول و به تعداد نامطلوب مثلا در صورت دیده شوند. محققان بر این باورند که خال های هر فرد قبل از اینکه حتی متولد شود، مشخص و معین هستند. در طول بیست سال اول زندگی، خال ها شروع به ظاهر شدن می کنند. تغییر در سطح هورمون ها در مراحل مختلف زندگی مانند دوران بلوغ و بارداری می تواند باعث ظهور و تغییر خال ها مانند بزرگ تر شدن و تیره تر شدن آن ها، شود.

برداشتن خال با لیزر ساده ترین روش برای خلاص شدن از شر خال های دردسرساز است. در کلینیک دکتر جمال الدین حسن زاده برداشتن خال با لیزر در سنندج با بهترین نتایج، بدون درد و ایجاد اسکار انجام میشود. پل ارتباطی ما برای ارائه مشاوره به شما عزیزان شماره تلفن 33246361 - 087 می باشد.

علت ایجاد خال ها

با اینکه هیچکس مطمئن نیست چه عاملی باعث بروز و ظهور خال ها میشود؛ اما برخی از محققان معتقداند تعداد خال ها در بدن افراد به طور ژنتیکی تعیین میشود.علاوه بر این هیچ روش شناخته شده ای برای جلوگیری از ظهور خال ها وجود ندارد، با این حال بسیاری بر این باورند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث گسترش خال ها خواهد شد. خال ها به ندرت سرطانی هستند؛ با این وجود اگر شما خال یا خال هایی دارید که به طور ناگهانی تغییر کرده اند و یا ظاهری غیرمعمول دارند، توصیه می شود با مراجعه به متخصص پوست برای بررسی آن اقدام نمایید.

کاندیدای مناسب برای برداشت خال با لیزر

بسیاری از زنان و مردان خال هایی دارند که برای درمان با لیزر گزینه های مناسبی هستند. در طی فر آیند برداشتن خال با لیزر ابتدا با دقت خال های شما معاینه می شود تا از غیرسرطانی بودن آنها اطمینان حاصل شود. خوشبختانه اکثر خال ها خوش خیم هستند و می توان با خیال راحت اقدام به برداشتن آنها با لیزر نمود. انواع دیگر برآمدگی های روی پوست مانند چربی های نابهنجار که به پوست حالت برآمدگی می دهند، نیز می توانند با روش لیزر درمان شوند.

مزایای برداشتن خال با لیزر

اولین مزیت برداشتن خال با لیزر این است که روشی غیرتهاجمی میباشد. در این روش درمان خال، ابتلا به عفونت بطور چشمگیری کاهش می یابد، زیرا بدون ایجاد برش و آسیب به پوست انجام میشود. لیزرها قادراند برای از بین بردن خال در مناطقی از بدن مانند صورت و یا بینی که ممکن است درمان آنها با روش های دیگر سخت باشد، نیز مورد استفاده قرار گیرند.

معایب برداشتن خال با لیزر

یکی از معایب اصلی این روش، عدم دسترسی لیزر به عمق پوست است. در واقع لیزر تنها قادر است خال های سطحی و صاف را درمان کند؛ و خال هایی که ریشه های عمیق دارند نمی توانند به طور مؤثر با لیزر برداشته شوند. نقطه ضعف دیگر برداشتن خال با لیزر این است که لیزر برای از بین بردن خال صورت، خال را تخریب می کند. افرادی که استفاده از این روش را مدنظر دارند، قبل از اینکه تحت درمان قرار گیرند، باید ابتدا تست سرطان بدهند.

روش برداشتن خال با لیزر چگونه است؟

گاهی اوقات خال ها با استفاده از بی حس کننده های پوستی، قیچی و چاقوی جراحی برداشته می شوند. در این روش برداشتن خال صورت، مدت زمان بهبودی طولانی است و منجر به اسکار در محل خال می شود. در موارد دیگر که قرار است از بین بردن خال های صورت به طور کامل انجام شود، لازم است که لایه‎ ضخیمی از پوست برداشته شود. این کار هم می تواند منجر به باقی ماندن جای زخم یا اسکار بسیار قابل توجهی شود و حتی ممکن است این جای زخم نازک شود و ترک بردارد.

یک جایگزین مطلوب تر که منجر به جای زخم نمی شود و به مراتب درد کمتری دارد، استفاده از لیزر است. در اکثر موارد برداشتن خال با لیزر ، نیازی به بی حسی نیست. برخی بیماران در هنگامی که پالس های لیزر به پوست آن ها برخورد می کند در آن ناحیه احساس سوزن سوزن شدن یا احساسی شبیه اینکه یک کش لاستیکی به آن ها برخورد کند، دارند. به منظور از بین بردن خال ، لیزر عروق خونی را می بندد و بافتی که از بین رفته است را تبخیر می کند.

بنابراین نیازی به بریدن پوست یا استفاده از بخیه نیست. علاوه بر این در روش لیزر احتمال باقی ماندن جای زخم خیلی کمتر از روش های دیگر است. بعد از اینکه عمل جراحی با لیزر و از بین بردن خال تمام شد، در محل خال یک حالت پوسته پوسته شدن شکل می گیرد. این حالت معمولاً حدود دو هفته طول می کشد و بعد از آن خوب می شود. در این زمان، ممکن است یک قرمزی کمی در محل پوسته پوسته شده به وجود آید. این قرمزی نیز خود به خود از بین می رود.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر پوست متنوع به صورت سفارشی، بسته به محل و جنس و ظاهر پوست و مو آن ناحیه، لیزر مناسب را انتخاب می کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

بهترین روش برداشتن خال

آیا برداشتن خال با لیزر درد دارد؟

بسیاری از افراد، این روش را بدون درد توصیف می کنند. در برخی موارد ممکن است مقدار کمی بی حس کننده موضعی استفاده شود، با این حال بسیاری از خال ها می توانند به راحتی و بدون بی حسی برداشته شوند. بیماران درمان شده احساس خود را مانند یک سوزش خفیف و یا احساس گرما هنگام برداشتن خال با لیزر توصیف کرده اند. در این روش در صورتی که ناراحتی وجود داشته باشد، آن ناراحتی حداقل و کوتاه است.

در ناحیه تحت درمان حالت پوسته پوسته شدن یا جای زخم ایجاد می شود که برای حدود یک تا دو هفته ادامه خواهد داشت. پس از بهبود کامل، ممکن است ناحیه درمان شده برای چند هفته تا چند ماه کمی صورتی رنگ باشد که با گذشت زمان محو خواهد شد. پوست ناحیه درمان شده صاف تر خواهد بود و به طور کلی با رنگ طبیعی پوست همسان تر به نظر می رسد.

دستورالعملی برای تمیز و سالم نگه داشتن ناحیه درمان شده به بیمار ارائه داده می شود. اکثر خال های کوچک می توانند تنها با یک جلسه جراحی برداشتن خال از بین بروند، اما بسته به اندازه خال و عمق رنگ دانه های آن، ممکن است جلسات درمانی متعددی نیاز باشد.

چه مناطقی از پوست را می توان با این روش درمان کرد؟

روش درمان خال صورت با استفاده از لیزر تقریباً در هر نقطه از صورت و بدن می تواند انجام شود. ابتدا پزشک خال را معاینه می کند و سپس یک برنامه درمانی مؤثر و بی خطر برای شما تجویز می کند.

آیا نتایج این روش دائمی هستند؟

خال ها معمولاً بعد از درمان، رشد مجدد ندارند. اگرچه پزشکان در تلاش هستند که احتمال باقی ماندن اثر خال را به حداقل برسانند، با این حال قسمتی از بافت خال یا ضایعه موجود ممکن است باقی بماند. در این صورت ممکن است برخی خال ها رشد مجدد داشته باشند.

آدرس اینستاگرام دکترحسن زاده

هزینه برداشتن خال با لیزر

هزینه برداشتن خال با لیزر بسته به پزشک، شهری که شما در آن زندگی می کنید و اندازه و تعداد خالی که می خواهید بردارید، متفاوت است. به خاطر داشته باشید که برخی از روشها ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشد. قبل از اینکه برای برداشتن خال هایتان اقدام کنید، مطمئن شوید که پزشک خال را معاینه کرده و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را برآورد نموده است. برای آگاهی از هزینه برداشت خال با لیزر در سنندج می توانید با شماره تلفن 33246361 - 087 تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس یکی از متداول ترین اقدامات در کلینیکهای پوست و لیزر است. با این روش چین و چروکهای صورت رفع می شود؛ سردردهای میگرنی التیام می یابد و مشکل تعریق شدید نیز حل می گردد. توصیه می شود از تزریق بوتاکس نزد افراد غیر پزشک و در مراکز غیر مجاز خودداری نمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روش های مختلف خال برداری

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-30تاریخ بروز رسانی : 1400-03-05

لیزر عروق عنکبوتی کنار بینی

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-24تاریخ بروز رسانی : 1400-02-25

خال بکر چیست؟

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-12-21تاریخ بروز رسانی : 1400-01-17

لیزر IPL برای رفع قرمزی پوست

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-12-10تاریخ بروز رسانی : 1399-12-13

اهداف کوچینگ سلامت سوشانس

دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوانسازی پوست

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

سرطان روده بزرگ یا کولون

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

قابل توجه بیماران لک ، تیرگی پشت کمر و استریا

دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

گرافی پانورکس تمام دیجیتال در چه مواردی انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تاثیر مزوتراپی در سلامت مو و رفع ریزش مو

[ 1400-03-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

گرافی مهره های کمری چگونه انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

تغذیه مناسب برای کنکوری ها

[ 1400-03-31 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

کاشت مو به روش sut چگونه انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

امید درمانی ، چگونه؟

[ 1400-03-31 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

در کلینیک لیزر موهای زائد چه خدماتی ارائه میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

نمونه‌‌برداری از پستان با سوزن ضخیم چه مزایای دارد؟

[ 1400-03-31 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

لیفت بینی مناسب چه کسانی است؟

[ 1400-03-31 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

سندرم باند ایلیوتیبیال یا باند IT چیست؟

[ 1400-03-31 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

مزوتراپی برای پوست چه مزایایی دارد؟

[ 1400-03-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد

[ 1400-03-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چرا انجام سونوگرافی در بارداری ضروری است؟

[ 1400-03-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا پی آر پی روش مناسبی برای جایگزینی موهای از دست رفته است؟

[ 1400-03-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت مو به روشهای FIT و FUT

[ 1400-03-29 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

از چه روشهایی برای کاشت مو میتوان استفاده کرد؟

[ 1400-03-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علت های ریزش مو چیست؟

[ 1400-03-29 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

عوارض احتمالی بیوپسی پستان

[ 1400-03-29 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

عوارض تزریق ژل

[ 1400-03-29 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

سونوگرافی آنومالی اسکن چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1400-03-29 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت چهارم)

[ 1400-03-29 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

موارد قابل تشخیص توسط OPG دندان

[ 1400-03-28 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت