دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی

عوارض تاتو یا خالکوبی ابرو چیست؟

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]آدرس وب سایت : www.doctornazemi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 تلفن مطب : 32240913 - 031

بسیاری از افراد فقط برای اینکه صورت زیبایی داشته باشند بدون تفکر و تحقیق به دنبال راههایی هستند که برای آنها مشکل ایجاد می کند. یکی از این راهها استفاده از تاتوی ابرو می باشد. تاتوی ابرو یک روش قدیمی و آسان با طیف گسترده ای از رنگ ها بوده که ظاهر ابرو را تغییر داده و آن را پرپشت و خوش حالت نشان می دهد. این روش یک روش تقریباً دائمی با عمر طولانی بوده که نیاز به ترمیم دارد. تاتو با رخنه کردن جوهر در لایه ای از پوست همراه است، بنابراین همیشه امکان عفونت و بروز عوارض جانبی دیگر وجود دارد. در بسیاری از موارد، افراد پس از تاتوی ابرو به دلایل مختلف تمایل به پاک کردن تاتوی خود پیدا می کنند. خوشبختانه امروزه روشهای مؤثری برای پاک کردن تاتوهای دائمی وجود دارد که در ادامه معرفی میگردد.

برای پاک کردن تاتو در اصفهان با استفاده از لیزر کیوسوئیچ می توانید به مطب دکتر لادن ناظمی مراجعه نمایید. در این مرکز با بهره گیری از به روزترین ابزار و کارآزموده ترین پرسنل، می توانید شاهد بهترین نتایج باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما از طریق شماره های 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.

عوارض تاتو ابرو

همانطور که میدانید پوست بدن اولین مانع برای ورود هرگونه میکروب می باشد و از آنجایی که در آرایشگاه ها تاتو ابرو را به صورت غیر استریل انجام می دهند ممکن است زمینه ورود میکروب و عفونت ها از طریق سوزن را فراهم شود. علاوه بر این رنگ هایی که از آن برای تاتو ابرو استفاده می کنند می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند و موجب قرمزی، التهاب و خارش پوست شود که در برخی مواقع پزشکان از روی ناچار برای اینگونه افراد داروهای هورمونی تجویز می کنند.

۱. ایجاد ضایعه

از عوارض تاتو ابرو می توان به ایجاد ضایعات پوستی به نام گرانولوما اشاره کرد. این ضایعات در واقع نوعی گلبول های سفید بیگانه خار می باشند که قصد دارند رنگی که در اثر تاتو بر روی پوست ایجاد شده را از بین ببرند به خصوص تاتویی که حاوی جوهر قرمز می باشد، علاوه بر این موجب ایجاد زخم و برآمدگی بر روی پوست خواهد شد.

۲. ایجاد عفونت

از شایع ترین عوارض خالکوبی عفونت آن می باشد و معمولاً پس از گذشت ۱ هفته در فرد ظاهر می شود، زمانی که تاتو بر روی ابرو انجام می شود به همان میزان چشم و اطراف آن تحریک می شود و چشم دچار التهاب شدیدی می شود که در واقع به این عوارض تاتو ابرو سلولیت می گویند.

۳. ابتلا به عفونت باکتریایی

در برخی اوقات عوارض تاتو ابرو می تواند به صورت عفونت های باکتریایی خود را بروز دهد که با علائمی مانند چرک، قرمزی، خارش و … همراه می باشد در واقع زمانی که آرایشگر از وسایل غیر استریل و استاندارد استفاده نکند باعث بروز چنین عفونتی خواهد شد.

۴. احتمال انتقال بیماری

اگر سوزنی که برای تاتو ابرو استفاده می کنند به خون آغشته شده باشد احتمال اینکه ویروس ایدز و هپاتیت به فرد دیگری منتقل شود بسیار زیاد خواهد بود.

5. آسیب به فولیکول های مو

امکان دارد به دلیل فرو رفتن سوزن در عمق پوست، خونریزی به وجود آمده و این مشکل پس از مدتی، سبب پخش شدن رنگدانه ها در پوست شده که باعث خراب شدن ظاهر ابروها می گردد و همچنین سبب وارد کردن آسیب جدی به فولیکول های موی ابرو می شود.

6. واکنش های حساسیتی

رنگ های تاتو (به ویژه رنگ های سبز، قرمز، زرد و آبی) ممکن است باعث بروز حساسیت پوستی شوند و ایجاد احساس خارش پوست در محدوده تاتو کنند. چنین حساسیت هایی حتی سال ها بعد از تاتوکردن هم امکان وقوع دارند.

عوارض تاتو یا خالکوبی ابرو

روشهای پاک کردن تاتو

لیزر

لیزرها با استفاده از پرتوهای نور، رنگدانه های تاتو را از بین می برند و به پاک کردن تاتو کمک می کنند. انرژی نوری که به پوست هدایت می شود، توسط ذرات جوهر خال کوبی که در درم پوست است جذب می شود و جوهر به قطعات کوچک تر خرد می شود. سپس سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن جوهر در طی هفته های بعدی فعالیت می کند و آن را از ناحیه تاتو دور می کند. به این ترتیب که سلول های بیگانه خوار (ماکروفاژها Macrophage) که نقش پاک کردن بدن از عنصرهای خارجی را ایفا می کنند، جوهرهای خرد شده را می بلعند و دفع می کنند. به طورمعمول، جوهرهای سیاه و رنگ های تیره با استفاده از لیزرهای کیوسوئیچ کاملاً از بین می روند درحالی که از بین بردن رنگ های سبک تر مانند زرد و سبز بسیار دشوار است.

رنگدانه تاتو به رنگ تیره که توسط کربن و جوهر سیاه ایجاد شده اند، تمام طول موج های ارسالی از لیزر را جذب می کند و نتایج بهتری را در حذف خال کوبی نشان می دهند، رنگ های دیگر فقط با استفاده از لیزرهای انتخاب شده بر اساس رنگدانه ها، قابل درمان هستند و به جلسات درمانی بیشتر نیاز دارند و البته کمتر به نتایج مطلوب در روند محو کردن تاتو منجر می شوند.

جراحی شکاف پوست

شکاف پوست جراحی ویژه ای است که توسط متخصص و جراح صورت می گیرد. شکاف پوست جزو نامطلوب ترین روش های پاک کردن تاتو در نظر گرفته می شود؛ زیرا در این حالت بخشی از پوست برید و از بدن جدا می گردد. تنها ویژگی خوشایند این روش آن است که به در کوتاهترین مدت زمان تاتوی موجود از بین می رود؛ ولی عوارضی که به دنبال خواهد داشت، بدون شک زخم های شدیدی را بر روی پوست جا خواهد گذاشت. جراح بعد از جدا کردن محل تاتو بقیه ی بخش ها را بخیه می زند.

پلاسما جت

یکی دیگر از روش های پاک کردن دائمی تاتو بدون آنکه اثری از آن باقی بماند، پاک کردن تاتو با پلاسما جت است. این روش پاک کردن تاتو به چند دلیل مورد استقبال بی نظیر افرادی قرار گرفته است که به دلایل مختلف از تاتوی خود ناراضی هستند. یکی از این دلایل، سرعت بسیار بالای نتیجه بخشی است که معمولاً تا نهایتاً سه جلسه تاتو به طور کامل پاک خواهد شد. مزیت دیگری که این روش دارد، مقرون به صرفه بودن آن است که در انتخاب بسیاری از افراد تأثیر می گذارد. با وجود مزیت های بالای این روش، همچنین پاک کردن تاتو با لیزر پیشنهاد بهتری محسوب می شود.

درم ابریژن

در این روش ابتدا یک محلول بیحس کننده روی پوست شما اسپری می شود و سپس پوست شما توسط سمباده مخصوص، لایه برداری می شود تا لایه های سطحی پوست کنار رفته و لایه هایی که فاقد جوهر تاتو هستند از زیر آن نمایان شوند. انجام این کار همچنین باعث می شود که جوهر تاتو از درون پوست بیرون کشیده شود. قبل از انجام این کار به پوست شما محلول بی حس کننده زده می شود. انجام این روش می تواند دردناک باشد و معمولاً با خونریزی همراه است. پوست شما احتمالاً تا یک هفته (ده روز) همچنان سوزش و درد خواهد داشت و برای بهبودی ناحیه ی تحت درمان به شما پماد مخصوص داده می شود که باید مرتباً مصرف کنید. در نظر داشته باشید که مانند روش لیزر، در روش درم ابریژن نیز ممکن است تاتوی شما به طور کامل از بین نرود. در صورتی که پوست شما مستعد لکه شدن یا شکل گیری جای زخم است، این روش برای شما توصیه نمی شود.

اسید گلیکولیک

استفاده از اسید گلیکولیک برای از بین بردن تتو یکی از روش های محبوب است. این فرایند شامل حذف لایه های بالای پوست با استفاده از یک کوکتل اسیدی است. پس از اعمال اسید، پوست مرده خراشیده شده و جدا می شود. با گذشت زمان پوست جدیدی در جای آن قرار می گیرد و بعد از چند جلسه، تتو کم رنگ می شود. اگرچه این روش را می توان در خانه انجام داد؛ اما اکیداً توصیه می شود این کار را تحت نظر پزشک و با استفاده از امکانات مناسب انجام دهید. بخصوص زمانی که بخواهید تاتوی ابرو را بردارید، نباید ریسک کنید تا خطری متوجه چشم های شما نشود.

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

کرایوسرجری

در روش کرایوسرجری، ناحیه تاتو شده به کمک نیتروژن مایع فریز می شود و در واقع سوزانده شده و کنار می رود. در روش پیلینگ شیمیایی نیز، محلول لایه بردار روی پوست مالیده می شود و مشابه با روش کرایوسرجری، باعث تشکیل تاول هایی روی پوست می شود که پس از بهبودی این تاول ها، پوست لایه برداری شده و لایه ی جدیدی روی آن تشکیل می شود. در نظر داشته باشید که ممکن است روش های کرایوسرجری و پیلینگ نتوانند تاتوی شما را به طور کامل پاک کنند. همچنین این روش ها به اندازه ی روش لیزر درمانی مؤثر نیستند.

تاتو برای چه کسانی ضرر دارد؟

انجام تاتو برای خانم های باردار و افرادی که سابقه بیماری دیابت و بیماری قلبی را دارند ممنوع می باشد. به این دلیل که تاتو بر روی سیستم ایمنی اثر می گذارد و باعث تحریک آن و ورود میکروبها و بیماری ها به بدن شخص می شود.

دکتر لادن ناظمی، با سالها تجربه در زمینه درمان کک و مک در اصفهان، آماده ارائه خدمت در این زمینه به شما مراجعین محترم می باشد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید؛ یا تمایل دارید جهت انجام اقدامات جوانسازی ، درمان مشکلات و بیماری های پوستی و دیگر خدمات مراکز پوست از تجربه و مهارت ایشان بهره مند شوید؛ با شماره تلفن 32240913 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

لیزر تاتو چه روشی است؟

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-11-13تاریخ بروز رسانی : 1400-11-14

روش های پاک کردن تاتو

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-21تاریخ بروز رسانی : 1400-04-22

لیزر کربن پیل؛ مراحل انجام کربن پیل با لیزر و لایه برداری پوست

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

درمان ریزش مو سکه ای با تزریق کورتون رقیق شده

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

علائم و نشانه های پیری پوست چیست؟

[ 1401-06-28 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر کربن پیل؛ مراحل انجام کربن پیل با لیزر و لایه برداری پوست

[ 1401-06-27 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوتراپی آلت برای درمان مشکلات جنسی مردان

[ 1401-06-27 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوارض کاهش وزن و لاغری برای پوست صورت و بدن چیست؟

[ 1401-06-27 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا خالکوبی یا تاتو به طور کامل پاک میشود؟

[ 1401-06-27 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

مراقبت های پس از جراحی لیزری دیسک گردن

[ 1401-06-27 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

خطرات امواج فراصوت سونوگرافی

[ 1401-06-27 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان قفل شدن انگشتان دست با روشهای سرپایی طب فیزیکی

[ 1401-06-27 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تفاوت متخصصان نفرولوژی و اورولوژی در چیست؟

[ 1401-06-27 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

علت خطوط روی ناخن و راه های درمان آنها

[ 1401-06-27 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

عوارض و مراقبت های بعد از جراحی فلپ پستان

[ 1401-06-27 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

علائم و درمان شکستگی آرنج دست

[ 1401-06-27 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

نکاتی که لازم است قبل از بلفاروپلاستی بدانید

[ 1401-06-27 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

اوستئیت پوبیس یکی از علل درد کشاله ران

[ 1401-06-27 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

ریزش سکه ای ریش و موی سر چه علل و درمانی دارد؟

[ 1401-06-27 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

درماپن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

[ 1401-06-25 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربرد و عوارض اسپیرونولاکتون برای پوست

[ 1401-06-25 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

[ 1401-06-25 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

تزریق فیلر به شقیقه برای درمان فرو رفتگی شقیقه ها

[ 1401-06-25 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

سونوگرافی داپلر رنگی عروق بند ناف و جفت (رد IUGR)

[ 1401-06-25 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علل تورم بیضه ها

[ 1401-06-25 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

جوانسازی و رفع پف زیر چشم با اندولیفت

[ 1401-06-22 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت