دکتر مسعود جعفری پور - فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت

تخلیه ژل لب از بین بردن تورم بیش از حد یا طولانی مدت فیلر لب

دکتر مسعود جعفری پور [ فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت ]آدرس وب سایت : www.drjafaripour.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم تلفن مطب : 31312355 - 031

برخی افراد به دلایل زیادی از شکل و اندازه لبهای خود ناراضی هستند. بهعنوان مثال، لبهای برخی به مرور زمان و به دلیل افزایش سن نازکتر شده و زیبایی خود را از دست میدهد و این در حالی است که ظاهر لبهای برخی افراد همیشه نازک بوده و انحنای کمتری دارد. با میکاپ میتوان ظاهر لبها را برجسته کرد اما استفاده از رژ لبها معمولا موجب مشکلاتی میشود که از بین آنها میتوان به : تیرگی ناشی از جای رژ در دور لب، ظاهر غیرطبیعی و بیرون زدگی رژ به بالای خط لب اشاره کرد.

فیلرهای لب یا بهعبارتی پرکنندههای لب برای بهبود الگوی طبیعی لبها و داشتن لبهای خوش فرم و برجسته طراحی شدند. فیلرهای نیمه دائمی ژلهای مصنوعی و غیرحیوانی هستند که شبیه اسیدهای هیالورونیک طبیعی بدن عمل میکنند و با نتایج بدون خطر، طولانی مدت و طبیعی همراه هستند. امروزه در بازار ژلهای لب فراوانی وجود دارد ولی از لحاظ مواد تشکیل دهنده و کیفیت استاندارد نیستند.

گاهی اوقات ممکن است از نتایج تزریق ژلها راضی نباشید و دوست داشته باشید آنها را از بین ببرید. تخلیه فیلرهای پوستی HA ( اسید هیالورونیک) با کمک آنزیمی به نام هیالورونیداز خیلی سریع و به راحتی انجام میشود. اما نکته اینجاست، ژلهایی که از محصولات اسید هیالورونیک تهیه نشدند را نمیتوان با آنزیم هیالورونیداز حل کرد.

ژل لب اگر توسط پزشک متخصص انجام شود نیازی به تخلیه ی آن نیست

مزایای تزریق ژلهای لب به شرح زیر است:

ژلهای پرکننده لب موجب حجیم سازی، زیبایی، جذابیت و چشمگیر شدن لبها میشوند

موجب بازسازی و جوانی ظاهر میشود

افتادگی گوشههای دهان را برطرف میکند

غیرتهاجمی است

تقریبا نیازی به دوره بازیابی ندارد. بیمار میتواند بلافاصله بعد از درمان به فعالیتهای طبیعی خود ادامه دهد.

همیشگی نیست و معمولا بعد از مدتی تاثیرات خود را از دست میدهد

تزریقات لب فقط باید توسط متخصصین آموزش دیده و مجرب انجام شود

درمان مناسبی برای گیاهخواران است

متناسب با نیازهای هر فردی است و از طریق آن میتوان به ظاهری زیبا دست یافت

پل ارتباطی:

دکتر جعفری پور با تجربه فراوان در زمینه ی تزریق ژل لب و سایر روش های زیبایی ، به شما تضمین می کند که حجیم سازی لب به بهترین نحو ممکن برای شما انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن : 36266851 - 031 تماس حاصل فرمایید.

تزریق فیلرهای پوستی چگونه انجام میشوند؟

ژلهای پوستی موقت به مقادیر بسیار کم و کنترل شده به سطح زیر پوست نواحی تحت درمان تزریق میشوند. این تزریق باعث صاف شدن، پر شدن و شادابی بیشتر نواحی فرورفته و خط و خطوط میشود.

نتایج این نوع درمان بسته به فیلرهای پوستی معمولا 6 تا 24 ماه ماندگاری دارد.

علل تخلیه فیلرهای پوستی

با وجود اینکه بیماران بیشماری در دنیا وجود دارند که از نتایج درمان زیبایی تزریق ژل راضی هستند اما در این بین افرادی نیز هستند که دوست دارند ژلهای تزریق شده را تخلیه کنند. دلایل عمده تخلیه ژلها عبارتند از:

عدم تقارن

تزریق بیش از حد به برخی نواحی

توده یا برجستگی

واکنشهای آلرژیک

پشیمان شدن یا دلسرد شدن

افزایش تعداد پزشکان ناشی و کمتجربهای که درمان پیچیده تزریق ژل را انجام میدهند موجب شده روش تخلیه ژل امروزه بسیار رواج پیدا کند. عدم تزریق صحیح میتواند منجربه نکروز یا بافت مردگی موضعی شود. بعد از تزریق، ژلها از طریق رگهای خون در بدن جریان یافته و موجب انسداد میشوند. ( بهعنوان مثال، فیلرهای لب میتوانند منجربه کوری شوند)

عوارض جانبی ژل ها بسیار نادر و موقت هستند. اگر فیلرها توسط پزشک مجرب تزریق شوند کاملا سالم و بدون خطر خواهند بود. ممکن است در ناحیه تزریق کبودی یا تورم موقت مشاهده شود.

نکته مهم این است که اگر ژلها بهصورت اشتباه به رگ خونی تزریق شوند موجب عوارض جانبی جدی خواهند شد. این امر جریان خون و اکسیژن به بافتهای اطراف را مسدود کرده و در نهایت منجربه بافت مردگی شود. گاهی اوقات، ممکن است بهدلیل تزریق بیش از حد ژل به لب بیمار تصمیم بگیرد تا مقداری از ژل را تخلیه و لبهای خود کوچکتر کند.

آیا از تزریق فیلرهای پوستی ناراضی هستید؟ در اینجا چگونگی ترمیم آن شرح داده شده است

با وجود اینکه اکثر افراد از تزریق ژل راضی هستند اما سوال اینجاست که اگر بنا به هر دلایلی از نتایج تزریق خود راضی نباشید چطور میتوانید آن را از بین ببرید. در این قسمت به معرفی گزینههای مختلف برای ترمیم نواحی مشکلساز میپردازیم.

( دانستن این حقیقت که تاثیرات تزریق ژلها همیشگی نیستند موجب آسودگی خاطر افرادی میشود که برای اولین بار قصد انجام این کار را دارند و نگران نتایج آن هستند.)

2 هفته صبر کنید

در طول دورهای که لبهای شما دچار تورم شدیدی هستند صبر و حوصله آخرین واژهای است که به گوشتان خواهد رسید. اما واقعیت این است که اگر ظرف کمتر از 48 ساعت بعد از تزریق ناحیه درمان بیش از انتظار متورم، نامتقارن و برجسته شود سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و نترسید.

نفس عمیق بکشید واین نکته را به یاد بیاورید که تورم همیشه بهصورت یکنواخت رخ نمیدهد و تا زمانیکه تمام تورم برطرف نشده نمیتوانید نتایج درمان را ارزیابی کنید. چند روز اول بعد از تزریق ممکن است احساس درد کنید.

اما تورم در یک چشم بهم زدن کاملا برطرف میشود و شما با مشاهده نتایج به قدری خوشحال خواهید شد که هرگونه تورم خفیفی را نادیده خواهید گرفت. ( اما اگر تورم خیلی زیاد و مشکلساز باشد میتوان از داروهای غیرتجویزی و ضدالتهابی نظیر آلیو استفاده کرد. استفاده از یخ نیز میتواند موجب کاهش تورم شود.)

هر فردی بهطور متفاوتی بهبود مییابد. 2 هفته طول میکشد تا بدن بتواند تمام داروی تزریق شده را جذب کند به همین دلیل صبر و شکیبایی در این دوره نقش مهمی را ایفا میکند.

ماساژ فیلر

ماساژ دادن ناحیهای که تزریق شده کمک میکند تا تزریق حدودا 1 ماه ماندگاری داشته باشد. اگر احساس میکنید که ژل در قسمتهایی که مدنظر نبوده جذب شده یا به آن اندازه که دوست دارید صاف و یکنواخت نشده با ماساژ میتوانید شاهد نتایج بهتری باشید. پزشک با کمک انگشتان خود بهآرامی صورت بیمار را ماساژ داده و ژل را به جای اصلی خود هدایت میکند و به شما آموزش میدهد که در صورت نیاز به ماساژ نقطهای در آینده چگونه این کار را انجام دهید.

(چرا ژل جابجا میشود؟ اگر ژل بعد از تزریق حرکت کرد جای تعجب ندارد چراکه پزشک تزریق را اشتباه انجام داده است. هر چه بیمار جوانتر باشد طبیعتا عضلات او محکمتر خواهند بود. برخی مواقع این عضلات موجب حرکت فیلرها میشوند. نگران نباشید در چنین شرایطی معمولا میتوان با ماساژ، فیلر تزریق شده را جابجا کرد.)

تزریقات هیالورونیداز (ویتراز و ویداز)

اگر فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک ( ازجمله رستالین، رستالین لیفت، رستالین سیلک، ژوویدرم اولترا، ژوویدرم اولتوراپلاس و ژوویدرم والوما) را تزریق کنید برای حل کردن ژل باید فقط از آنزیم هیالورونیداز استفاده کنید. از این طریق شما میتوانید صورت خود را به حالت اول بازگردانید بهطوری که انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است.
هیالورونیداز ( ویتراز و ویداز اسامی مختلف یک آنزیم هستند) نوعی داروی تزریقی است و به حل شدن ژل و از بین رفتن تاثیرات آن در قسمتهایی که مدنظر نیست کمک میکند. این آنزیم به اسید هیالورونیک تجزیه میشود و اساسا موجب خنثی شدن درمان میشود.
از آنجایی که ممکن است تزریق هیالورونیداز موجب کبودی و تورم شود این تزریقات را معمولا بهعنوان آخرین گزینه درنظر میگیرند. اما دانستن اینکه چنین راه حلی برای تخلیه ژل وجود دارد معمولا موجب تسکین خاطر بیماران میشود. اگر افراد از تزریقات خود راضی نباشند راه حلی برای مشکلشان وجود دارد. ( بیشتر تزریقات لب معمولا با ژلهای ژوویدرم و رستالین انجام میشود)
نکته بعدی این است: همانطور که تزریقات ژلها برای هر بیماری بهصورت کاملا شخصی انجام میشود تزریقات هیالورونیداز نیز بر اساس نیازهای هر فرد انجام میشود. بهعنوان مثال، اگر فردی دوست داشته باشد که اندازه لبش را کمی کوچکتر کند میتواند با استفاده از هیالورونیداز تغییرات جزئی را در لبهایش ایجاد کند.
آلرت شود
بیشتر افراد زمانی میتوانند نتایج خوبی را از تزریقات فیلرها کسب کنند که تزریقات توسط پزشکان متخصص و مجرب انجام شود نه افراد متقلب. اما با این وجود برخی مواقع بیماران ترجیح میدهند منتظر پاک شدن طبیعی تاثیرات فیلرها نباشند و آن را با روشهای دیگر تخلیه یا از بین ببرند. با مراجعه به یک متخصص پوست و مشورت درباره ژلهای اسیدهیالورونیک میتوانید خیال خود را راحت کنید که در صورت لزوم میتوانید از این گزینه درمانی استفاده کنید.
سوالات متداول درباره تخلیه تزریق لب
به چند جلسه تخلیه ژل نیاز خواهم داشت؟
ممکن است فقط به 1 جلسه نیاز باشد. اما با این وجود با توجه به حجم ژلی که پزشکان میخواهند تخلیه کنند ممکن است به 3 تا 5 جلسه بیشتر نیاز باشد.
پزشکان ممکن است جهت اطمینان از اینکه بیمار از نتایج درمان راضی است یک جلسه پیگیری را برای بیمار درنظر بگیرند. هیالورونیداز و تزریقات پوستی دیگر بهطور همزمان انجام نمیشوند. در چنین شرایطی پزشکان توصیه میکنند قبل از اقدام به تزریق ژل، چند روزی را صبر کنید و اجازه دهید تا ناحیه درمان کاملا آماده شود.

آیا تخلیه ژل لب موجب آسیب میشود؟
این درمان نیز همانند درمانهای تزریقی دیگر با کمی درد و ناراحتی همراه است. دکتر جانسون قبل از تزریق، پوست ناحیه درمان را با داروی بیحسی موضعی میپوشاند تا بیمار درد کمتری را احساس کند. او همچنین داروی هیالورونیداز را با داروی بیحسی موضعی لیدوکائین ترکیب میکند تا ناحیه درمان در طول تزریق کاملا بیحس شود.

آیا درمان تخلیه ژل با هیالورونیداز عوارض جانبی هم دارد؟
عوارض جانبی بسیار کمی در این زمینه گزارش شده است. شایعترین عوارض جانبی ( مانند هر تزریق دیگر)، کبودی است که معمولا خفیف است.
ممکن است واکنشهای موضعی آلرژیک نسبت به آنزیم رخ دهد. این آنزیم برای بیمارانی که سابقه حساسیت به زهر زنبور عسل را دارند یا به ناهنجاری آنافیلاکسی مبتلا هستند توصیه نمیشود.

بلافاصله بعد از تخلیه تزریق لب باید منتظر چه اتفاقاتی بود؟
بعد از درمان ممکن است حساسیت به لمس، سرخی و تورم در لبها مشاهده شود. این شرایط کاملا طبیعی است و معمولا ظرف چند روز از بین میرود.
بعد از تخلیه ژل لب نیازی به استراحت نیست و میتوان بلافاصله بعد از درمان به فعالیتهای روزمره پرداخت.
ممکن است برخی مواقع کبودی رخ دهد. این حالت نیز کوتاه مدت است و ظرف چند روز از بین میرود.
پرستار درباره دوره بهبود و انتظارات بعد از درمان با بیمار گفتگو خواهد کرد.

توصیه های بعد از تخلیه تزریق لب کدامند؟
12 ساعت بعد از تخلیه ژل نباید از لوازم آرایش استفاده کرد.
تا زمانیکه سرخی و تورم لبها برطرف نشده باید از قرارگرفتن در دماهای شدید نظیر سونا، اتاق بخار، خوابیدن در زیر نور آفتاب یا قرارگرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرد.
به مدت 24 ساعت بعد از درمان برجستهسازی لبها باید از انجام فعالیتهای ورزشی سنگین خودداری کرد.
حداقل به مدت 24 ساعت بعد از درمان نباید الکل نوشید.
از دستکاری ناحیه درمان شده باید اجتناب کرد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

تزریق ژل در لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1399-07-28تاریخ بروز رسانی : 1399-07-30

جراحی لیفت لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1397-01-09تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

لیفت لب

دکتر پرستو خسروانی[ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-06-11تاریخ بروز رسانی : 1399-06-29

ژل جوانساز پروفایلو

دکتر پرستو خسروانی[ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-06-23تاریخ بروز رسانی : 1399-06-23

درمان ترک لب

دکتر لادن ناظمی[ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]تاریخ انتشار : 1396-07-18تاریخ بروز رسانی : 1399-06-21

چروک میان بینی و لب

دکتر پرستو خسروانی[ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-05-29تاریخ بروز رسانی : 1399-06-11

تزریق ژل زیر چشم

دکتر پرستو خسروانی[ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-04-08تاریخ بروز رسانی : 1399-04-08

ژل لب

دکتر مسعود جعفری پور[ فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت ]تاریخ انتشار : 1397-12-21تاریخ بروز رسانی : 1399-03-10

استفاده از کرم ضد آفتاب برای لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1393-03-17تاریخ بروز رسانی : 1398-12-11

خشکی لب

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1392-06-14تاریخ بروز رسانی : 1398-11-02

ترک گوشه لب

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1392-07-03تاریخ بروز رسانی : 1398-11-02

چرا لب ها پوسته پوسته می شوند

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1395-12-13تاریخ بروز رسانی : 1398-10-07

راه های جلوگیری از ترک لب

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1394-12-28تاریخ بروز رسانی : 1398-10-06

همه چیز درباره ژل الانسه

دکتر راضیه ایرجی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1398-09-22تاریخ بروز رسانی : 1398-09-22

اضافه وزن و افزایش خطر ابتلا و مرگ و میر کرونا (قسمت دوم)

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

درمان قطعی پولیپ رحم

[ 1399-03-08 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

توصیه هایی به مردان نابارور

[ 1394-01-11 ]دکتر عليرضا خردمند [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

چطور با گرفتگی عضله مقابله کنیم؟

[ 1392-03-01 ]دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

عادت های منجر به اضافه وزن ( قسمت اول )

[ 1396-07-26 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

پیشگیری از سینوزیت

[ 1390-05-26 ]دکتر جهانگیر قربانی [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

داروسازي در هوميوپاتي

[ 1387-05-28 ]دکتر پدرام معینی [ پزشک هومیوپاتی ]

موها و سلامتی

[ 1389-06-28 ]دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

دروغ هایی که منجر به اضافه وزن بیشتر می شوند (قسمت دوم)

[ 1397-01-08 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

سنگ کلیه

[ 1398-08-09 ]دکتر مجید حقیقت [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

نخ چربی سوز

[ 1399-08-03 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مس در بدن

[ 1399-08-03 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اضافه وزن و افزایش خطر ابتلا و مرگ و میر کرونا (قسمت دوم)

[ 1399-08-03 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

سابسیژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

[ 1399-08-03 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

آیا پلکسر بینی روش مؤثری است؟

[ 1399-08-02 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ورزشهای مفید برای مشکل شانه یخ زده یا منجمد

[ 1399-08-02 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تزریق ژل اطراف چشم چگونه است؟

[ 1399-08-01 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

مراقبت های سه ماهه اول بارداری

[ 1399-08-01 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

آنچه باید درمورد لکنت بدانیم

[ 1399-08-01 ]لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

درمان ترکیبی منافذ باز پوست

[ 1399-07-30 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کولین چیست؟

[ 1399-07-29 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

مزوتراپی غبغب

[ 1399-07-29 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

انگشت ماشه ای و درمان آن با ورزش

[ 1399-07-29 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تزریق ژل در لب

[ 1399-07-28 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

راه های رفع و از بین بردن غبغب

[ 1399-07-27 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

اختلال تکاملی زبان از کودکی تا بزرگسالی

[ 1399-07-27 ]لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

ملاتونین قسمت دوم

[ 1399-07-27 ]شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اضافه وزن و افزایش خطر ابتلا و مرگ و میر کرونا (قسمت اول)

[ 1399-07-26 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

از اختلال تکاملی زبان چه می دانید؟

[ 1399-07-26 ]لیلا رستم شیرازی [ آسیب شناسی گفتار و زبان ]

سوالات متداول لیزر موهای زائد

[ 1399-07-25 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روشهای لابیاپلاستی

[ 1399-07-24 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

تزریق ژل برای فرم دهی بینی بدون جراحی

[ 1399-07-24 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
لیلا رستم شیرازی - آسیب شناسی گفتار و زبان
لیلا رستم شیرازی

آسیب شناسی گفتار و زبان


www.goftardarmani.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
شهزاد محمدیان - کارشناس ارشد تغذیه
شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


www.armitaclinic.ir
دکتر نرگس علیان - متخصص زنان و زایمان
دکتر نرگس علیان

متخصص زنان و زایمان


www.dralian.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت