facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت پنجم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اند ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت پنجم)

رازیانه برای کنترل فشارخون
این خاصیت رازیانه همچنان به میزان پتاسیم آن مربوط می شود. همان طور که گفتیم رازیانه یکی از منابع غذایی پتاسیم محسوب می شود. هر ۱۰۰ گرم از این سبزی حاوی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیگرم پتاسیم می باشد. مصرف ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم رازیانه می تواند به راحتی ۱۵ تا ۲۰ درصد نیاز روزانه ی ما به پتاسیم را تامین کند. برای همین هم رازیانه می تواند تعادلی بین سدیم و پتاسیم بدن ایجاد کند که برای تنظیم فشارخون لازم است. برای اینکه فشارخونتان کنترل شود حتماً مصرف سدیم (نمک) را کاهش داده و مصرف پتاسیم را بیشتر کنید. خوشبختانه مصرف رازیانه یکی از روشهای مطمئن برای بالا بردن میزان پتاسیم بدن می باشد.

رازیانه سرشار از ویتامین مورد نیاز خانم ها
رازیانه سرشار از ویتامین B9 می باشد که برای خانمها لازم و ضروری است. به ویتامین B9 اسیدفولیک نیز می گویند و معمولاً بدن خانمها با کمبود این ویتامین مواجه می شود. مخصوصاً در دوره ی بارداری مصرف زیاد این ویتامین برای جلوگیری از نقص های مادرزادی جنین لازم است.
در برخی موارد کم خونی خانمها تنها به دلیل کمبود آهن نیست بلکه کمبود ویتامین B9 نیز می تواند با کم خونی آنها ارتباط داشته باشد. در نهایت باید بدانید که ویتامین B9 مانند دیگر اعضای خانواده ی ویتامین B در خلق و خوی ما تأثیر دارد. کمبود آن باعث کم حوصلگی و بد خلقی می شود. اگر می خواهید همیشه بانشاط و سرحال باشید رازیانه را در برنامه غذایی خود بگنجانید .

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
مواد مخدر آنچنان آرام و بي صدا بر جسم و روان مصرف كننده مستولي مي گردد كه هيچ معتادي آغاز اعتياد خود را به ياد نمي آورد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان