دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

روشهای رفع تیرگی پوست صورت و بدن

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031

پوست بزرگترین ارگان بدن است. این بخش بزرگ و وسیع، گاهی اوقات درخشش خود را از دست می دهد و بی حال و کدر می شود. پوست روشن می تواند در زیبایی اثر به سزایی داشته باشد. در طول چند سال گذشته، روشن کردن پوست متقاضیان بسیار زیادی داشته است. عمل روشن سازی رنگ پوست یک روش درمانی کارآمد برای تقریباً همه ی افراد است که می تواند ظاهر پوست آنها را به شکل قابل توجهی بهبود بخشد. درمان روشن کردن پوست از طریق مهار کردن تولید ملانین (رنگدانه ها و لکه های سیاه روی پوست) انجام می شود. در افراد با پوست تیره تر میزان تجمع این رنگدانه بیشتر است. چندین ماده ی شیمیایی وجود دارد که از تولید ملانین جلوگیری می کند، این مواد شیمیایی در طول درمان روشن کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرند. هر روش درمان تیرگی پوست را می توان برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار داد. کرم ها و ژل ها اغلب برای ایجاد یک اثر سفیدکنندگی کلی استفاده می شوند، در حالی که درمان با لیزر یا جراحی سرمایشی معمولاً جهت کاهش لکه های تیره کاربرد دارد. استفاده از هر نوع درمان برای رفع تیرگی پوست باید با یک پزشک از قبل مورد بحث قرار گیرد.

عوامل ایجاد تیرگی پوست صورت و بدن

کم آبی (دهیدراتاسیون)

اگر به اندازه کافی آب ننوشید، ظاهر پوستتان تحت تأثیر قرار می گیرد. طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفته است، بین نوشیدن آب به اندازه کافی و داشتن پوست سالم، ارتباطی قوی وجود دارد. نوشیدن مقدار زیادی آب به افزایش آبرسانی به سطح پوست کمک می کند. استفاده از سرم های آبرسان صورت نیز می تواند در به دام انداختن رطوبت در لایه های فوقانی پوست مفید باشد.

استفاده ناکافی از مرطوب کننده

استفاده کم یا ناکافی از کرم مرطوب کننده، به ویژه اگر پوست خشکی داشته باشید، می تواند سلامت و شادابی پوست تان را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مرطوب کننده دو بار در روز می تواند به آبرسانی پوست و محافظت از لایه فوقانی ظریف آن کمک کند.

تجمع سلول های پوستی مرده

سلول های مرده به طور طبیعی هر روز پوسته ریزی می کنند و سلول های جدید جایگزین آنها می شود؛ اما گاهی اوقات سلول های مرده آن طور که باید با سرعت و روال طبیعی جدا نشده و روی سطح پوست جمع می شوند. این موضوع می تواند باعث خشک، فلس مانند شدن، کدر و تیرگی پوست و عدم یکنواختی رنگ آن خواهد شد.

خشکی پوست

پوست خشک می تواند به سرعت کدر و بی حال شود. این موضوع به ویژه در طول ماه های سرد زمستان که هوا خشک است، یا در صورت سکونت در شرایط آب و هوایی با رطوبت کم، قابل توجه تر است.

مصرف تنباکو (سیگار و قلیان)

بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱0، استعمال دخانیات یک فاکتور محیطی مهم در پیری زودرس پوست است. این مطالعه مروری به این نتیجه رسید که استعمال دخانیات می تواند تولید کلاژن را مختل و فیبرهای الاستیک و بافت های پیوندی (همبند) پوست را تجزیه کند. همچنین می تواند استرس اکسیداتیو (عدم تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها) را در سلول های پوستی افزایش دهد . تمام این عوامل می توانند سرعت فرایند پیری را افزایش داده و منجر به کدر شدن پوست شوند.

پیری

پیری بخش اجتناب ناپذیری از زندگی است. پیری پوست نیز یک امر طبیعی و گریزناپذیر است. شما نمی توانید فرایند پیری را کنترل کنید و مانع آن شوید؛ اما می توانید یک روتین روزانه پوست را دنبال کنید که پوستتان را برای سالم و درخشان ماندن، تغذیه و آبرسانی کند.

روشهای رفع تیرگی پوست

استرس

چیزی که بیشتر افراد اغلب از آن چشم پوشی می کنند، تأثیر استرس بر سلامت است. پوست شما نشانه های استرس را به شکل آکنه (جوش)، کورک و یا خسته و کدر شدن نشان می دهد.

خواب ناکافی

پوست ما این فرصت را دارد زمانی که خواب هستیم، خود را تجدید و بازسازی کند. اگر خواب کافی نداشته باشیم، علائم خستگی (نظیر کدر شدن) روی پوست ظاهر خواهد شد.

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل برای حفظ سلامت پوست ضروری است. مصرف مواد غذایی سرشار از مواد مغذی تضمین می کند که پوست به خوبی تغذیه شود. سبک زندگی مدرن روی عادات غذایی ما تأثیر منفی می گذارد و ما را وادار می کند رژیم غذایی خود را نادیده بگیریم. این موضوع نیز می تواند باعث کدر شدن یا تیرگی پوست شود.

مزایای رفع تیرگی پوست صورت و بدن

درمان تیرگی پوست

روش های اصلی برای روشن شدن پوست عبارتند از:

کرم ها

استفاده منظم از کرم های سفید کننده روشی ارزان و مؤثر است و ممکن است نتایج دلخواه را به دست آورد. کرم ها و لوسیون های موضعی رایج ترین گزینه های درمانی هستند و به طور کل از اولین راه هایی می باشند که افراد با استفاده از آنها تلاش می کنند تا شرایط پوست خود را بهبود ببخشند. مواد تشکیل دهنده کرم روی لایه بیرونی پوست تأثیر می گذارند و با از بین بردن سلول های مرده پوست موجب نمایان شدن لایه زیری روشن تر آن می گردند. کرم روشن کننده ی پوست باید بر اساس تجویز پزشک استفاده شود.

لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی پوست یک روش درمانی روشن شدن پوست است که در آن از یک محلول اسیدی برای از بین بردن لایه های خارجی آسیب دیده و در نتیجه سفید و روشن کردن پوست استفاده می شود. در هنگام انجام لایه برداری شیمیایی، پزشک از آلفا هیدروکسی اسیدها، تری کلرواستیک اسید یا فنل استفاده می کند. لایه برداری شیمیایی پوست را بهبود می بخشد و بافت پوست را نرم تر می کند. این مواد لایه های بیرونی پوست مرده را از بین می برند و یک لایه جدید پوست با ماهیت، بافت و رنگ بهتر و روشن تر به وجود می آورند.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یا لایه برداری دیاموند یکی دیگر از روش های محبوب درمان سفید کردن پوست صورت است. در این روش از یک وسیله دستی برای اسپری کردن کریستال های کوچک روی سطح پوست استفاده می شود به طوری که خارجی ترین لایه ی پوست را لایه برداری می کند و تولید کلاژن را افزایش می دهد. پوست لایه برداری شده با کمک یک پمپ مکش شده و سپس در یک محفظه جمع آوری می شود. پس از اتمام میکرودرم ابریژن، پوست تازه و جوان نمایان می شود. جهت دستیابی به نتایج مطلوب، به تعداد مشخص و پیوسته ای از جلسه های درمانی نیاز است.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

لیزر

سفید کردن پوست با استفاده از لیزر روشی است که در آن پرتوهای متمرکز نور برای از بین بردن پوست ناهموار، نامطلوب یا آسیب دیده استفاده می شود و رشد سلول های پوستی جدید تحریک می گردد، به طوری که پوستی سفیدتر در فرد ایجاد می شود. لیزر به طور مؤثر برای درمان مشکلات مختلف ناشی از افزایش رنگدانه های پوست مانند کلوآسما (ماسک حاملگی)، ملاسما (لکه های قهوه ای)، لکه های ناشی از افزایش سن، لکه های کبدی و پوست تیره و ناهموار ناشی از افزایش تولید ملانین مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر با از بین بردن لایه بیرونی پوست و تجزیه قسمتی از ملانین به ذرات میکروسکوپی موجب روشن تر شدن پوست می شود.

مواد حاصل از تجزیه ملانین توسط بدن و از طریق سیستم دفاعی طبیعی، گردش خون و سیستم ادراری دفع می شوند. در اثر پرتو متمرکز نور، ملانین در ابتدا یک پوسته ی تیره ی نازک روی پوست ایجاد می کند که با توجه به ناحیه و شدت تجمع ملانین، به تدریج پوسته ها از بین می روند یا دفع می شوند. در طول جلسه ی درمانی، از یک دستگاه لیزر کوچک دستی که احساس شبیه مالیده شدن یک نوار لاستیکی رو پوست ایجاد می کند، استفاده می شود. همزمان هوای سرد ممکن است روی پوست دمیده شود تا آن را در تمام طول درمان خنک نگه دارد. هر جلسه لیزر درمانی معمولاً حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. معمولاً برای گرفتن نتایج مطلوب، انجام ۳ تا ۵ جلسه لیزر درمانی ضروری است. درمان با لیزر جهت سفید و روشن شدن پوست راهی راحت، مقرون به صرفه و سریع است.

هزینه رفع تیرگی پوست صورت و بدن

این هزینه در افراد مختلف، تفاوت زیادی داشته و به اندازه ی منطقه ی مورد درمان، شدت آسیب به پوست، تعداد جلسات درمانی موردنیاز، نوع درمان، میزان تجربه ی پزشک و شهرت او و همچنین موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد.

تزریق بوتاکس در اصفهان با استفاده از با کیفیت ترین مواد و مهارت در تزریق توسط متخصص پوست، در کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری انجام می پذیرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه، با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

درمان تیرگی پوست صورت

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1401-01-09تاریخ بروز رسانی : 1401-01-10

رفع تیرگی و سیاهی زیر بغل با لیزر

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-11-24تاریخ بروز رسانی : 1400-11-27

مزووایت چیست؟

کلینیک پوست ارکیده[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-11-15تاریخ بروز رسانی : 1400-11-17

کک و مک چیست ؟

دکتر مهین عباسپور[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1398-02-11تاریخ بروز رسانی : 1401-03-10

شايع ترين علل لک صورت

دکتر مهین عباسپور[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1396-08-20تاریخ بروز رسانی : 1401-03-10

لیزر کربن پیل؛ مراحل انجام کربن پیل با لیزر و لایه برداری پوست

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سن مناسب لیفت لب

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

بیماری پارکینسون چیست؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

علائم و نشانه های پیری پوست چیست؟

[ 1401-06-28 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر کربن پیل؛ مراحل انجام کربن پیل با لیزر و لایه برداری پوست

[ 1401-06-27 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوتراپی آلت برای درمان مشکلات جنسی مردان

[ 1401-06-27 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوارض کاهش وزن و لاغری برای پوست صورت و بدن چیست؟

[ 1401-06-27 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا خالکوبی یا تاتو به طور کامل پاک میشود؟

[ 1401-06-27 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

مراقبت های پس از جراحی لیزری دیسک گردن

[ 1401-06-27 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

خطرات امواج فراصوت سونوگرافی

[ 1401-06-27 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان قفل شدن انگشتان دست با روشهای سرپایی طب فیزیکی

[ 1401-06-27 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تفاوت متخصصان نفرولوژی و اورولوژی در چیست؟

[ 1401-06-27 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

علت خطوط روی ناخن و راه های درمان آنها

[ 1401-06-27 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

عوارض و مراقبت های بعد از جراحی فلپ پستان

[ 1401-06-27 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

علائم و درمان شکستگی آرنج دست

[ 1401-06-27 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

نکاتی که لازم است قبل از بلفاروپلاستی بدانید

[ 1401-06-27 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

اوستئیت پوبیس یکی از علل درد کشاله ران

[ 1401-06-27 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

ریزش سکه ای ریش و موی سر چه علل و درمانی دارد؟

[ 1401-06-27 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

درماپن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

[ 1401-06-25 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربرد و عوارض اسپیرونولاکتون برای پوست

[ 1401-06-25 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

[ 1401-06-25 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

تزریق فیلر به شقیقه برای درمان فرو رفتگی شقیقه ها

[ 1401-06-25 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

سونوگرافی داپلر رنگی عروق بند ناف و جفت (رد IUGR)

[ 1401-06-25 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علل تورم بیضه ها

[ 1401-06-25 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

جوانسازی و رفع پف زیر چشم با اندولیفت

[ 1401-06-22 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت