دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.doctormodaresi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ تلفن مطب : 36703885 - 031

داشتن موهایی پرپشت و زیبا یکی از مهم ترین عوامل ایجاد اعتماد به نفس و زیبایی در افراد است. افزایش سن یا برخی از عوامل ژنتیکی، بیماری ها و انتخاب سبک نامناسب زندگی می تواند منجر به ریزش موهای افراد شود. وجود این مشکل موجب می شود که افراد کم کم اعتماد به نفس خود را از دست داده و برای حضور در جامعه دچار مشکل شوند؛ اما خوشبختانه راهکارهای متعددی برای حل این مشکل به وجود آمده است که یکی از مؤثرترین آنها کاشت مو است. یکی از نقاط بدن که در طول روز در معرض آلودگی های متعدد و تماس نور خورشید قرار می گیرد، موها و پوست سر است. در ابتدای کاشت موها تا زمانی که موها به رشد اولیه برسند و حالتی پایدار پیدا کنند، مراقبت از آنها بسیار اهمیت دارد. تغییرات آب وهوایی در فصل های مختلف متفاوت است. به همین دلیل شیوه مراقبت های بعد از کاشت مو و زخم های ناشی از کاشت مو در فصل های مختلف نیز متفاوت خواهد بود. چیزی که باعث می شود نتایج کاشت مو بهترین باشد، مراقبت صحیح از آنها در فصل های مختلف است، بنابراین شخص می تواند بسته به امکانات و شرایط مراقبت از موها یکی از فصل های سال را برای کاشت انتخاب کند. فصل مناسب کاشت مو در هر فرد متفاوت است و به شرایط خود او بستگی دارد. فصول مختلف سال با توجه به مزایا و معایبی که دارند می توانند بهبودی و ترمیم زخم ها را تسهیل یا دشوار کنند.

بهترین کاشت مو در اصفهان را با مراجعه به کلینیک دکتر رامین مدرسی، تجربه نمایید. در این مرکز، کاشت مو به روش fit با تراکم fut ، توسط کادری ماهر و مجرب انجام می شود. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36703885-031 تماس حاصل فرمایید.

مزایای و معایب کاشت مو در هر فصل سال

کاشت مو در هر فصل مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین ما برای انتخاب فصل مناسب کاشت مو باید شرایط خودمان را بسنجیم و در زمان درست برای کاشت مو اقدام کنیم. در ادامه به مزایا و معایب هر فصل برای کاشت مو اشاره می کنیم.

مزایای کاشت مو در بهار

تجربه نشان داده است که تعطیلات عید نوروز که یک فرصت برای استراحت است، به عنوان فصل مناسب کاشت مو شناخته می شود و یکی از شلوغ ترین بازه های زمانی ممکن برای کاشت مو می باشد. در صورتی که قبل از عید نوروز برای کاشت مو اقدام کنید، در تعطیلات نوروز فرصت کافی برای استراحت و بهبود زخم ها دارید. همچنین هوای معتدل و نسبتاً خنک کمک می کند بهتر راحت تر بتوانید دوره نقاهت را طی کنید. بنابراین اگر برای دوره نقاهت قصد ماندن در خانه را دارید، این دوره زمانی بهترین زمان ممکن به حساب می آید؛ چراکه کاملاً تحت استراحت قرار دارید.

معایب کاشت مو در بهار

تنها نکته منفی درباره کاشت مو در بهار تغییرات ناگهانی آب و هوا است که اگر بیرون از منزل باشید یک خطر به حساب می آید. باد و باران بهار یک تهدید برای بهبود زخم ها و مراقبت از موهای کاشته شده به حساب می آید؛ بنابراین در صورتی که در بهار برای کاشت مو اقدام می کنید باید تدابیر لازم را بیندیشید، کمتر از خانه بیرون بروید و یا با استفاده از کلاه از تماس نور آفتاب، آلودگی ها و باد و باران با سر خود جلوگیری کنید.

مزایای کاشت مو در تابستان

تابستان نیز می تواند یک فصل مناسب برای کاشت مو باشد و به همین دلیل کاشت مو در تابستان نیز پرتقاضا است. امکان استراحت و مرخصی در این فصل بیشتر است و افراد می توانند با استراحت، به خوبی دوره نقاهت خود را طی کنند. همچنین سرعت رویش و رشد موها و همچنین ترمیم پوست در تابستان بیشتر است به همین دلیل دوره نقاهت کوتاه می شود.

بهترین فصل کاشت مو

معایب کاشت مو در تابستان

بزرگترین نکته منفی کاشت مو در فصل تابستان، گرم بودن هوا است که می تواند کار را برای افراد سخت کند. آفتاب داغ و سوزان تابستان حتی اگر مستقیم با سر تماس نداشته باشد، منجر به تعریق می شود و ترمیم زخم ها را پیچیده می کند، بنابراین متخصصین توصیه می کنند اگر مایل به کاشت مو در تابستان هستید حتماً تا دو هفته از آفتاب و گرما دوری کنید و اجازه ندهید بدنتان تعریق داشته باشد. همچنین باید گفت که رفتن به استخر یا سونا در دوران نقاهت ممنوع است.

مزایای کاشت مو در پاییز

یکی از مناسب ترین فصول برای کاشت مو فصل پاییز است. در این فصل هوا ابری بوده و خبری از آفتاب مستقیم نیست. اگر بتوانید از باد و باران دور بمانید، از کلاه و چتر استفاده کنید و کمتر از منزل خارج شوید، یک فصل مناسب برای کاشت مو را انتخاب کرده اید.

معایب کاشت مو در پاییز

در این فصل مدارس و دانشگاه ها بازگشایی می شوند و استرس ناشی می تواند برای بهبود عوارض کاشت مو خطرناک باشد، بنابراین کسانی که در این شرایط قرار دارند بهتر است کاشت مو را به تعطیلات موکول کنند.

مزایای کاشت مو در زمستان

نور آفتاب در فصل زمستان از هر زمان دیگری کمتر است و نگرانی از بابت برخورد نور مستقیم آفتاب با ناحیه کاشت وجود ندارد. در این فصل مراقبت از موهای کاشته شده راحت تر است و می توان از کلاه های مخصوص کاشت مو برای جلوگیری از نفوذ سرما استفاده کرد. همچنین در این فصل افراد کمتر از منزل خارج می شوند و سعی می کنند بیشتر در منزل استراحت کنند، بنابراین احتمال بهبود موها بیشتر است و پوست سر کمتر در معرض آلودگی های محیطی قرار می گیرد.

معایب کاشت مو در زمستان

اگرچه زمستان می تواند به عنوان یک فصل مناسب کاشت مو شناخته شود؛ اما این کار خطراتی را نیز به دنبال دارد که باید از آنها پیشگیری کنید. اختلاف دمای بین منزل و محیط بیرون زیاد است و ممکن است باعث کاهش سرعت ترمیم زخم ها و رشد موهای تازه کاشته شده شود. علاوه بر این باد و باران و سرما ممکن است باعث عفونت پوست شود و باید با این عوامل مقابله کنید. توصیه متخصصان این است که بعد از کاشت مو در زمستان حداقل تا ۵ روز از منزل خارج نشوید.

انواع روش های کاشت مو

به طور کلی روش های کاشت مو در دو دسته FUT و FIT تقسیم می شود؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش دستگاه های تخصصی متعدد، متخصصان روش های دیگری را از این دو روش استخراج و به عنوان روش های جدیدتری طبقه بندی کرده اند. این روش ها به ترتیب پیدایش زمانی عبارت هستند از:

آمادگی قبل از کاشت مو

برای نتیجه گیری عالی و مؤثر واقع شدن فرآیند کاشت طبیعی مو، باید قبل از کاشت مو چندین نکته را رعایت کنید:

 1. از مصرف ویتامین و مکمل ها به مدت دو هفته قبل از کاشت مو خودداری کنید. به ویژه ویتامین E که باعث رقیق شدن خون می شود.
 2. مصرف داروهایی مانند آسپرین و سایر داروها که باعث رقیق شدن خون می شوند تا دو هفته قبل از کاشت مو ممنوع است.
 3. نوشیدنی های الکلی باعث رقیق شدن خون خواهند شد. دو هفته تا یک ماه پیش از پیوند طبیعی مو این نوشیدنی ها را کنار بگذارید.
 4. یک ماه پیش از موعد کاشت موی طبیعی، رژیم های خاص غذایی را کنار بگذارید. بدن شما باید برای کاشت مو آماده باشد، بنابراین کمبود انرژی و مواد معدنی را در طول این مدت تقویت کنید. کمبود مواد معدنی در بدن باعث می شود دوره ریکاوری و بهبود پس از پیوند، طولانی تر شود.
 5. یک هفته مانده به روز مشخص شده، از ورزش و فعالیت های سخت خودداری کنید.
 6. سعی کنید شب قبل از کاشت مو، زودتر بخوابید و بیشتر استراحت کنید.
 7. در خصوص مصرف داروهای احتمالی خود در روزهای پیش از کاشت و پس از آن لازم است با پزشک خود مشورت کنید.
 8. برای انجام عمل زیبایی کاشت مو از پیراهن های دکمه دار استفاده کنید تا در هنگام تعویض بعد از پیوند مو با سر شما تماسی نداشته باشد.
 9. شب قبل از فرآیند کاشت از مصرف مواد غذایی پر قند ، پروتئین و کربوهیدرات پرهیز کنید. بهتر است شام سبکی میل کنید.
 10. شب قبل از کاشت موی طبیعی حمام کنید.
 11. از مصرف غذاهای پر چرب و سنگین در وعده غذایی قبل از کاشت مو خودداری کنید.
 12. مصرف سیگار و دخانیات در نتیجه نهایی کار تأثیرات منفی داشته و بر روند بهبود موهای کاشته شده اثر مخرب می گذارد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند حداقل به مدت دو هفته مانده به عمل کاشت مو سیگار را ترک کنند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

رعایت اصول و نکات مراقبتی پیش و پس از کاشت مو به یک اندازه اهمیت دارند، لذا برای به دست آوردن یک نتیجه عالی از پیوند مو، حتماً نکات ذکر شده در ادامه این مطلب را رعایت کنید. این نکات در بهبود زخم ها و رشد بهتر موی کاشته شده مؤثر هستند:

 1. اگرچه عفونت در پوست سر بعد از کاشت مو بسیار نادر است؛ اما برای احتیاط بیشتر توصیه می شود دو هفته از هرگونه گرد و غبار و محیط دارای باکتری دوری کنید.
 2. به هیچ عنوان ناحیه اهدا کننده (پشت سر) و یا فولیکو ل های کاشته شده را لمس نکنید. هرگونه تنش و فشار به این نواحی منجر به آسیب به فرآیند پیوند فولیکول های مو می شود. اگر در شرایطی خاص مجبور شدید که این نواحی را لمس کنید، قبل از آن دست ها کاملاً ضدعفونی شود تا احتمال بروز عفونت در آن ناحیه به حداقل برسد.
 3. بین 3 الی 5 روز پس از پیوند فولیکول ها استراحت لازم است.
 4. پس از کاشت مو سعی کنید در هنگام خواب به شکلی بخوابید که ناحیه کاشت با بالش تماسی نداشته باشد. ناحیه کاشت نباید به هیچ عنوان تحت فشار قرار گیرد؛ زیرا باعث آسیب دیدن فولیکول های مو خواهد شد.
 5. گرما به فولیکول های تازه پیوند شده آسیب می رساند. به این ترتیب باید از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید. سعی کنید زیاد فعالیت نداشته باشید یا در جای گرم حضور نداشته باشید. حرکات ورزشی، با تعریق بدن و پوست سر همراه خواهد بود که برای پیوند مو مضر هستند.
 6. از پوشیدن کلاه و روسری خودداری کنید.
 7. از استحمام به مدت 2 الی 3 روز پس از کاشت موی طبیعی خودداری کنید تا باعث بروز عفونت در محل پیوند شده نشود.
 8. تا سه الی چهار روز بعد از خوردن بستنی و یا داروی آسپیرین باید پرهیز شود.
 9. استفاده از مشروبات الکلی بخصوص در ۴۸ ساعت اولیه بعد از کاشت مو اکیداً ممنوع است. حتی بعد از آن هم توصیه می شود که ترجیحاً از مشروباتی با درصد الکل بسیار پایین استفاده شود؛ زیرا الکل، خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی در زخم ها بیشتر می شود.
 10. استفاده از سیگار، گردش خون را کاهش داده و اکسیژن رسانی به فولیکول ها دچار مشکل خواهد شد. در نتیجه بهبود زخم های روی سر با کندی صورت می گیرد. همچنین خطر ابتلا به عفونت و به جا ماندن اثر زخم روی سر افزایش می یابد.

اينستاگرام دکتر رامين مدرسي

عوارض جانبی کاشت مو

عوارض جانبی کاشت مو معمولاً جزئی است و ظرف چند هفته برطرف می شود.آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

در کلینیک دکتر رامین مدرسی همواره تلاش کردیم تا بهترین و به روزترین روشهای درمانی را برای مراجعین عزیز تدارک ببینیم. با توجه به این که امروزه بیشترین توجه پزشکی پوست و زیبایی به سمت روشهای کم تهاجمی جوانسازی است؛ سعی کردیم تا خدمات متنوعی در این حوزه به مراجعین خود ارائه نماییم. شما می توانید برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک و افتادگی اطراف لب ، کلیه نقاط صورت، گردن و پشت دست در اصفهان، با بکارگیری به روزترین و موثرترین روشها به این مرکز مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره تلفن 36703885-031 تماس حاصل فرمایید.

نسخه اصلی مطلب بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟ را در سایت دکتر رامین مدرسی بخوانید.
درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روشهای لیفت و رفع افتادگی صورت بدون جراحی

دکتر آناهیتا شاهین گوهر [ متخصص پوست و مو ]

چگونه از پوست خود در برابر سرما محافظت کنیم؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

لیفت کامل اندوسکوپی پیشانی ابرو شقیقه و گونه ها

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

انواع پیلینگ

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی بیضه ها و آمادگی های لازم قبل از آن

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

زگیل تناسلی در یک نگاه کلی

دکتر نرگس علیان [ متخصص زنان و زایمان ]

ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تزریق بوتاکس به ابرو

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

رفع تعریق کف دست و پا با تزریق بوتاکس

کلینیک بنیتا [ پوست ، مو و زیبایی ]

جراحی های زیبایی پستان شامل چه مواردی می شود؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی چشم

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

راه ها و روشهای درمان آرتروز کمر و ستون فقرات

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

سقط جنین چیست؛ انواع،عوارض و دلایل

دکتر عنایت الله ایزدی [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

همه چیز درباره فیشیال پوست

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کاربرد پی آر پی (prp) در درمان دردهای اسکلتی عضلانی

آقای امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

تفاوت مراقبتهای پوستی زنان و مردان در سنین مختلف

دکتر آناهیتا شاهین گوهر [ متخصص پوست و مو ]

همه چیز درباره تزریق چربی

دکتر مینا دادگر [ پوست ، مو و زیبایی ]

تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

دکتر اکبر مزروعی [ پوست ، مو و زیبایی ]

بررسی تفاوت لیزر با الکترولیز در رفع موهای زائد

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

علل و راههای درمان سریع برفک دهان نوزاد و بزرگسالان

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

رفع تعریق کف دست و پا با تزریق بوتاکس

کلینیک بنیتا [ پوست ، مو و زیبایی ]

تاثیر تزریق فیلر چانه در زیبایی و تناسب صورت

دکتر فریبا خضرایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

روشهای لیفت و رفع افتادگی صورت بدون جراحی

دکتر آناهیتا شاهین گوهر [ متخصص پوست و مو ]

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی مجاز است؟

کلینیک زیبا رویان پگاه [ پوست ، مو و زیبایی ]

درمان آرتروز لگن با تزریق پی آر پی در منزل

آقای امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

انواع عفونت واژینال و راههای درمان

دکتر عنایت الله ایزدی [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

چسبندگی عصب دست؛ علت، علائم، ورزشهای موثر و فیزیوتراپی

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

لیزر فرکشنال co2 برای جوانسازی پوست

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

رفع چین و خطوط چانه با تزریق بوتاکس

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

جوانساز ی پشت دست با تزریق فیلر و ژل

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

علائم پوسیدگی دندان کودکان چیست؟

دکتر نیلوفر فلاح [ متخصص دندانپزشکی کودکان ]
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر شهریار لقمانی - فوق تخصص جراحی پلاستیک
دکتر شهریار لقمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک


www.drloghmani.ir
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت