دکتر علی نقره کار - متخصص درد

چه دردهایی در کلینیک درد درمان می شوند؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]آدرس وب سایت : www.dr-noghrekar.ir
آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول تلفن مطب : 88670088 - 021

همه ما درد را تجربه کرده ایم. اما علیرغم اینکه درد یکی از رایج ترین علائمی است که افراد به دنبال کمک پزشکی برای آن هستند، هنوز یکی از مواردی است که درک نشده و درمان نشده است. بخشی از آن به این دلیل است که تجربه یک فرد از یک رویداد دردناک مشابه می تواند به طور قابل توجهی با تجربه دیگری متفاوت باشد. در این مقاله، رایج ترین انواع درد را شناسایی کرده و پیشنهاداتی در مورد بهترین نوع درمان ارائه می کنیم. زیرا هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد.

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد به طور حاد و مزمن در زندگی خود تجربه می نمایند، احساس درد در نقاط مختلف بدن، از جمله کمر، زانوها، دست و ... است. درد جدای از عامل ایجاد آن، می تواند کار و زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و در مواردی، به شدت ناتوان کننده باشد. اگر در جایی از بدن خود دردی احساس می کنید، با مراجعه به کلینیک دکتر علی نقره کار دارای برد تخصصی آنستزیولوژی و درد، می توانید به بهبود و درمان درد خود بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

انواع درد:

درد یک اصطلاح کلی است که هر نوع احساس ناخوشایند یا ناراحت کننده را در بدن توصیف می کند. انواع و علل مختلف درد وجود دارد، و می توان آنها را به هشت دسته مختلف برای کمک به مدیریت درد دسته بندی کرد:

  1. درد حاد
  2. درد مزمن
  3. درد ناگهانی
  4. درد استخوان
  5. درد عصب
  6. درد فانتوم
  7. درد بافت نرم
  8. درد ارجاعی

درد حاد:

به طور ناگهانی شروع می شود و فقط برای یک دوره کوتاه (یعنی دقیقه، ساعت، چند روز، گاهی اوقات یک یا دو ماه) طول می کشد. معمولاً ناشی از یک رویداد یا آسیب خاص است، مانند:

درد مزمن:

درد مزمن دردی است که بیش از شش ماه ادامه داشته باشد و در بیشتر روزها تجربه شود. ممکن است در ابتدا به صورت درد حاد شروع شده باشد، اما درد مدت ها پس از بهبود یا برطرف شدن آسیب یا رویداد اصلی ادامه داشته است. درد مزمن می تواند با شرایطی مانند موارد زیر از خفیف تا شدید متغیر باشد:

درد مزمن می تواند کیفیت زندگی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و مانع از بازگشت آنها به محل کار یا شرکت در فعالیت بدنی شود. در برخی افراد ممکن است منجر به افسردگی یا انزوای اجتماعی شود.

کلینیک درد

درد ناگهانی:

درد ناگهانی شامل یک افزایش ناگهانی، کوتاه و شدید در درد است که در افرادی رخ می دهد که از قبل داروهایی برای تسکین درد مزمن ناشی از بیماری هایی مانند آرتریت، سرطان یا فیبرومیالژیا مصرف می کنند. درد ناگهانی ممکن است با ورزش یا فعالیت بدنی، سرفه، بیماری، استرس یا در فاصله زمانی بین دوزهای داروی ضد درد رخ دهد. سطح درد اغلب شدید است، اما محل درد معمولاً همان درد مزمن فرد است.

درد استخوان:

یک حساسیت، درد یا ناراحتی در یک یا چند استخوان است که در حین ورزش و استراحت وجود دارد. درد استخوان معمولاً با شرایط یا بیماری هایی مرتبط است که بر ساختار یا عملکرد استخوان تاثیر می گذارد، مانند سرطان، شکستگی استخوان، عفونت، سرطان خون، کمبود مواد معدنی، کم خونی داسی شکل یا پوکی استخوان. بسیاری از زنان باردار درد کمربند لگنی را تجربه می کنند.

درد عصب:

درد عصبی ناشی از آسیب یا التهاب عصبی است. معمولاً به عنوان یک درد تیز، کوبنده یا همراه با سوزش توصیف می شود و ممکن است به آن درد عصبی یا نوروپاتیک نیز گفته شود. برخی افراد آن را مانند شوک الکتریکی توصیف می کنند و اغلب در شب بدتر می شود. درد عصبی می تواند به شدت در زندگی فرد اختلال ایجاد کند و بر خواب، کار و سطح فعالیت بدنی افراد تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد مبتلا به درد مزمن عصبی نیز دچار اضطراب یا افسردگی می شوند. افراد مبتلا به درد نوروپاتیک اغلب به لمس یا سرما بسیار حساس هستند و ممکن است در نتیجه محرک هایی که معمولاً دردناک نیستند، مانند لیف کشیدن روی پوست، درد را تجربه کنند.
علل شایع درد عصبی عبارتند از:

درد فانتوم:

درد فانتوم دردی است که احساس می شود از قسمتی از بدن می آید که دیگر وجود ندارد. در افرادی که اندام قطع شده دارند رایج است، اما با احساس اندام فانتوم که معمولا بدون درد است متفاوت است. از لحاظ تاریخی، پزشکان معتقد بودند که درد فانتوم یک مشکل روانی است، اما اکنون متوجه شده اند که این دردها واقعی هستند که از نخاع و مغز منشا می گیرند. اغلب با گذشت زمان بهتر می شود، اما مدیریت درد فانتوم در برخی افراد چالش برانگیز است.

درد بافت نرم:

این درد یا ناراحتی ناشی از آسیب یا التهاب ماهیچه ها، بافت ها یا رباط ها است. ممکن است با تورم یا کبودی همراه باشد و علل شایع آن عبارتند از:

درد ارجاعی:

این دردی است که به نظر می رسد از یک مکان خاص می آید، اما نتیجه آسیب یا التهاب در ساختار یا اندام دیگری است. به عنوان مثال، در هنگام حمله قلبی، درد اغلب در گردن، شانه چپ و پایین دست راست احساس می شود. آسیب یا التهاب لوزالمعده اغلب به صورت درد مداوم در ناحیه فوقانی معده احساس می شود که به پشت تابش می کند. پارگی طحال می تواند باعث درد در تیغه شانه شود. درد ارجاعی به این دلیل اتفاق می افتد که شبکه ای از اعصاب حسی متصل به هم وجود دارد که بافت های مختلف را عصب دهی می کند. آسیب در یک ناحیه از شبکه می تواند به اشتباه توسط مغز به عنوان قرار گرفتن در بخش دیگری از شبکه تفسیر شود.

مدیریت درد برای انواع خاص درد:

برخی از درمان ها برای برخی از انواع درد در مقایسه با سایرین بهتر در نظر گرفته می شوند، اگرچه عواملی مانند علت درد، ژنتیک، داروها یا مکمل های متقابل و همچنین شرایط هم زمان همگی می توانند بر میزان اثربخشی یک درمان تاثیر بگذارند. گزینه های درمانی احتمالی برای انواع مختلف درد عبارتند از:

همیشه در مورد اینکه کدام داروی مسکن برای شما مناسب است با پزشک خود صحبت کنید.

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

درمان های غیردارویی درد در کلینیک درد:

بسیاری از درمان های غیر دارویی برای کمک به مدیریت درد در دسترس هستند. ترکیبی از درمان ها اغلب مؤثرتر از یک روش درمانی است.
برخی از گزینه های درمان غیردارویی عبارتند از:

بلافاصله پس از آسیب از کیسه های یخ برای کاهش تورم استفاده کنید. کیسه آب گرم یا بسته های حرارتی برای تسکین آسیب های مزمن عضلانی یا مفاصل بهتر است.

فیزیوتراپی شامل مداخلات درمانی مبتنی بر انجام فعالیت است و بر روی بازگرداندن عملکرد طبیعی و الگوهای حرکتی متمرکز خواهد بود. مداخلات درمانی ممکن است شامل دامنه حرکت، انعطاف پذیری، تقویت، تثبیت هسته، پیشرفت عملکردی، ورزش هوازی با شدت کم و توسعه یک برنامه تمرینی در خانه باشد. درمان های فیزیکی شامل پیاده روی، کشش، تمرینات تقویتی یا هوازی ممکن است به کاهش درد، تحرک و بهبود خلق و خوی شما کمک کند. ممکن است لازم باشد ورزش خود را بسیار آهسته افزایش دهید تا از انجام بیش از حد آن جلوگیری کنید.

این نوع دیگری از فیزیوتراپی است. برای آسیب های بافت نرم مناسب تر است و اگر درد در مفاصل باشد باید از آن اجتناب شود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ماساژ ممکن است به مدیریت درد کمک کند، اما به عنوان یک درمان طولانی مدت توصیه نمی شود.

از جمله مدیتیشن و یوگا.

این شکل از درمان روانشناختی می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه فکر می کنید و به نوبه خود احساس و رفتار خود را در مورد درد تغییر دهید. این یک استراتژی ارزشمند برای یادگیری مدیریت درد مزمن است.

جزء طب سنتی چینی، شامل قرار دادن سوزن های نازک در نقاط خاصی از پوست است. هدف آن بازگرداندن تعادل در بدن و تشویق آن به التیام با آزادسازی ترکیبات طبیعی تسکین دهنده درد (اندورفین) است. برخی افراد متوجه می شوند که طب سوزنی از شدت درد آنها می کاهد و آنها را قادر می سازد تا عملکرد خود را حفظ کنند. با این حال، مطالعات در مورد اثربخشی طب سوزنی در مدیریت درد کم نتیجه است.

جریان های الکتریکی ولتاژ پایین از طریق الکترودها از پوست عبور می کند و باعث ایجاد پاسخ تسکین دهنده از بدن می شود. شواهد منتشر شده کافی برای حمایت از استفاده از TENS برای درمان برخی از شرایط درد مزمن وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد مبتلا به درد مزمن که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهند، ممکن است مزایایی از این درمان را تجربه کنند.

این روش کم تهاجمی به صورت سرپایی انجام می شود و شامل قرار دادن کاتتر فرستنده در هسته دیسک است. از موج های رادیویی برای به حداقل رساندن حجم بافت، کاهش فشار و درد بر روی ریشه های عصبی استفاده می کند. این روش اغلب برای بیمارانی که شرایط لازم جهت جراحی فتق دیسک را ندارند، مناسب است.

این روش شامل تزریق داروی ضد التهاب و بی حسی موضعی در بین دنده ها است. این روش غالباً برای درد حاد که مربوط به زونا یا هرپس زوستر است انجام می شود.

در این روش از حسگرهایی برای کنترل تغییرات بدن در برابر استرس یا درد از جمله ضربان قلب، تنش عضلانی، میزان تنفس، دما، تعریق و فشار خون استفاده می کند.

تزریق پی آر پی (PRP) ، لیزر پرتوان و اوزون تراپی بدون درد، ایجاد عوارض خاص و نیاز به طی دوران نقاهت، می تواند تا حد زیادی در بهبود دردهای زانو، از جمله کندرومالاسی کشکک تاثیر مثبت داشته باشد. در کلینیک فوق تخصصی درمان درد دکتر علی نقره کار ، تزریق پی آر پی با فرمولاسیون خاص و موثر برای تسکین دردهای زانو انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

درد گردن و شانه چگونه درمان می شود؟

دکتر علی نقره کار[ متخصص درد ]تاریخ انتشار : 1400-10-22تاریخ بروز رسانی : 1400-11-11

درمان درد دنبالچه در کلینیک درد

دکتر علی نقره کار[ متخصص درد ]تاریخ انتشار : 1400-05-13تاریخ بروز رسانی : 1400-05-14

تزریق بلوک عصبی SNRB چیست؟

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

فیبروم چیست و چه علائمی دارد؟

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اهمیت بررسی ضخامت رحم با سونوگرافی

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

نقش اسپری در درمان حساسیت ریوی یا آسم کودکان

دکتر محمد رضا مدرسی [ فوق تخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

ارتباط علائم استرس پس از سانحه با رفتار بیش فعالی جنسی

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

روشهای رفع و درمان گودی زیر چشم

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بررسی علت دردهای کرامپی یا کولاکی شکم با سونوگرافی

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاربرد و نحوه انجام رادیوگرافی ساده زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

بیماری های قابل درمان با سلول های بنیادی

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

مقایسه برخی از روشهای جوانسازی پوست

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

لیفت شقیقه با ژل چگونه انجام میشود؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

نکات ايمنی و بهداشت در طراحی تاريکخانه راديولوژی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

انواع عمل های جراحی اورولوژی

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

بررسی اثر لیزر اگزایمر در درمان پسوریازیس

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

علت افتادگی و کوچک شدن سینه بعد از عمل پروتز سینه چیست؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

ضعف دست نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

نکات مهم برای از بین بردن ورم بعد از تزریق ژل

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

آیا درمان قطعی دیسک گردن با ورزش امکان پذیر است؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

چگونه زوج ها می توانند زمان بیشتری برای رابطه جنسی داشته باشند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

چه عواملی احتمال ابتلای افراد را به تومورهای مغزی افزایش می دهد؟

دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

منوال تراپی کمر چه کاربرد هایی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

استرچ مارک یا ترک بدن چیست؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

علت ریزش مو در مردان و زنان بالای ۴۰ سال

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

بهترین روش برای رفع تیرگی کشاله ران

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

جراحی پروستات به روش رادیکال پروستاتکتومی

دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت